kwin-x11 - en to nl translation catalogue (14 entries)

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
nl: Geen

en: Global animation speed:
nl: Globale animatiesnelheid:

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications do not support this setting: In particular, GTK applications cannot change animation duration, but will still disable animations when <interface>animation speed</interface> is <interface>Instant</interface>.
nl: Sommige toepassingen ondersteunen deze instelling niet: speciaal, GT-toepassingen kunnen de animatieduur niet wijzigen, maar zullen nog steeds animaties uitschakelen wanneer <interface>animatiesnelheid</interface> is <interface>Onmiddellijk</interface>.

[ctx: Animation speed]
en: Slow
nl: Langzaam

[ctx: Animation speed]
en: Instant
nl: Onmiddellijk

[ctx: @title:group]
en: Desktop animations
nl: Bureaubladanimaties

[ctx: @label:listbox]
en: Window open/close:
nl: Venster openen/sluiten:

[ctx: @label:listbox]
en: Window maximize:
nl: Venster maximaliseren:

[ctx: @label:listbox]
en: Window minimize:
nl: Venster minimaliseren:

[ctx: @label:listbox]
en: Window full screen:
nl: Venster volledig scherm:

[ctx: @label:listbox]
en: Peek at desktop:
nl: Naar het bureaublad gluren:

[ctx: @label:listbox]
en: Virtual desktop switching:
nl: Virtueel bureaublad omschakelen:

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
nl: Configureren…

[ctx: @title:group translate as short as possible]
en: More effects settings:
nl: Meer instellingen voor effecten:
