kwin - en to az translation catalogue (20 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, glCrashedWarning)
en: OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.
    This was most likely due to a driver bug.
    If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,
    you can reset this protection but be aware that this might result in an immediate crash!
az: Əvvələr OpenGL qrafik effekti (standart) artıq KWin pozulmasına səbəb olmuşdu.
    Çox güman ki, bu sürücülərdəki xəta səbəbindən baş verir.
    Əgər düşünürsünüzsə ki sürücü artıq stabil versiyaya yenilənib,
    bu qorumanı sıfırlaya bilərsiniz. Ancaq nəzərə alın ki, bu, dərhal çökməyə səbəb ola bilər!

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, windowThumbnailWarning)
en: Keeping the window thumbnail always interferes with the minimized state of windows. This can result in windows not suspending their work when minimized.
az: Pəncərələrin miniatürlərinin daima yenilənməsi, hətta pəncərələrin büküldüyü halda belə tərkiblərinin alınmasını tələb edir. Bükülü vəziyyətdə belə pəncərələrin görüntü işləmləri öz içini davam etdirir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compositingLabel)
en: Compositing:
az: Birləşdirilir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Enabled)
en: Enable on startup
az: Sistemə girişdə aktiv etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_WindowsBlockCompositing)
en: Applications can set a hint to block compositing when the window is open.
     This brings performance improvements for e.g. games.
     The setting can be overruled by window-specific rules.
az: Tətbiq açıq pəncərəsində qrafik effektlərin söndürülməsini təklif edə bilər.
    Bu sistemin işini yaxşılaşdıra bilər (məs., oyun zamanı).
    Bu qayda ayrıca pəncə üçün də tətbiq edilə bilər.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WindowsBlockCompositing)
en: Allow applications to block compositing
az: Tətbiqə qrafik effektləri söndürməyə icazə vermək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, animationSpeedLabel)
en: Animation speed:
az: Animasiya tezliyi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Very slow
az: Çox yavaş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instant
az: Cəld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HiddenPreviews)
en: Keep window thumbnails:
az: Pəncərə miniatürləri yaratmaq:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Never
az: Heç vaxt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Only for Shown Windows
az: Yalnız görünən pəncərərərlər üçün

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Always
az: Həmişə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, latencyLabel)
en: Latency:
az: Gecikmə:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Force lowest latency (may cause dropped frames)
az: Məcburi minimum gecikmə (kadr itirilməsinə səbəb ola bilər)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Prefer lower latency
az: Ən az gecikmə tərcihi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Balance of latency and smoothness
az: Gecikmə və hamarlıq arasında tarazlıq

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Prefer smoother animations
az: Hamar animasiya tərcihi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Force smoothest animations
az: Məcburi hamar animasiyalar

en: Re-enable OpenGL detection
az: OpenGL-i təkrar aktiv etmək
