kcmkwm - en to ug translation catalogue (136 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Inactive Inner Window Actions
ug: پاسسىپ ئىچكى كۆزنەك مەشغۇلاتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Left click:
ug: سول چېكىش(&L):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ug: بۇ يەردە، پاسسىپ ئىچكى كۆزنەك ئۈستىدە چاشقىنەكنىڭ سول توپچىسىنى چەككەندىكى قىلمىشىنى ئۆزلەشتۈرگىلى بولىدۇ(«ئىچكى» دېگىنىمىز، ماۋزۇ بالدىقى ۋە كاندۇكى يوق دېگەن مەنىدە).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1)
en: Activate, pass click and raise on release
ug: ئاكتىپلاپ، چېكىلىشنى يەتكۈزۈپ ۋە قويۇپ بەرگەندە ئۈستىگە ئۆرلىتىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3)
en: Activate, raise and pass click
ug: ئاكتىپلاپ، ئۆرلىتىپ، چېكىلىشنى يەتكۈزىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3)
en: Activate and pass click
ug: ئاكتىپلاپ ۋە چېكىلىشنى يەتكۈزىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveT
en: Activate
ug: ئاكتىپلا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveT
en: Activate and raise
ug: ئاكتىپلا ۋە ئۆرلەت

note: i18n: ectx: property (contextualHelpText), widget (KContextualHelpButton, info_1)
en: Note that "Activate, pass click and raise on release" doesn't work on X11, and falls back to "Activate, raise and pass click" instead
ug: دىققەت «ئاكتىپلاپ، چېكىلىشنى يەتكۈزۈپ ۋە قويۇپ بەرگەندە ئۈستىگە ئۆرلىتىدۇ» X11 دا ئىشلىمەيدۇ ۋە ئۇنىڭ ئورنىغا «ئاكتىپلاپ، ئۆرلىتىپ، چېكىلىشنى يەتكۈزىدۇ» غا قايتىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Middle click:
ug: ئوتتۇرا چېكىش(&M):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ug: بۇ يەردە، پاسسىپ ئىچكى كۆزنەك ئۈستىدە چاشقىنەكنىڭ ئوتتۇرا توپچىسىنى چەككەندىكى قىلمىشىنى ئۆزلەشتۈرگىلى بولىدۇ(«ئىچكى» دېگىنىمىز، ماۋزۇ بالدىقى ۋە كاندۇكى يوق دېگەن مەنىدە).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Right click:
ug: ئوڭنى چېكىش(&R):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ug: بۇ يەردە، پاسسىپ ئىچكى كۆزنەك ئۈستىدە چاشقىنەكنىڭ ئوڭ توپچىسىنى چەككەندىكى قىلمىشىنى ئۆزلەشتۈرگىلى بولىدۇ(«ئىچكى» دېگىنىمىز، ماۋزۇ بالدىقى ۋە كاندۇكى يوق دېگەن مەنىدە).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse &wheel:
ug: چاشقىنەك غالتىكى(&W):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ug: بۇ يەردە، پاسسىپ ئىچكى كۆزنەك ئۈستىدە چاشقىنەكنىڭ غالتىكىنى چۆرگىلەت قىلمىشىنى ئۆزلەشتۈرگىلى بولىدۇ(«ئىچكى» دېگىنىمىز، ماۋزۇ بالدىقى ۋە كاندۇكى يوق دېگەن مەنىدە).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: Scroll
ug: سىيرى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: Activate and scroll
ug: ئاكتىپلاپ ۋە سىيرىيدۇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: Activate, raise and scroll
ug: ئاكتىپلاپ، ئۆرلىتىپ ۋە سىيرىيدۇ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Inner Window, Titlebar and Frame Actions
ug: ئىچكى كۆزنەك، ماۋزۇ بالداق ۋە كاندۇك ھەرىكىتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Mo&difier key:
ug: بىرىكمە كۇنۇپكا(&D):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAllKey)
en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
ug: بۇ يەردە، Meta ياكى Alt كۇنۇپكىسىنى قويۇۋەتمەي بېسىپ تۇرغاندا تۆۋەندىكى مەشغۇلاتنىڭ قايسىنى قىلىدىغانلىقىنى تاللىغىلى بولىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: L&eft click:
ug: سولنى چېكىش(&E):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
ug: كۆزنەكنىڭ ماۋزۇ بالدىقى ياكى كاندۇكى ئۈستىدە چاشقىنەكنىڭ سول توپچىسىنى چەككەندىكى قىلمىشىنى ئۆزلەشتۈرگىلى بولىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Move
ug: يۆتكە

