kcmkwinrules - en to eo translation catalogue (151 entries)

en: Copy of %1
eo: Kopio de %1

en: Application settings for %1
eo: Aplikaĵaj agordoj por %1

en: Window settings for %1
eo: Fenestraj agordoj por %1

en: Unimportant
eo: Negrava

en: Exact match
eo: Ĝusta kongruo

en: Substring match
eo: Subĉena kongruo

en: Regular expression
eo: Regulesprimo

en: Apply initially
eo: Apliki komence

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
eo: La fenestro-propreco estos agordita nur al la donita valoro post kiam la fenestro estas kreita.
    Neniuj pluaj ŝanĝoj estos efikigataj.

en: Apply now
eo: Apliki tuj

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
eo: La fenestra propreco estos agordita al la donita valoro tuj kaj ne estos tuŝita poste
    (ĉi tiu ago estos forigita poste).

en: Remember
eo: Memori

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
eo: La valoro de la fenestra propreco estos memorita kaj, ĉiufoje kiam la fenestro estas kreita, la lasta memorita valoro estos aplikita.

en: Do not affect
eo: Ne influi

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
eo: La fenestra propreco ne estos tuŝita kaj tial la defaŭlta uzado por ĝi estos uzata.
    Specifi ĉi tion blokos pli ĝeneralajn fenestrajn agordojn de efektiviĝo.

en: Force
eo: Devigi

en: The window property will be always forced to the given value.
eo: La fenestro-propreco ĉiam estos devigita al la donita valoro.

en: Force temporarily
eo: Devigi portempe

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
eo: La fenestro-propreco estos devigita al la donita valoro ĝis ĝi estas kaŝita
    (ĉi tiu ago estos forigita post kiam la fenestro estas kaŝita).

en: Settings for %1
eo: Agordoj por %1

en: New window settings
eo: Novaj fenestraj agordoj

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
eo: Vi difinis la fenestran klason kiel negravan. 
    Ĉi tiu signifas ke la agordoj eble aplikiĝos al fenestroj de ĉiuj aplikaĵoj. Se vi vere intencas krei normalan agordon, estas rekomendita ke vi almenaŭ limigu la specojn de fenestroj por eviti apartajn specojn de fenestroj.

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
eo: Iuj aplikaĵoj starigas sian propran geometrion post ekfunkciigo, superregante viajn komencajn agordojn por grandeco kaj pozicio. Por plenumi ĉi tiujn agordojn, ankaŭ devigu la trajton "%1" al "Jes".

en: Readability may be impaired with extremely low opacity values. At 0%, the window becomes invisible.
eo: Legeblo povus difektiĝi je ekstreme malaltaj valoroj de opakeco. Je 0%, la fenestro iĝas nevidebla.

en: Description
eo: Priskribo

en: Window matching
eo: Fenestra kongruo

en: Window class (application)
eo: Fenestra klaso (aplikaĵo)

en: Match whole window class
eo: Kongrui la tutan fenestroklason

en: Whole window class
eo: Tuta fenestroklaso

en: Window types
eo: Fenestroj

en: Window role
eo: Fenestra rolo

en: Window title
eo: Fenestra titolo

en: Machine (hostname)
eo: Maŝino (gastigantonomo)

en: Position
eo: Pozicio

en: Size & Position
eo: Grandeco & Pozicio

en: Size
eo: Grandeco

en: Maximized horizontally
eo: Maksimumigita horizontale

en: Maximized vertically
eo: Maksimumigita vertikale

en: Virtual desktop
eo: Virtuala labortablo

en: Virtual desktops
eo: Virtualaj labortabloj

en: Activities
eo: Aktivecoj

en: Screen
eo: Ekrano

en: Fullscreen
eo: Plenekrane

en: Minimized
eo: Minimumigita

en: Shaded
eo: Ombrita

en: Initial placement
eo: Komenca lokigo

en: Ignore requested geometry
eo: Ignori petitan geometrion

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications can set their own geometry, overriding the window manager preferences. Setting this property overrides their placement requests.<nl/><nl/>This affects <interface>Size</interface> and <interface>Position</interface> but not <interface>Maximized</interface> or <interface>Fullscreen</interface> states.<nl/><nl/>Note that the position can also be used to map to a different <interface>Screen</interface>
eo: Iuj aplikaĵoj povas agordi sian propran geometrion, superregante la preferojn de la fenestromanaĝero. Agordi ĉi tiun proprecon superregas iliajn lokigajn petojn.<nl/><nl/>Tio influas <interface>Grandeco</interface> kaj <interface>Pozicion</interface> sed ne <interface>Maksimumigita</interface> aŭ <interface>Plena ekrano. </interface> deklaras.<nl/><nl/>Rimarku, ke la pozicio ankaŭ povas esti uzata por mapi al malsama <interface>Ekrano</interface>

