kcmkwinscreenedges - en to gl translation catalogue (41 entries)

en: No Action
gl: Ningunha acción

en: Peek at Desktop
gl: Ollar o escritorio

en: Lock Screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Show KRunner
gl: Amosar KRunner

en: Activity Manager
gl: Xestor de actividades

en: Application Launcher
gl: Iniciador de aplicacións

en: Present Windows
gl: Dispor as xanelas

en: %1 - All Desktops
gl: %1 - Todos os escritorios

en: %1 - Current Desktop
gl: %1 - Escritorio actual

en: %1 - Current Application
gl: %1 - Aplicación actual

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Grid
gl: Grade

en: Toggle window switching
gl: Conmutar o cambio de xanela

en: Toggle alternative window switching
gl: Conmutar o cambio alternativo de xanela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: You can trigger an action by pushing the mouse cursor against the corresponding screen edge or corner.
gl: Para provocar unha acción leve o cursor do rato ao bordo ou esquina de pantalla correspondente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickMaximizeLabel)
en: &Maximize:
gl: &Maximizar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderMaximize)
en: Windows dragged to top edge
gl: Xanelas arrastradas ao bordo superior.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickTileLabel)
en: &Tile:
gl: &Teselar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderTiling)
en: Windows dragged to left or right edge
gl: Xanelas arrastradas aos bordos laterais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Behavior:
gl: Comportamento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, remainActiveOnFullscreen)
en: Remain active when windows are fullscreen
gl: Seguir activo con xanelas a pantalla completa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, electricBorderCornerRatioLabel)
en: Trigger &quarter tiling in:
gl: Provocar a disposición en &cuartos en:

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, electricBorderCornerRatioSpin)
en: Outer
gl: Exterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: of the screen
gl: exterior da pantalla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse cursor is pushed against the edge of the screen
gl: Cambia o escritorio cando se empurro o rato contra a marxe da pantalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
gl: &Cambiar de escritorio na marxe:

[ctx: Switch desktop on edge]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Disabled
gl: Desactivado

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Only when moving windows
gl: Só cando se movan xanelas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Always enabled
gl: Activado sempre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse cursor to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
gl: A cantidade de tempo durante o que o rato debe empuxarse conta o bordo da pantalla antes de que se desencadee a acción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
gl: &Retardo na activación:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
gl: A cantidade de tempo requirida tras provocar unha acción ata se poida provocar de novo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
gl: &Retardo na reactivación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CornerBarrierLabel)
en: &Corner barrier:
gl: Barreira de es&quina:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Here you can enable or disable the virtual corner barrier between screens. The barrier prevents the cursor from moving to another screen when it is already touching a screen corner. This makes it easier to trigger user interface elements like maximized windows' close buttons when using multiple screens.
gl: Aquí pode activar ou desactivar a barreira de esquina virtual entre pantallas. A barreira impide que o cursor se mova a outra pantalla cando xa está tocando a esquina da pantalla. Isto facilita activar elementos da interface como os botóns de pechar de xanelas maximizadas cando usa varias pantallas.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Prevents cursors from crossing at screen corners.
gl: Impide que os cursores crucen nas esquinas das pantallas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EdgeBarrierLabel)
en: &Edge barrier:
gl: Barreira de &bordo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Here you can set size of the edge barrier between different screens. The barrier adds additional distance you have to move your pointer before it crosses the edge onto the other screen. This makes it easier to access user interface elements like Plasma Panels that are located on an edge between screens.
gl: Aquí pode definir o tamaño da barreira de bordo entre distintas pantallas. A barreira engade distancia adicional que ten que percorrer co cursor para que cruce o bordo ata a outra pantalla. Isto facilita acceder a elementos da interface situados no bordo entre pantallas, como paneis de Plasma.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Additional distance cursor needs to travel to cross screen edges.
gl: Distancia adicional que o cursor ten que percorrer para cruzar os bordos entre pantallas.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: None
gl: Ningunha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: You can trigger an action by swiping from the screen edge towards the center of the screen.
gl: Para provocar unha acción pase do bordo da pantalla ao centro.