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Activate, raise and move
ug: ئاكتىپلاپ، ئۆرلىتىپ ۋە يۆتكەيدۇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i
en: Toggle raise and lower
ug: ئۆرلىتىش ۋە تۆۋەنلىتىشنى ئالماشتۇرىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i
en: Raise
ug: ئۆرلەت

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Lower
ug: تۆۋەنلەت

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Minimize
ug: كىچىكلەت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Decrease opacity
ug: تۇتۇقلۇقىنى تۆۋەنلىتىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Increase opacity
ug: تۇتۇقلۇقىنى ئۆرلىتىدۇ

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Do nothing
ug: ھېچقانداق قىلما

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Middle &click:
ug: ئوتتۇرا چېكىش(&C):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
ug: كۆزنەكنىڭ ماۋزۇ بالدىقى ياكى كاندۇكى ئۈستىدە چاشقىنەكنىڭ ئوتتۇرا توپچىسىنى چەككەندىكى قىلمىشىنى ئۆزلەشتۈرگىلى بولىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Right clic&k:
ug: ئوڭنى چېكىش(&K):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
ug: كۆزنەكنىڭ ماۋزۇ بالدىقى ياكى كاندۇكى ئۈستىدە چاشقىنەكنىڭ ئوڭ توپچىسىنى چەككەندىكى قىلمىشىنى ئۆزلەشتۈرگىلى بولىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Mo&use wheel:
ug: چاشقىنەك غالتىكى(&U):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel)
en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
ug: بۇ يەردە، كۆزنەك ئىچىدە سۈپەتلىگۈچى كۇنۇپكىنى بېسىپ تۇرۇپ چاشقىنەكنىڭ غالتىكىنى چۆرگىلەتكەندىكى KDE نىڭ قىلمىشىنى ئۆزلەشتۈرگىلى بولىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Raise/lower
ug: ئۆرلەت/تۆۋەنلەت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Shade/unshade
ug: يىغ/ياي

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Maximize/restore
ug: چوڭايت/ئەسلىگە كەلتۈر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Keep above/below
ug: ئەڭ ئۈستىدە/ئەڭ ئاستىدا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Move to previous/next desktop
ug: ئالدىنقى/كېيىنكى ئۈستەلئۈستىگە يۆتكە

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Change opacity
ug: تۇتۇقلۇقىنى ئۆزگەرت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadeHoverLabel)
en: Window &unshading:
ug: كۆزنەكنى يېيىش(&U):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShadeHover)
en: <html><head/><body><p>If this option is enabled, a shaded window will unshade automatically when the mouse pointer has been over the titlebar for some time.</p></body></html>
ug: <html dir = "RTL"><head/><body><p>ئەگەر بۇ تاللانما قوزغىتىلغان بولسا، چاشقىنەك نىشانلىغۇچ ماۋزۇ بالداقنىڭ ئۈستىدە ئازراق ۋاقىت تۇرغاندا يىغىلغان كۆزنەك ئۆزلۈكىدىن يېيىلىدۇ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShadeHover)
en: On titlebar hover after:
ug: ماۋزۇ بالداقتا لەيلىتىلگەندىن كېيىن:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ShadeHoverInterval)
en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
ug: چاشقىنەك نىشانلىغۇچ يىغىلغان كۆزنەكتە قانچە مىللىسېكۇنت لەيلەپ تۇرغاندىن كېيىن كۆزنەكنى يېيىشنى تەڭشەيدۇ .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowPlacementLabel)
en: Window &placement:
ug: كۆزنەك ۋە ئورۇنلاشتۇرۇش(&P):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: <html><head/><body><p>The placement policy determines where a new window will appear on the desktop.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Smart</span> will try to achieve a minimum overlap of windows</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximizing</span> will try to maximize every window to fill the whole screen. It might be useful to selectively affect placement of some windows using the window-specific settings.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Random</span> will use a random position</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centered</span> will place the window centered</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Zero-cornered</span> will place the window in the top-left corner</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Under mouse</span> will place the window under the pointer</li></ul></body></html>
ug: <html dir = "RTL">
    <head/>
    <body>
    <p>كۆزنەك جايلاشتۇرۇش تەدبىرى بىر كۆزنەكنىڭ ئېكراننىڭ قەيەرىدە كۆرۈنۈشىنى بەلگىلەيدۇ.</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;">
    <li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">ئىدراكلىق</span> كۆزنەكنىڭ ئۆز ئارا دەستىلىنىشىنى ئەڭ تۆۋەن چەككە چۈشۈرىدۇ</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">ئەڭ چوڭ</span> بارلىق ئېكراننى ئەڭ چوڭ قىلىپ پۈتكۈل ئېكراننى تولدۇرۇشنى سىنايدۇ. سىز مۇئەييەن كۆزنەك تەڭشىكى ئارقىلىق تاللاپ تۇرۇپ بەزى كۆزنەكنىڭ جايلاشتۇرۇش ئۇسۇلىغا تەسىر كۆرسىتەلەيسىز.</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">تاسادىپىي</span> كۆزنەكنى تاسادىپىي ئورۇنغا جايلاشتۇرىدۇ</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">ئوتتۇرىدا</span> كۆزنەكنى ئېكراننىڭ ئوتتۇرىسىغا جايلاشتۇرىدۇ</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">سول ئۈستى بۇلۇڭ</span> كۆزنەكنى سول ئۈستى بۇلۇڭغا جايلاشتۇرىدۇ</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">چاشقىنەك ئاستى</span> كۆزنەكنى چاشقىنەك نۇر بەلگىسىنىڭ ئاستىغا جايلاشتۇرىدۇ</li>
    </ul>
    </body>
    </html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Minimal Overlapping
ug: ئەڭ كىچىك دەستىلەش