en: Minimum Size
eo: Minimuma Grandeco

en: Maximum Size
eo: Maksimuma Grandeco

en: Obey geometry restrictions
eo: Obei geometriajn restriktojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Some apps like video players or terminals can ask KWin to constrain them to certain aspect ratios or only grow by values larger than the dimensions of one character. Use this property to ignore such restrictions and allow those windows to be resized to arbitrary sizes.<nl/><nl/>This can be helpful for windows that can't quite fit the full screen area when maximized.
eo: Iuj aplikoj kiel videoludiloj aŭ terminaloj povas peti al KWin limigi ilin al certa bildformato aŭ nur kreski per valoroj pli grandaj ol la dimensioj de unu signo. Uzu ĉi tiun proprecon por ignori tiajn limigojn kaj permesi ke tiuj fenestroj aligrandiĝu al arbitraj grandecoj.<nl/><nl/>Tio povas helpi pri fenestroj kiuj ne entute ĝisrandas la plenekranan areon je maksimumiĝo.

en: Keep above other windows
eo: Teni super aliaj fenestroj

en: Arrangement & Access
eo: Aranĝo & Aliro

en: Keep below other windows
eo: Teni sub aliaj fenestroj

en: Skip taskbar
eo: Preterpasi taskobreton

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Task Manager.
eo: Mastrumas ĉu aŭ ne la fenestro aperas en la Task Manager.

en: Skip pager
eo: Preterpaĝilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Virtual Desktop manager.
eo: Mastrumas ĉu aŭ ne la fenestro aperas en la Virtuala Labortablo-administranto.

en: Skip switcher
eo: Preterŝaltilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the <shortcut>Alt+Tab</shortcut> window list.
eo: Mastrumas ĉu aŭ ne la fenestro aperas en la fenestrolisto <shortcut>Alt+Tab</shortcut>.

en: Shortcut
eo: Fulmoklavo

en: No titlebar and frame
eo: Neniu titolbreto kaj kadro

en: Appearance & Fixes
eo: Apero kaj Korektoj

en: Titlebar color scheme
eo: Titolbreto kolorskemo

en: Active opacity
eo: Aktiva opakeco

en: Inactive opacity
eo: Neaktiva opakeco

en: Focus stealing prevention
eo: Fokus-ŝtela malhelpo

[ctx: @info:tooltip]
en: KWin tries to prevent windows that were opened without direct user action from raising themselves and taking focus while you're currently interacting with another window. This property can be used to change the level of focus stealing prevention applied to individual windows and apps.<nl/><nl/>Here's what will happen to a window opened without your direct action at each level of focus stealing prevention:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None:</emphasis> The window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but  in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> The window will only be raised and focused if it belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> The window will never be raised and focused.</item></list>
eo: KWin provas malhelpi fenestrojn kiuj estis malfermitaj sen rekta uzantago levi sin kaj fokusigi dum vi nuntempe interagas kun alia fenestro. Ĉi tiu propreco povas esti uzata por ŝanĝi la nivelon de fokusa ŝtelado-preventado aplikita al unuopaj fenestroj kaj aplikaĵoj.<nl/><nl/>Jen kio okazos al fenestro malfermita sen via rekta ago ĉe ĉiu nivelo de fokusa ŝtelado-preventado:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Nenio:</emphasis> La fenestro estos levita kaj fokusita.</item><item><emphasis strong='true'>Malalta:</emphasis> Preventado de fokusa ŝtelado estos aplikita, sed en la kazo de situacio kiun KWin konsideras ambigua, la fenestro estos levita kaj fokusita.</item><item><emphasis strong='true'>Normala:</emphasis> Fokusŝtelado. prevento estos aplikata, sed en la kazo de situacio kiun KWin konsideras ambigua, la fenestro <emphasis>ne</emphasis> estos levita kaj fokusita.</item><item><emphasis strong='true'>Alta:</emphasis> La fenestro estos nur levita kaj fokusita se ĝi apartenas al la sama programo kiel la nune fokusita fenestro.</item><item><emphasis strong='true'>Ekstrema:</emphasis> La fenestro neniam estos esti levita kaj koncentrita.</item></list>

en: Focus protection
eo: Fokusa protekto

[ctx: @info:tooltip]
en: This property controls the focus protection level of the currently active window. It is used to override the focus stealing prevention applied to new windows that are opened without your direct action.<nl/><nl/>Here's what happens to new windows that are opened without your direct action at each level of focus protection while the window with this property applied to it has focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: Newly-opened windows always raise themselves and take focus.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> Newly-opened windows will only raise themselves and take focus if they belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> Newly-opened windows never raise themselves and take focus.</item></list>
eo: Ĉi tiu propreco kontrolas la fokusan protektonivelon de la nuntempe aktiva fenestro. Ĝi estas uzata por superregi la preventon de fokusa ŝtelado aplikita al novaj fenestroj kiuj estas malfermitaj sen via rekta ago.<nl/><nl/>Jen kio okazas al novaj fenestroj kiuj estas malfermitaj sen via rekta ago je ĉiu nivelo de fokusa protekto dum la fenestro kun ĉi tiu propreco aplikita al ĝi havas fokuson:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Neniu</emphasis>: Nov-malfermitaj fenestroj ĉiam levas sin kaj fokusiĝas.</item><item><emphasis strong='true'>Malalta:</emphasis> Antaŭzorgo pri fokusa ŝtelado estos aplikata al la ĵus malfermita fenestro, sed en la kazo de situacio kiun KWin konsideras ambigua, la fenestro estos levita kaj fokusita.</item><item><emphasis strong='true'>Normala:</emphasis> Fokusŝtela prevento estos aplikita al la ĵus malfermita fenestro, sed en la kazo de situacio KWin konsideras ambigua, la fenestro <emphasis>ne </emphasis> estos levita kaj fokusita.</item><item><emphasis strong='true'>Alta:</emphasis> Nov-malfermitaj fenestroj nur leviĝos kaj fokusiĝos se ili apartenas al la sama programo kiel la nune fokusita fenestro.</item><item><emphasis strong='true'>Ekstrema:</emphasis> Nove malfermitaj fenestroj neniam levas sin kaj fokusiĝas.</item></list>

en: Accept focus
eo: Akcepti fokuson

en: Controls whether or not the window becomes focused when clicked.
eo: Mastrumas ĉu la fenestro fokusiĝas aŭ ne kiam oni klakas.

en: Ignore global shortcuts
eo: Ignori ĉieajn ŝparvojojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this property to prevent global keyboard shortcuts from working while the window is focused. This can be useful for apps like emulators or virtual machines that handle some of the same shortcuts themselves.<nl/><nl/>Note that you won't be able to <shortcut>Alt+Tab</shortcut> out of the window or use any other global shortcuts such as <shortcut>Alt+Space</shortcut> to activate KRunner.
eo: Uzu ĉi tiun proprecon por malhelpi ke ĉieaj fulmoklavoj funkciu dum kiam la fenestro estas fokusita. Ĉi tio povas esti utila por aplikaĵoj kiel emuliloj aŭ virtualaj maŝinoj, kiuj mem traktas kelkajn el la samaj ŝparvojoj.<nl/><nl/>Rimarku, ke vi ne povos <shortcut>Alt+Tab</shortcut> eliri fenestron aŭ uzi aliajn ĉieajn ŝparvojojn kiel <shortcut>Alt+Spaco</shortcut> por aktivigi KRunner.

en: Closeable
eo: Fermebla

en: Desktop file name
eo: Labortabla dosiernomo

en: Block compositing
eo: Bloko-komponado

en: Layer
eo: Tavolo

en: Adaptive sync
eo: Adaptema sinkronigo

en: Allow tearing
eo: Permesi ŝiradon

en: Window class not available
eo: Fenestra klaso ne havebla

[ctx: @info]
en: This application is not providing a class for the window, so KWin cannot use it to match and apply any rules. If you still want to apply some rules to it, try to match other properties like the window title instead.<nl/><nl/>Please consider reporting this bug to the application's developers.
eo: Ĉi tiu aplikaĵo ne provizas klason por la fenestro, do KWin ne povas uzi ĝin por kongrui kaj apliki iujn ajn regulojn. Se vi ankoraŭ volas apliki iujn regulojn al ĝi, provu kongrui kun aliaj trajtoj kiel la fenestrotitolo anstataŭe.<nl/><nl/>Bonvolu konsideri raporti ĉi tiun cimon al la programistoj de la aplikaĵo.

