kwin - en to sa translation catalogue (16 entries)

[ctx: A numbered name for virtual desktops]
en: Desktop %1 | Desktop %1
sa[0]: डेस्कटॉप %1
sa[1]: डेस्कटॉप %1

en: There was an error connecting to the compositor.
sa: रचनाकारेण सह सम्बद्धे दोषः आसीत् ।

en: There was an error saving the settings to the compositor.
sa: सेटिङ्ग्स् रचयने त्रुटिः अभवत् ।

en: There was an error requesting information from the compositor.
sa: रचनाकारात् सूचनां याचने दोषः अभवत् ।

[ctx: @text:label Number of rows, label associated to a number input field]
en: Rows:
sa: पङ्क्तयः :

[ctx: @action:button]
en: Add Desktop
sa: डेस्कटॉप् योजयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename
sa: पुनर्नाम

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm new name
sa: नूतनं नाम पुष्टयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
sa: अपाकरोति

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
sa: अस्य सेटिंग्स् अनुप्रयोगस्य बहिः वर्चुअल् डेस्कटॉप्स् परिवर्तिताः सन्ति । इदानीं रक्षित्वा परिवर्तनानि अधिलिखितानि भविष्यन्ति ।

en: Row %1
sa: पङ्क्ति %1

en: Options:
sa: विकल्पाः :

en: Navigation wraps around
sa: नेविगेशनं परितः वेष्टयति

en: Show animation when switching:
sa: स्विचिंग् करणसमये एनिमेशनं दर्शयतु:

en: Show on-screen display when switching:
sa: स्विचिंग् करणसमये पर्दायां प्रदर्शनं दर्शयतु:

en: Show desktop layout indicators
sa: डेस्कटॉप् लेआउट् सूचकाः दर्शयन्तु