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Maximized
ug: چوڭايتىلغان

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Random
ug: ئىختىيارىي

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Centered
ug: ئوتتۇرىدا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: In Top-Left Corner
ug: سول ئۈستى بۇلۇڭ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Under mouse
ug: چاشقىنەك ئاستىدا

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowKDEAppsToRememberWindowPositions)
en: When turned on, apps which are able to remember the positions of their windows are allowed to do so. This will override the window placement mode defined above.
ug: ئېچىلغاندا، قوللاش كۆزنىكىنىڭ ئورنىنى ئەستە تۇتىدىغان پىروگراممىنىڭ ئۇنىڭ كۆزنەك ئورنىنى ئەستە تۇتۇشىغا يول قويىدۇ. بۇ يۇقىرىدا بەلگىلەنگەن كۆزنەك جايلاشتۇرۇش ھالىتىنى قاپلىۋېتىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowKDEAppsToRememberWindowPositions)
en: Allow apps to remember the positions of their own windows, if they support it
ug: پىروگراممىنىڭ كۆزنەك ئورنىنى ئەستە تۇتۇشىغا يول قويىدۇ. ئەگەر پىروگرامما قوللىسا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDesktopPolicyLabel)
en: Virtual Desktop behavior:
ug: مەۋھۇم ئۈستەلئۈستى قىلمىشى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDesktopPolicyDescriptionLabel)
en: When activating a window on a different Virtual Desktop:
ug: كۆزنەك پەرقلىق مەۋھۇم ئۈستەلئۈستىدىن ئاكتىپلانغاندا:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_ActivationDesktopPolicy)
en: <html><head/><body><p>This setting controls what happens when an open window located on a Virtual Desktop other than the current one is activated. </p><p><span style=" font-style:italic;">Switch to that Virtual Desktop</span> will switch to the Virtual Desktop where the window is currently located. </p><p><span style=" font-style:italic;">Bring window to current Virtual Desktop</span> will cause the window to jump to the active Virtual Desktop. </p></body></html>
ug: <html dir = "RTL">
    <head/>
    <body>
    <p>
    بۇ تەڭشەك نۆۋەتتىكى مەۋھۇم ئۈستەلئۈستى بولمىغان ئۈستەلئۈستىدە ئېچىلغان كۆزنەكنى ئاكتىپلاش قىلمىشىنى تىزگىنلەيدۇ. 
    </p>
    <p>
    <span style=" font-style:italic;">شۇ مەۋھۇم ئۈستەلئۈستىگە ئالمىشىدۇ</span> نۆۋەتتە كۆزنەك مەۋجۇت بولغان مەۋھۇم ئۈستەلئۈستىگە ئالماشتۇرىدۇ. 
    </p>
    <p>
    <span style=" font-style:italic;">كۆزنەكنى نۆۋەتتىكى مەۋھۇم ئۈتەلئۈستىگە يۆتكەيدۇ</span> نۆۋەتتىكى كۆزنەكنى ئاكتىپ ھالەتتىكى مەۋھۇم ئۈستەلئۈستىگە ئالماشتۇرىدۇ. 
    </p>
    </body>
    </html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActivationDesktopPolicy)
en: Switch to that Virtual Desktop
ug: شۇ مەۋھۇم ئۈستەلئۈستىگە ئالماشتۇر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActivationDesktopPolicy)
en: Bring window to current Virtual Desktop
ug: كۆزنەكنى نۆۋەتتىكى ئۈستەلئۈستىگە ئېلىپ كېلىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowFocusPolicyLabel)
en: Window &activation policy:
ug: كۆزنەك ئاكتىپلاش تۈزۈمى:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: With this option you can specify how and when windows will be focused.
ug: بۇ تاللانما ئارقىلىق كۆزنەكنىڭ فوكۇسقا قانداق ۋە قاچان ئېرىشىدىغانلىقىنى بەلگىلىيەلەيسىز.

