kwin - en to sa translation catalogue (41 entries)

en: No Action
sa: न कर्म

en: Peek at Desktop
sa: डेस्कटॉप् इत्यत्र दृष्टिपातं कुर्वन्तु

en: Lock Screen
sa: लॉक स्क्रीन

en: Show KRunner
sa: KRunner इति दर्शयतु

en: Activity Manager
sa: गतिविधि प्रबन्धक

en: Application Launcher
sa: अनुप्रयोग प्रक्षेपक

en: Present Windows
sa: वर्तमान विण्डोज

en: %1 - All Desktops
sa: %1 - सर्वे डेस्कटॉप्

en: %1 - Current Desktop
sa: %1 - वर्तमान डेस्कटॉप

en: %1 - Current Application
sa: %1 - वर्तमान अनुप्रयोग

en: Overview
sa: अवलोकनम्

en: Grid
sa: गृध्र

en: Toggle window switching
sa: विण्डो स्विचिंग् टॉगल कुर्वन्तु

en: Toggle alternative window switching
sa: वैकल्पिकं विण्डो स्विचिंग् टॉगल कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: You can trigger an action by pushing the mouse cursor against the corresponding screen edge or corner.
sa: भवन्तः मूषकस्य कर्सरं तत्सम्बद्धस्य स्क्रीन-धारस्य अथवा कोणस्य विरुद्धं धक्कायित्वा क्रियां प्रेरयितुं शक्नुवन्ति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickMaximizeLabel)
en: &Maximize:
sa: &अधिकतमम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderMaximize)
en: Windows dragged to top edge
sa: विण्डोजः शीर्षधारं प्रति कर्षितवान्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickTileLabel)
en: &Tile:
sa: &टाइल: .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderTiling)
en: Windows dragged to left or right edge
sa: विण्डोजः वाम-दक्षिण-धारं प्रति कर्षति स्म

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Behavior:
sa: व्यवहार:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, remainActiveOnFullscreen)
en: Remain active when windows are fullscreen
sa: यदा विण्डोजः पूर्णपर्दे भवन्ति तदा सक्रियः तिष्ठतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, electricBorderCornerRatioLabel)
en: Trigger &quarter tiling in:
sa: ट्रिगर & क्वार्टर टाइलिंग in:

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, electricBorderCornerRatioSpin)
en: Outer
sa: बाह्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: of the screen
sa: पटलस्य

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse cursor is pushed against the edge of the screen
sa: यदा मूषकस्य कर्सरः स्क्रीनस्य धारं प्रति धक्कायते तदा डेस्कटॉप् परिवर्तयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
sa: &धारे डेस्कटॉपं स्विच कुर्वन्तु:

[ctx: Switch desktop on edge]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Disabled
sa: अक्षमित

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Only when moving windows
sa: केवलं खिडकीनां चालनकाले एव

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Always enabled
sa: सर्वदा सक्षमम्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse cursor to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
sa: क्रियायाः आरम्भात् पूर्वं मूषकस्य कर्सरस्य पटलस्य धारायाम् उपरि धक्कायितुं आवश्यकः समयः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
sa: सक्रियता &विलम्बः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
sa: क्रियायाः प्रवर्तनानन्तरं यावत् अग्रिमः प्रवर्तकः न भवितुम् अर्हति तावत् यावत् समयः आवश्यकः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
sa: &पुनः सक्रियीकरणविलम्बः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CornerBarrierLabel)
en: &Corner barrier:
sa: &कोणबाधा :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Here you can enable or disable the virtual corner barrier between screens. The barrier prevents the cursor from moving to another screen when it is already touching a screen corner. This makes it easier to trigger user interface elements like maximized windows' close buttons when using multiple screens.
sa: अत्र भवान् पटलानां मध्ये वर्चुअल् कोणबाधां सक्षमं निष्क्रियं वा कर्तुं शक्नोति । यदा पूर्वमेव पटलकोणं स्पृशति तदा कर्सरं अन्यस्मिन् पटलं प्रति गन्तुं बाधकः निवारयति । एतेन बहुपर्दे उपयोगे अधिकतमविण्डोजस्य बन्दबटन् इत्यादीनां उपयोक्तृ-अन्तरफलक-तत्त्वानां प्रवर्तनं सुकरं भवति ।

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Prevents cursors from crossing at screen corners.
sa: स्क्रीनकोणेषु कर्सरानाम् पारगमनं निवारयति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EdgeBarrierLabel)
en: &Edge barrier:
sa: &धार बाधा :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Here you can set size of the edge barrier between different screens. The barrier adds additional distance you have to move your pointer before it crosses the edge onto the other screen. This makes it easier to access user interface elements like Plasma Panels that are located on an edge between screens.
sa: अत्र भवान् भिन्न-भिन्न-पर्देषु धार-बाधायाः आकारं सेट् कर्तुं शक्नोति । बाधकः अतिरिक्तं दूरं योजयति यत् भवद्भिः स्वस्य सूचकं अन्यपर्दे धारं लङ्घयितुं पूर्वं स्थानान्तरितव्यम् । एतेन Plasma Panels इत्यादीनां उपयोक्तृ-अन्तरफलक-तत्त्वानां प्रवेशः सुलभः भवति ये स्क्रीन-मध्ये धारायाम् स्थिताः सन्ति ।

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Additional distance cursor needs to travel to cross screen edges.
sa: स्क्रीन एज्स् पारं कर्तुं अतिरिक्तं दूरी कर्सरं गन्तुं आवश्यकम् अस्ति ।

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: None
sa: न कश्चित्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: You can trigger an action by swiping from the screen edge towards the center of the screen.
sa: स्क्रीन-धारात् स्क्रीन-केन्द्रं प्रति स्वाइप् कृत्वा भवन्तः क्रियां प्रेरयितुं शक्नुवन्ति ।
