kcmkwincompositing - en to el translation catalogue (14 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, glCrashedWarning)
en: OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.
    This was most likely due to a driver bug.
    If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,
    you can reset this protection but be aware that this might result in an immediate crash!
el: Η σύνθεση OpenGL (η προκαθορισμένη) προκάλεσε την κατάρρευση του KWin στο παρελθόν.
    Αυτό πιθανότατα οφείλεται σε ένα σφάλμα του οδηγού.
    Αν πιστεύετε ότι έχετε πλέον αναβαθμίσει σε έναν σταθερό οδηγό,
    μπορείτε να επαναφέρετε αυτήν την προστασία αλλά 
    θα πρέπει να γνωρίζετε ότι μπορεί να προκαλέσει άμεση κατάρρευση!

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, windowThumbnailWarning)
en: Keeping the window thumbnail always interferes with the minimized state of windows. This can result in windows not suspending their work when minimized.
el: Η διατήρηση της εικόνας επισκόπησης παραθύρου πάντοτε επιδρά στην κατάσταση ελαχιστοποίησης των παραθύρων. Αυτό μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα τα παράθυρα να μην μπαίνουν σε αδράνεια όταν ελαχιστοποιούνται.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compositingLabel)
en: Compositing:
el: Σύνθεση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Enabled)
en: Enable on startup
el: Ενεργοποίηση κατά την εκκίνηση

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_WindowsBlockCompositing)
en: Applications can set a hint to block compositing when the window is open.
     This brings performance improvements for e.g. games.
     The setting can be overruled by window-specific rules.
el: Οι εφαρμογές μπορούν να καθορίζουν μια υπόδειξη για τη φραγή της σύνθεσης όταν το παράθυρο είναι ανοιχτό
     Αυτό έχει ως αποτέλεσμα τη βελτίωση της απόδοσης π.χ. στα παιχνίδια.
     Η επιλογή μπορεί να παρακαμφθεί από κανόνες παραθύρων.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WindowsBlockCompositing)
en: Allow applications to block compositing
el: Να επιτρέπεται στις εφαρμογές η φραγή σύνθεσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, animationSpeedLabel)
en: Animation speed:
el: Ταχύτητα κίνησης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Very slow
el: Πολύ αργά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instant
el: Στιγμιαία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HiddenPreviews)
en: Keep window thumbnails:
el: Διατήρηση επισκόπησης παραθύρων:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Never
el: Ποτέ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Only for Shown Windows
el: Μόνο για ορατά παράθυρα

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Always
el: Πάντα

en: Re-enable OpenGL detection
el: Επανενεργοποίηση ανίχνευσης OpenGL