[ctx: sassa asas]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Click to focus
ug: چەكسە فوكۇسلىنىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Click to focus (mouse precedence)
ug: چەكسە فوكۇسلىنىدۇ (چاشقىنەك ئالدىن)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Focus follows mouse
ug: فوكۇس چاشقىنەككە ئەگىشىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Focus follows mouse (mouse precedence)
ug: فوكۇس چاشقىنەككە ئەگىشىدۇ (چاشقىنەك ئالدىن)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Focus under mouse
ug: فوكۇس چاشقىنەكنىڭ ئاستىدا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Focus strictly under mouse
ug: فوكۇس كەسكىن ھالدا چاشقىنەكنىڭ ئاستىدا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, delayFocusOnLabel)
en: &Delay focus by:
ug: فوكۇسنىڭ كېچىكىش ۋاقتى(&D):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_DelayFocusInterval)
en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
ug: چاشقىنەك نىشانلىغۇچىنى كۆزنەك ئۈستىگە يۆتكىگەندىن كېيىن، بەلگىلىك ۋاقىت ئۆتكۈزگەندىن كېيىن، كۆزنەك ئۆزلۈكىدىن فوكۇسلىنىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStealingLabel)
en: Focus &stealing prevention:
ug: فوكۇس تالىشىشتىن ساقلىنىش(&S):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: <html><head/><body><p>This option specifies how much KWin will try to prevent unwanted focus stealing caused by unexpected activation of new windows. (Note: This feature does not work with the <span style=" font-style:italic;">Focus under mouse</span> or <span style=" font-style:italic;">Focus strictly under mouse</span> focus policies.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">None:</span> Prevention is turned off and new windows always become activated.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Low:</span> Prevention is enabled; when some window does not have support for the underlying mechanism and KWin cannot reliably decide whether to activate the window or not, it will be activated. This setting may have both worse and better results than the medium level, depending on the applications.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Medium:</span> Prevention is enabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">High:</span> New windows get activated only if no window is currently active or if they belong to the currently active application. This setting is probably not really usable when not using mouse focus policy.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extreme:</span> All windows must be explicitly activated by the user.</li></ul><p>Windows that are prevented from stealing focus are marked as demanding attention, which by default means their taskbar entry will be highlighted. This can be changed in the Notifications control module.</p></body></html>
ug: <html dir = "RTL">
    <head/>
    <body>
    <p>
    بۇ تاللانما تاسادىپىي ھالدا يېڭى كۆزنەك ئاكتىپلانغاندا KWin نىڭ كۈتۈلمىگەن ھالدا فوكۇسلاشنى تالىشىشنىڭ ئالدىنى ئېلىشنى بەلگىلەشكە ئىشلىتىلىدۇ. (ئەسكەرتىش: بۇ ئىقتىدار <span style=" font-style:italic;">فوكۇس چاشقىنەكنىڭ ئاستىدا</span> ياكى <span style=" font-style:italic;">فوكۇس كەسكىن ھالدا چاشقىنەكنىڭ ئاستىدا</span> غا ماس كەلمەيدۇ)
    </p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">يوق:</span> فوكۇس تالىشىشتىن ساقلىنىش مېخانىزمىنى تاقاپ، يېڭى كۆزنەكنى ھەمىشە ئاكتىپلايدۇ.
    </li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">تۆۋەن:</span> فوكۇس تالىشىشتىن ساقلىنىش مېخانىزمىنى قوزغىتىدۇ؛ مەلۇم بىر كۆزنەك مەزكۇر مىخانىزنى قوللىمىسا ھەمدە شۇ كۆزنەكنىڭ ئاكتىپلانغان ياكى ئاكتىپلانمىغانلىقىنى ئېنىق بىلگىلى بولمىسا، ئۇ قوزغىتىلىدۇ. پىروگراممىنىڭ ئەمەلىي ئەھۋالى بۇ تاللانمىنىڭ ئىجرا قىلىنىشىغا تەسىر كۆرسىتىدۇ، بەلكىم ئوتتۇرا دەرىجىدىكى تاللانمىنىڭ ئۈنۈمىدىن ياخشىراق ياكى يامانراق بولۇشى مۇمكىن.
    </li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">ئوتتۇراھال:</span> فوكۇس تالىشىشتىن ساقلىنىش مېخانىزمىنى قوزغىتىدۇ.
    </li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">يۇقىرى:</span> پەقەت نۆۋەتتە ئاكتىپ كۆزەك بولمىغاندا ياكى يېڭى كۆزنەك نۆۋەتتىكى ئاكتىپ پىروگراممىغا تەۋە بولغاندا ئاندىن يېڭى كۆزنەكنى قوزغىتىدۇ. بۇ تاللانما چاشقىنەك فوكۇس تۈزۈمىنى ئىشلەتمىگەندە ئادەتتىكىدەك ئىشلىمەسلىكى مۇمكىن.
    </li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">پەۋقۇلئاددە يۇقىرى:</span> بارلىق كۆزنەكنى چوقۇم ئىشلەتكۈچى جەزملەپ قوزغىتىدۇ.
    </li>
    </ul>
    <p>فوكۇس تالىشىشتىن ساقلىنىش قوزغىتىلغان كۆزنەككە دىققەت قىلىشقا تېگىشلىك بەلگىسى سېلىنىپ، كۆڭۈلدىكى قىلمىشى ئۇنىڭ ۋەزىپە بالدىقىنى يورۇتۇپ كۆرسىتىشتۇر. بۇنى ئۇقتۇرۇش تىزگىن بۆلىكىدە تەڭشىگىلى بولىدۇ.
    </p>
    </body>
    </html>

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_BorderSnapZone) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WindowSnapZone) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_CenterSnapZone) i18n: ectx: property (
en: None
ug: يوق

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Low
ug: تۆۋەن

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: High
ug: يۇقىرى

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Extreme
ug: پەۋقۇلئاددە يۇقىرى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raisingWindowsLabel)
en: Raising windows:
ug: كۆزنەكنى ئۆرلەت:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ClickRaise)
en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
ug: بۇ تاللانما قوزغىتىلغاندا، ئاكتىپلانغان كۆزنەكتىكى مەزمۇن چېكىلسە، شۇ كۆزنەك ئەڭ ئۈستىگە ئۆرلەيدۇ. پاسسىپ كۆزنەكنىڭ مۇناسىپ ئورنىنى ئۆزگەرتىشتە، مەشغۇلات بەتكۈچتە تەڭشىكىنى ئۆزگەرتىشىڭىز كېرەك.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ClickRaise)
en: &Click raises active window
ug: چېكىلسە ئاكتىپ كۆزنەك ئۆرلەيدۇ(&C)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRaise)
en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
ug: بۇ تاللانما قوزغىتىلغاندا، چاشقىنەك نىشانلىغۇچىنى ئارقا سۇپىدىكى كۆزنەك ئۈستىگە يۆتكەپ بەلگىلىك ۋاقىت ئۆتكەندىن كېيىن، كۆزنەك ئۆزلۈكىدىن ئەڭ ئالدىغا ئۆتىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRaise)
en: &Raise on hover, delayed by:
ug: نىشانلاپ تۇرغاندا ئۈستىگە ئۆرلىتىشنىڭ كېچىكىش ۋاقتى(&R):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoRaiseInterval)
en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
ug: چاشقىنەك نىشانلىغۇچنى كۆزنەك ئۈستىگە يۆتكىگەندىن كېيىن، بەلگىلىك ۋاقىت ئۆتكۈزۈۋەتكەندە كۆزنەك ئۆزلۈكىدىن ئەڭ ئالدى تەرەپتە نامايان بولىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, multiscreenBehaviorLabel)
en: Multiscreen behavior:
ug: كۆپ ئېكران قىلمىشى:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SeparateScreenFocus)
en: When this option is enabled, focus operations are limited only to the active screen
ug: بۇ تاللانما قوزغىتىلغاندا، فوكۇسلاش مەشغۇلاتى پەقەت ئاكتىپ ئېكران بىلەن چەكلىنىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SeparateScreenFocus)
en: &Separate screen focus
ug: ئېكران فوكۇسىنى ئايرىيدۇ(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowFocusPolicyDescriptionLabel)
en: Window activation policy description
ug: كۆزنەك ئاكتىپلاش تۈزۈمىنىڭ چۈشەندۈرۈشى

