kwin-x11 - en to tr translation catalogue (14 entries)

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
tr: Yok

en: Global animation speed:
tr: Global canlandırma hızı:

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications do not support this setting: In particular, GTK applications cannot change animation duration, but will still disable animations when <interface>animation speed</interface> is <interface>Instant</interface>.
tr: Bazı uygulamalar bu ayarı desteklemez. Özellikle GTK uygulamaları canlandırma süresini değiştiremezler; ancak <interface>canlandırma hızı</interface> <interface>anında</interface> ise canlandırmaları devre dışı bırakacaklardır.

[ctx: Animation speed]
en: Slow
tr: Yavaş

[ctx: Animation speed]
en: Instant
tr: Anında

[ctx: @title:group]
en: Desktop animations
tr: Masaüstü Canlandırmaları

[ctx: @label:listbox]
en: Window open/close:
tr: Pencereyi aç/kapat:

[ctx: @label:listbox]
en: Window maximize:
tr: Pencereyi ekranda kapla:

[ctx: @label:listbox]
en: Window minimize:
tr: Pencereyi simge durumuna küçült:

[ctx: @label:listbox]
en: Window full screen:
tr: Pencereyi tam ekran yap:

[ctx: @label:listbox]
en: Peek at desktop:
tr: Masaüstüne bak:

[ctx: @label:listbox]
en: Virtual desktop switching:
tr: Sanal masaüstü geçişi:

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
tr: Yapılandır…

[ctx: @title:group translate as short as possible]
en: More effects settings:
tr: Diğer efekt ayarları:
