kwin - en to is translation catalogue (8 entries)

en: Import KWin Script
is: Flytja inn KWin-skriftu

en: KWin Script (*.kwinscript)
is: KWin-skrifta (*.kwinscript)

[ctx: Placeholder is error message returned from the install service]
en: Cannot import selected script.
    %1
is: Get ekki flutt inn valda skriftu.
    %1

[ctx: Placeholder is name of the script that was imported]
en: The script "%1" was successfully imported.
is: Skriftan "%1" var flutt inn.

en: Error when uninstalling KWin Script: %1
is: Villa við að fjarlægja KWin-skriftu: %1

en: Install from File…
is: Setja upp úr skrá...

[ctx: @action:button get new KWin scripts]
en: Get New…
is: Sækja nýtt...

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete…
is: Eyða...