en: &Focus
ug: فوكۇس(&F)

en: Titlebar A&ctions
ug: ماۋزۇ بالداق مەشغۇلاتى(&C)

en: W&indow Actions
ug: كۆزنەك مەشغۇلاتى(&I)

en: Mo&vement
ug: يۆتكە(&V)

en: Adva&nced
ug: ئالىي(&N)

en: &Titlebar Actions
ug: ماۋزۇ بالداق مەشغۇلاتى(&T)

en: Window Actio&ns
ug: كۆزنەك مەشغۇلاتى(&N)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Titlebar Actions
ug: ماۋزۇ بالداق مەشغۇلاتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: &Double-click:
ug: قوش چېكىش(&D):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand)
en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
ug: ماۋزۇ بالداق ئۈستىدىكى <em>قوش چېكىش</em> مەشغۇلاتى.

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMi
en: Maximize
ug: چوڭايت

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMi
en: Vertically maximize
ug: بويىغا چوڭايت

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMi
en: Horizontally maximize
ug: توغرىسىغا چوڭايت

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Shade
ug: يىغ

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Close
ug: ياپ

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand)
en: Show on all desktops
ug: بارلىق ئۈستەلئۈستىىدە كۆرسىتىدۇ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Behavior on <em>mouse wheel</em> scroll over the titlebar.
ug: <em>چاشقىنەك غالتىكى</em> ماۋزۇ بالداق ئۈستىدە دومىلىغاندىكى مەشغۇلات.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Titlebar and Frame Actions
ug: ماۋزۇ بالداق ۋە كاندۇك مەشغۇلاتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Active
ug: ئاكتىپ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Inactive
ug: پاسسىپ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
ug: <em>ئاكتىپ كۆزنەك</em>نىڭ ماۋزۇ بالدىقى ياكى كاندۇكى ئۈستىدە چاشقىنەكنىڭ <em>سول</em> توپچىسىنى چەككەندىكى  مەشغۇلات.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QCombo
en: Show actions menu
ug: مەشغۇلات تىزىملىكىنى كۆرسىتىدۇ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
ug: <em>پاسسىپ كۆزنەك</em>نىڭ ماۋزۇ بالدىقى ياكى كاندۇكى ئۈستىدە چاشقىنەكنىڭ <em>سول</em> توپچىسىنى چەككەندىكى مەشغۇلات.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar3)
en: Activate and lower
ug: ئاكتىپلا ۋە تۆۋەنلەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DoubleClickBorderToMaximize)
en: Maximize window by double clicking its frame
ug: كۆزنەكنىڭ كاندۇكى قوش چېكىلسە ئۇنى چوڭايتىدۇ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Maximize Button Actions
ug: توپچە مەشغۇلاتىنى چوڭايتىدۇ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand)
en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
ug: ئەڭ چوڭ قىلىش توپچىسى ئۈستىدە چاشقىنەكنىڭ <em>سول</em>توپچىسىنى چەككەندىكى مەشغۇلات.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMiddleClickCommand)
en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
ug: ئەڭ چوڭ قىلىش توپچىسى ئۈستىدە چاشقىنەكنىڭ <em>ئوتتۇرا</em>توپچىسىنى چەككەندىكى مەشغۇلات.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Middle c&lick:
ug: ئوتتۇرا چېكىش(&L):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonRightClickCommand)
