kwin-x11 - en to hu translation catalogue (14 entries)

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
hu: Nincs

en: Global animation speed:
hu: Globális animációsebesség:

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications do not support this setting: In particular, GTK applications cannot change animation duration, but will still disable animations when <interface>animation speed</interface> is <interface>Instant</interface>.
hu: Egyes alkalmazások nem támogatják ezt a beállítást: különösen a GTK alkalmazások nem tudják megváltoztatni az animáció időtartamát, de akkor is letiltják az animációkat, ha az <interface>animációsebesség</interface> értéke <interface>Azonnali</interface>.

[ctx: Animation speed]
en: Slow
hu: Lassú

[ctx: Animation speed]
en: Instant
hu: Azonnali

[ctx: @title:group]
en: Desktop animations
hu: Asztalanimációk

[ctx: @label:listbox]
en: Window open/close:
hu: Ablak megnyitása/bezárása:

[ctx: @label:listbox]
en: Window maximize:
hu: Ablak maximalizálása:

[ctx: @label:listbox]
en: Window minimize:
hu: Ablak minimalizálása:

[ctx: @label:listbox]
en: Window full screen:
hu: Ablak teljes képernyőre:

[ctx: @label:listbox]
en: Peek at desktop:
hu: Pillantás az asztalra:

[ctx: @label:listbox]
en: Virtual desktop switching:
hu: Virtuálisasztal-váltás:

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
hu: Beállítás…

[ctx: @title:group translate as short as possible]
en: More effects settings:
hu: További effektusbeállítások:
