kcmkwincompositing - en to it translation catalogue (12 entries)

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Accessibility
it: Accessibilità

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Appearance
it: Aspetto

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Focus
it: Fuoco

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Peek at Desktop Animation
it: Animazione per Dai un'occhiata al desktop

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Tools
it: Strumenti

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Virtual Desktop Switching Animation
it: Animazione del passaggio tra i desktop virtuali

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Window Management
it: Gestione delle finestre

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Window Open/Close Animation
it: Animazione Apri/Chiudi finestra

en: KWin development team
it: La squadra di sviluppo di KWin

[ctx: Error message]
en: Could not locate package metadata
it: Impossibile individuare i metadati del pacchetto

[ctx: Required file does not exist]
en: %1 does not contain a valid metadata.json file
it: %1 non contiene un file metadata.json valido

[ctx: Required file does not exist]
en: %1 does not exist
it: %1 non esiste
