kwin - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
ar: تأثيرات سطح المكتب

en: Author: %1
    License: %2
ar: المؤلف: %1
    الرخصة: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
ar: أظهر/أخف الفيديو

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
ar: اضبط...

en: This module lets you configure desktop effects.
ar: تتيح لك هذه الوحدة ضبط تأثيرات سطح المكتب.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
ar: تلميح: لمعرفة كيفية تنشيط التأثير أو تكوينه ، انظر إلى إعدادات التأثير.

en: Configure Filter
ar: مرشح الضبط

en: Exclude unsupported effects
ar: استبعد التأثير غير المدعومة

en: Exclude internal effects
ar: استبعد التأثيرات الداخلية

en: Get New Desktop Effects...
ar: احصل على تأثيرات جديدة...
