kwin - en to is translation catalogue (12 entries)

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Accessibility
is: Aðgengi

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Appearance
is: Útlit

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Focus
is: Fókus

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Peek at Desktop Animation
is: Hreyfiáhrif þegar kíkt er á skjáborðið

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Tools
is: Verkfæri

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Virtual Desktop Switching Animation
is: Hreyfiáhrif þegar skipt er á milli sýndarskjáborða

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Window Management
is: Gluggastjórnun

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Window Open/Close Animation
is: Hreyfiáhrif við að opna/loka glugga

en: KWin development team
is: KWin-þróunarteymið

[ctx: Error message]
en: Could not locate package metadata
is: Fann ekki lýsigögn pakka

[ctx: Required file does not exist]
en: %1 does not contain a valid metadata.json file
is: %1 inniheldur ekki gilda metadata.json-skrá

[ctx: Required file does not exist]
en: %1 does not exist
is: %1 er ekki til