en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
ug: ئەڭ چوڭ قىلىش توپچىسى ئۈستىدە چاشقىنەكنىڭ <em>ئوڭ</em>توپچىسىنى چەككەندىكى مەشغۇلات.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, borderSnapLabel)
en: Screen &edge snap zone:
ug: ئېكران گىرۋىكى تارتىشىش رايونى(&E):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BorderSnapZone)
en: Here you can set the snap zone for screen edges, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the border when moved near it.
ug: سىز كۆزنەك گىرۋىكىنىڭ تارتىشىش رايونىنى بەلگىلىسىڭىز بولىدۇ، بۇ ماگنىتلىق «تارتىشىش كۈچى» نىڭ ئىپادىسىگە ئوخشاش بولۇپ كۆزنەكنى يەنە بىر كۆزنەككە يېقىنلاشتۇرغاندا ئۇلار ئۆزئارا تارتىشىپ چاپلىشىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowSnapLabel)
en: &Window snap zone:
ug: كۆزنەك تارتىشىش رايونى(&W):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_WindowSnapZone)
en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
ug: سىز كۆزنەكنىڭ تارتىشىش رايونىنى بەلگىلىسىڭىز بولىدۇ، بۇ ماگنىتلىق «تارتىشىش كۈچى» نىڭ ئىپادىسىگە ئوخشاش بولۇپ كۆزنەكنى يەنە بىر كۆزنەككە يېقىنلاشتۇرغاندا ئۇلار ئۆزئارا تارتىشىپ چاپلىشىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, centerSnaplabel)
en: &Center snap zone:
ug: مەركىزى تارتىشىش رايونى(&C):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_CenterSnapZone)
en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
ug: سىز كۆزنەكنىڭ مەركىزى تارتىشىش رايونىنى بەلگىلىسىڭىز بولىدۇ، بۇ ماگنىتلىق «تارتىشىش كۈچى» نىڭ ئىپادىسىگە ئوخشاش بولۇپ كۆزنەكنى يەنە بىر كۆزنەككە يېقىنلاشتۇرغاندا ئۇلار ئۆزئارا تارتىشىپ چاپلىشىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OverlapSnapLabel)
en: &Snap windows:
ug: كۆزنەك تارتىشىشى(&S):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SnapOnlyWhenOverlapping)
en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
ug: بۇ يەردە كۆزنەكنىڭ گىرۋەكلىرى ئۈستمۇ ئۈست چۈشكەندىلا ئۆزئارا تارتىشىپ چاپلىشىشنى بەلگىلىيەلەيسىز. ئەگەر كۆزنەك گەۋدىسى ياكى گىرۋىكى بىر بىرىگە يېقىن كەلگەندە ئۆزئارا تارتىشىپ چاپلاشمايدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SnapOnlyWhenOverlapping)
en: Only when overlapping
ug: پەقەت ئۈستمۇ ئۈست چۈشكەندە تارتىشىپ چاپلىشىدۇ

en: <em>Click to focus:</em> A window becomes active when you click into it. This behavior is common on other operating systems and likely what you want.
ug: <em>چېكىلسە فوكۇسلىنىدۇ:</em> كۆزنەك چېكىلگەندە فوكۇسلىنىدۇ. بۇ ھالەت باشقا مەشغۇلات سىستېمىلىرىدا كەڭرى قوللىنىلىدۇ ۋە بەلكىم سىزگە لازىملىق مەشغۇلات بولۇشى مۇمكىن.

en: <em>Click to focus (mouse precedence):</em> Mostly the same as <em>Click to focus</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Unusual, but possible variant of <em>Click to focus</em>.
ug: <em>چېكىلسە فوكۇسلىنىدۇ(چاشقىنەك ئالدىن ئويلىشىلىدۇ):</em> ئالاھازەل  <em>چېكىلسە فوكۇسلىنىدۇ</em> بىلەن ئوخشاش. ئەگەر ئاكتىپ كۆزنەكنى چوقۇم سىستېما تاللايدىغان بولسا (مەسىلەن، نۆۋەتتىكى ئاكتىپ كۆزنەك يېپىلغان بولسا)، چاشقىنەك نىشانلىغۇچنىڭ ئاستىدىكى كۆزنەك ئالدىن ئويلىشىلىدىغان نامزات بولىدۇ. ئۇ <em>چېكىلسە فوكۇسلىنىدۇ</em> ھالىتىنىڭ ئانچە كۆپ ئۇچرىمايدىغان ئەمما مەۋجۇت بولغان شالغۇت نەشرى.

