kcm_kwindesktop - en to is translation catalogue (17 entries)

[ctx: A numbered name for virtual desktops]
en: Desktop %1 | Desktop %1
is[0]: Skjáborð %1
is[1]: Skjáborð %1

en: There was an error connecting to the compositor.
is: Villa kom upp við að tengja myndsmiðinn (e. compositor).

en: There was an error saving the settings to the compositor.
is: Villa kom upp við vistun á stillingum fyrir myndsmiðinn.

en: There was an error requesting information from the compositor.
is: Villa kom upp þegar beðið var um upplýsingar frá myndsmiðnum.

[ctx: @text:label Number of rows, label associated to a number input field]
en: Rows:
is: Raðir:

[ctx: @action:button]
en: Add Desktop
is: Bæta við skjáborði

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename
is: Endurnefna

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm new name
is: Staðfesta nýtt heiti

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
is: Fjarlægja

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
is: Sýndarskjáborðum hefur verið breytt annars staðar en í þessu stillingaforriti. Ef þú vistar núna glatast þær breytingar.

en: Row %1
is: Röð %1

en: Options:
is: Valkostir:

en: Navigation wraps around
is: Fletting í gegn fer hringinn

en: Show animation when switching:
is: Sýna hreyfiáhrif þegar skipt er á milli:

en: Show on-screen display when switching:
is: Birta

en: %1 ms
is: %1 ms.

en: Show desktop layout indicators
is: Sýna tákn fyrir skjáborðauppsetningu
