kwin - en to eu translation catalogue (41 entries)

en: No Action
eu: Ekintzarik ez

en: Peek at Desktop
eu: Begirada bat mahaigainari

en: Lock Screen
eu: Giltzatu pantaila

en: Show KRunner
eu: Erakutsi KRunner

en: Activity Manager
eu: Jarduera-kudeatzailea

en: Application Launcher
eu: Aplikazio-abiarazlea

en: Present Windows
eu: Aurkeztu leihoak

en: %1 - All Desktops
eu: %1 - Mahaigain guztiak

en: %1 - Current Desktop
eu: %1 - Uneko mahaigaina

en: %1 - Current Application
eu: %1 - Uneko aplikazioa

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: Grid
eu: Sareta

en: Toggle window switching
eu: Aktibatu/desaktibatu leiho-aldatzea

en: Toggle alternative window switching
eu: Aktibatu/desaktibatu ordezko leiho-aldatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: You can trigger an action by pushing the mouse cursor against the corresponding screen edge or corner.
eu: Ekintza bat eragin dezakezu saguaren kurtsorea dagokion pantaila ertzaren edo izkinaren aurka bultzatuz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickMaximizeLabel)
en: &Maximize:
eu: &Maximizatu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderMaximize)
en: Windows dragged to top edge
eu: Goiko ertzera arrastatutako leihoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickTileLabel)
en: &Tile:
eu: &Lauza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderTiling)
en: Windows dragged to left or right edge
eu: Ezker edo eskuin ertzera arrastatutako leihoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Behavior:
eu: Jokabidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, remainActiveOnFullscreen)
en: Remain active when windows are fullscreen
eu: Jarraitu aktibo leihoak pantaila-betean daudenean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, electricBorderCornerRatioLabel)
en: Trigger &quarter tiling in:
eu: &Laurdeneko lauza eragin hemen:

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, electricBorderCornerRatioSpin)
en: Outer
eu: Kanpoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: of the screen
eu: -(e)an

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse cursor is pushed against the edge of the screen
eu: Aldatu mahaigaina, saguaren kurtsorea pantailaren ertzaren aurka bultzatzen denean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
eu: &Aldatu mahaigaina ertzetik:

[ctx: Switch desktop on edge]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Disabled
eu: Desgaituta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Only when moving windows
eu: Leihoak mugitzean bakarrik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Always enabled
eu: Beti gaituta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse cursor to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
eu: Ekintza eragiteko saguaren kurtsoreak leiho-ertzaren aurka bultzatzen eman behar duen denbora-tartea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
eu: Aktibatzeko &atzerapena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
eu: Ekintza bat eragin ondoren hurrengo eragitea gertatu arte igaro behar duen denbora-tartea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
eu: &Berraktibatzeko atzerapena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CornerBarrierLabel)
en: &Corner barrier:
eu: Iz&kinetako langa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Here you can enable or disable the virtual corner barrier between screens. The barrier prevents the cursor from moving to another screen when it is already touching a screen corner. This makes it easier to trigger user interface elements like maximized windows' close buttons when using multiple screens.
eu: Pantailen arteko izkinetako alegiazko langa gaitu edo ezgaitu dezakezu hemen. Langak kurtsoreri, pantailako izkina bat ukitzen ari denean beste pantaila batera igarotzea eragozten dio. Leiho anizkoitzak erabiltzean, erabiltzaile-interfazeko elementuak eragitea errazten du horrek, maximotutako leihoak ixteko botoia esaterako.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Prevents cursors from crossing at screen corners.
eu: Kurtsoreek pantailako izkinetatik gurutzatzea saihesten du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EdgeBarrierLabel)
en: &Edge barrier:
eu: &Ertzetako langa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Here you can set size of the edge barrier between different screens. The barrier adds additional distance you have to move your pointer before it crosses the edge onto the other screen. This makes it easier to access user interface elements like Plasma Panels that are located on an edge between screens.
eu: Pantaila ezberdinen arteko ertzeko langaren neurria ezar dezakezu hemen. Langak, beste pantailara igarotzeko distantzia gehigarria ipintzen dio kurtsorearen mugimenduari. Pantailen arteko ertzetan dauden erabiltzaile-interfazeko elementuetara, Plasmaren Panelak esaterako, sartzea errazten du horrek.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Additional distance cursor needs to travel to cross screen edges.
eu: Pantaila-ertzak zeharkatzeko kurtsoreak egin behar duen distantzia gehiegarria.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: None
eu: Bat ere ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: You can trigger an action by swiping from the screen edge towards the center of the screen.
eu: Ekintza bat eragin dezakezu hatzarekin pantailaren ertzetik pantailaren erdirantz kolpe arin bat emanez.