en: <em>Focus follows mouse:</em> Moving the mouse onto a window will activate it. Eg. windows randomly appearing under the mouse will not gain the focus. <em>Focus stealing prevention</em> takes place as usual. Think as <em>Click to focus</em> just without having to actually click.
ug: <em>فوكۇس چاشقىنەككە ئەگىشىدۇ:</em> چاشقىنەك نىشانلىغۇچنى كۆزنەكنىڭ ئۈستىگە يۆتكىگەندە شۇ كۆزنەكنى ئاكتىپلايدۇ. تاسادىپىي چاشقىنەك نىشانلىغۇچنىڭ ئاستىدا كۆرۈنگەن كۆزنەك فوكۇسلانمايدۇ. <em>فوكۇس تالىشىشتىن ساقلىنىش</em> ئادەتتىكىدەك كۈچكە ئىگە. بۇ ھالەتنى ئەمەلىيەتتە چېكىلمىسىمۇ <em>چېكىلسە فوكۇسلىنىدۇ</em> نىڭ شالغۇت نەشرى دەپ قارايدۇ.

en: This is mostly the same as <em>Focus follows mouse</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Choose this, if you want a hover controlled focus.
ug: ئالاھازەل <em>فوكۇس چاشقىنەككە ئەگىشىدۇ</em> بىلەن ئوخشاش. ئەگەر ئاكتىپ كۆزنەكنى چوقۇم سىستېما تاللايدىغان بولسا (مەسىلەن، نۆۋەتتىكى ئاكتىپ كۆزنەك يېپىلغان بولسا)، چاشقىنەك نىشانلىغۇچنىڭ ئاستىدىكى كۆزنەك ئالدىن ئويلىشىلىدىغان نامزات بولىدۇ. ئەگەر چاشقىنەك نىشانلىغۇچنى توغرىلاپ تۇرغاندا فوكۇسلىنىدىغان قىلماقچى بولسىڭىز بۇ تاللانمىنى تاللاڭ.

en: <em>Focus under mouse:</em> The focus always remains on the window under the mouse.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
ug: <em>فوكۇس چاشقىنەك ئاستىدا:</em> فوكۇس ھەمىشە چاشقىنەك نىشانلىغۇچنىڭ ئاستىدىكى كۆزنەكتە بولىدۇ.<br/><strong>ئاگاھلاندۇرۇش:</strong>  <em>فوكۇس تالىشىشتىن ساقلىنىش</em> بىلەن <em>ۋەزىپە ئالماشتۇرغۇچ (Alt+Tab)</em> بۇ تۈزۈم بىلەن توقۇنۇشسا، ئۇلار ئىشلىمەيدۇ. ئۇنىڭ ئورنىغا <em>فوكۇس چاشقىنەككە ئەگىشىدۇ (چاشقىنەك ئالدىن ئويلىشىلىدۇ)</em> نى ئىشلىتىشىڭىز ئېھتىمالغا بەك يېقىن!

en: <em>Focus strictly under mouse:</em> The focus is always on the window under the mouse (in doubt nowhere) very much like the focus behavior in an unmanaged legacy X11 environment.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
ug: <em>فوكۇس قەتئىي چاشقىنەك ئاستىدا:</em> فوكۇس ھەمىشە چاشقىنەك نىشانلىغۇچنىڭ ئاستىدىكى كۆزنەكتە بولىدۇ (چاشقىنەك نىشانلىغۇچ كۆزنەكتىن ئايرىلغاندا فوكۇسلاش قېلىپ قالمايدۇ) بۇ ئىلگىرىكىkwin باشقۇرالمايدىغان X11 مۇھىتىغا ئوخشايدۇ.<br/><strong>ئاگاھلاندۇرۇش:</strong>  <em>فوكۇس تالىشىشتىن ساقلىنىش</em> بىلەن <em>ۋەزىپە ئالماشتۇرغۇچ (Alt+Tab)</em> بۇ تۈزۈم بىلەن توقۇنۇشسا، ئۇلار ئىشلىمەيدۇ. ئۇنىڭ ئورنىغا <em>فوكۇس چاشقىنەككە ئەگىشىدۇ (چاشقىنەك ئالدىن ئويلىشىلىدۇ)</em> نى ئىشلىتىشىڭىز ئېھتىمالغا بەك يېقىن!