en: All window types
eo: Ĉiuj fenestrotipoj

en: Normal window
eo: Ordinara fenestro

en: Dialog window
eo: Dialoga fenestro

en: Utility window
eo: Utilaĵa fenestro

en: Dock (panel)
eo: Doko (panela)

en: Toolbar
eo: Ilobreto

en: Torn-off menu
eo: Forŝirita menuo

en: Splash screen
eo: Salutŝildo

en: Desktop
eo: Labortablo

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone menubar
eo: Memstara menubreto

en: On-screen display
eo: Surekrana bildigo

en: All desktops
eo: Ĉiuj labortabloj

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
eo: Igi la fenestron havebla sur ĉiuj labortabloj

en: All activities
eo: Ĉiuj aktivecoj

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
eo: Disponigi la fenestron pri ĉiuj agadoj

en: Default
eo: Defaŭlta

en: No placement
eo: Nenia metado

en: Minimal overlapping
eo: Minimuma interkovro

en: Maximized
eo: Maksimumigita

en: Centered
eo: Centrigita

en: Random
eo: Hazarde

en: In top-left corner
eo: En supra-maldekstra angulo

en: Under mouse
eo: Sube de muso

en: On main window
eo: Sur ĉefa fenestro

en: None
eo: Nenia

en: Low
eo: Malalta

en: Normal
eo: Normala

en: High
eo: Alta

en: Extreme
eo: Ekstrema

en: Below
eo: Sub

en: Above
eo: Super

en: Notification
eo: Sciigo

en: Popup
eo: Ŝprucfenestro

en: Critical notification
eo: Gravega sciigo

en: Overlay
eo: Surmeto

en: Unmanaged window
eo: Neadministrata fenestro

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
eo: Ne eblis detekti fenestropropraĵojn. La fenestro ne estas administrita de KWin.

en: Select File
eo: Elekti Dosieron

en: KWin Rules (*.kwinrule)
eo: KWin Reguloj (*.kwinrule)

en: Add New…
eo: Aldoni novan…

en: Import…
eo: Importi…

en: Cancel Export
eo: Nuligi Eksporton

en: Export…
eo: Eksporti…

en: No rules for specific windows are currently set
eo: Neniuj reguloj por specifaj fenestroj estas nuntempe fiksitaj

[ctx: @info]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add some
eo: Alklaku <interface>Aldoni Novan…</interface> por aldoni kelkajn

en: Select the rules to export
eo: Elekti la regulojn por eksporti

en: Unselect All
eo: Malelekti Ĉion

en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

en: Save Rules
eo: Konservi Regulojn

en: Edit
eo: Redakti

en: Duplicate
eo: Duobligi

en: Delete
eo: Forigi

en: Import Rules
eo: Reguloj de importo

en: Export Rules
eo: Eksportaj Reguloj

en: None selected
eo: Neniu elektita

en: All selected
eo: Ĉiuj elektitaj

en: %1 selected | %1 selected
eo[0]: %1 elektita
eo[1]: %1 elektitaj

en: No window properties changed
eo: Neniuj fenestraj proprietoj ŝanĝiĝis

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
eo: Alklaku la suban butonon <interface>Aldoni Propraĵon...</interface> por aldoni kelkajn fenestrajn ecojn, kiuj estos tuŝitaj de la regulo.

en: Add Property...
eo: Aldoni Trajton...

en: Detect Window Properties
eo: Detekti Fenestrajn Propraĵojn

en: Instantly
eo: Tuj

en: After %1 second | After %1 seconds
eo[0]: Post %1 sekundo
eo[1]: Post %1 sekundoj

en: Add property to the rule
eo: Aldoni trajton al la regulo

[ctx: @info:placeholder]
en: No properties left to add
eo: Neniuj proprecoj restas aldonendaj

[ctx: @info:placeholder %1 is a filter text introduced by the user]
en: No properties match "%1"
eo: Neniuj proprecoj kongruas al "%1"

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne
