kwin_effects - en to bg translation catalogue (181 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
bg: Сила на замъгляване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
bg: Слаб

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
bg: Силен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
bg: Сила на шума:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
bg: Изберете позиция за избор на цвят с левия бутон на мишката или Enter.
    Натиснете клавиш Escape  или десния бутон на мишката, за да отмените.

en: Show Desktop Grid
bg: Показване мрежа на работния плот

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
bg: Изключено

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
bg: Горе

en: Top-Right
bg: Горе вдясно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
bg: Дясно

en: Bottom-Right
bg: Долу вдясно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
bg: Долу

en: Bottom-Left
bg: Долу вляво

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
bg: Ляво

en: Top-Left
bg: Горе вляво

en: Center
bg: Център

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
bg: Външен вид

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
bg: Пейджър

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Automatic
bg: Автоматично

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Custom
bg: Потребителски

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutRowsLabel)
en: N&umber of rows:
bg: Брой на &редове:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
bg: Подравняване &имената на работния плот:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAddRemove)
en: Show buttons to alter count of virtual desktops
bg: Показване на бутони за промяна на броя виртуални работни плотове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Grid layout mode:
bg: &Режим на мрежа:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Closest
bg: Най-близкия

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
bg: Естествено

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Windows layout:
bg: Оформление на прозорци:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
bg: Включване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
bg: Сила:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
bg: Затъмняване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
bg: Докове и панели

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
bg: С графична среда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
bg: Задържане над прозорците

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
bg: По група на прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
bg: Прозорци на цял екран

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
bg: Продължителност:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
bg: По подразбиране

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en:  milliseconds
bg:  милисекунди

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
bg: Анимация за отваряне на прозорци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
bg: Кант на въртене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
bg: Ъгъл на въртене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
bg: Разстояние:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
bg: Анимация за затваряне на прозорец

en: Toggle Invert Effect
bg: Превключване на ефект обръщане на цветовете

en: Toggle Invert Effect on Window
bg: Превключване на ефект обръщане на цветовете за прозорец

en: Invert Screen Colors
bg: Обръщане на цветовете на екрана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
bg: Избледняване до черно (само за цял начален екран)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
bg: Продължителност на анимацията:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
bg: По подразбиране

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: milliseconds
bg: милисекунди

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
bg: Размер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
bg: &Широчина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
bg: &Височина:

en: Toggle Mouse Click Effect
bg: Превключване на ефекта на щракване с мишката

[ctx: Left mouse button]
en: Left
bg: Отляво

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
bg: Среден

[ctx: Right mouse button]
en: Right
bg: Отдясно

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
bg: Основни настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
bg: Цвят на левия бутон на мишката:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
bg: Цвят на средния бутон на мишката:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
bg: Цвят на десния бутон на мишката:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
bg: Разширени настройки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
bg: Пръстени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
bg: Ширина на линията:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
bg:  пиксел

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
bg:  мсек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
bg: Продължителност на анимацията:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
bg: Радиус на пръстена:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
bg: Брой на пръстените:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
bg: Текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
bg: Шрифт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
bg: Показване на текст:

en: Clear All Mouse Marks
bg: Изчистване на всички маркировки на мишката

en: Clear Last Mouse Mark
bg: Изчистване на последната маркировка на мишката

en: Clear Mouse Marks
bg: Изчистване на маркировки на мишката

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
bg[0]:  пиксел
bg[1]:  пиксели

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
bg: &Ширина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
bg: &Цвят:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
bg: Начертайте с мишката, като задържите Shift + Meta клавиши и преместите мишката.

[ctx: @label]
en: Unknown
bg: Неизвестено

en: Toggle Overview
bg: Превключване на прегледа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LayoutMode)
en: Layout mode:
bg: Режим на оформление:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_BlurBackground)
en: Blur background:
bg: Замъгляване на фона:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
bg: Игнориране на минимизираните прозорци:

en: Delete Virtual Desktop
bg: Изтриване на виртуален работен плот

en: Add Virtual Desktop
bg: Добавяне на виртуален работен плот

en: No matching windows
bg: Няма съвпадащи прозорци

en: Drag Down To Close
bg: Завличане надолу за затваряне

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
bg: Затваряне на прозореца

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
bg: Мащаб на отворен прозорец:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
bg: Мащаб на затваряне на прозорец:

[ctx: Notification caption that a screenshot got saved to file]
en: Screenshot
bg: Екранна снимка

[ctx: Notification with path to screenshot file]
en: Screenshot saved to %1
bg: Снимката на екрана е запазена на %1

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
bg: Изберете прозорец за екранна снимка с левия бутон или въвеждане.
    Натиснете клавиш Escape  или десния бутон на мишката, за да отмените.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
bg: Създаване на снимка на екрана с левия бутон на мишката или въведете.
    Натиснете клавиш Escape  или десния бутон на мишката, за да отмените.

[ctx: @label]
en: Paint Duration
bg: Продължителност на оцветяване:

[ctx: @label]
en: Paint Amount
bg: Степен на оцветяване:

[ctx: @label]
en: Current FPS
bg: Текущи FPS

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
bg: Максимални FPS

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
bg: Този ефект не е бенчмарк

en: Toggle Show Paint
bg: Превключване на показване на цвета

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
bg: Разстояние между работните плотове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
bg: Хоризонтално:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
bg: Вертикално:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
bg: Сменяне на фона на работния плот

en: Toggle Thumbnail for Current Window
bg: Превключване на миниатюра за текущия прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
bg: Максимална &широчина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
bg: &Интервал:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
bg:  пиксели

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
bg: &Непрозрачност:

en: Toggle Tiles Editor
bg: Превключване на редактор на разпределение

en: Padding:
bg: Отстъп:

en: Load Layout...
bg: Зареждане на оформление...

en: Close
bg: Затваряне

en: Split Horizontally
bg: Хоризонтално разделяне

en: Split Vertically
bg: Вертикално разделяне

en: Add Floating Tile
bg: Добавяне на плаващи плочки

en: Delete
bg: Изтриване

en: Track mouse
bg: Проследяване на мишката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
bg: Задействащ ефект с:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
bg: Клавишна комбинация:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
bg: Модификационни клавиши:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
bg: Прозрачност

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
bg: Общи настройки за прозрачност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
bg: Изскачащи прозорци на падащ списък:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
bg: Непрозрачност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
bg: Диалогови прозорци:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
bg: Прозрачност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
bg: Менюта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
bg: Преместващи се прозорци:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
bg: Неактивни прозорци:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
bg: Задаване на прозрачност на менюто независимо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
bg: Падащи менюта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
bg: Изскачащи менюта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
bg: Отделящи се менюта:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
bg: Превключване на настоящи прозорци (текущ работен плот)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
bg: Превключване на настоящи прозорци (всички работни плотове)

en: Toggle Present Windows (Window class)
bg: Превключване на настоящи прозорци (клас Windows)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
bg: Превключване на настоящи прозорци (текущ работен плот)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
bg: Игнориране на минимизираните прозорци

en: No Matches
bg: Няма съвпадения

en: No Windows
bg: Без прозорци

en: Filter windows…
bg: Филтриране на прозорците…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
bg: Допълнителни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
bg: &Скованост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
bg: Вла&чене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
bg: &Коефициент на преместване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
bg: Трептене при преместване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
bg: Трептене при &преоразмеряване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
bg: Активиране на разширен режим

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
bg: &Трептене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
bg: По-малко

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
bg: Повече

en: Move Zoomed Area to Left
bg: Преместване на увеличената област наляво

en: Move Zoomed Area to Right
bg: Преместване на увеличената област надясно

en: Move Zoomed Area Upwards
bg: Преместване на увеличената област нагоре

en: Move Zoomed Area Downwards
bg: Преместване на намалената зона надолу

en: Move Mouse to Focus
bg: Преместване на мишката във фокуса

en: Move Mouse to Center
bg: Преместване на мишката в центъра

en: Move Left
bg: Преместване наляво

en: Move Right
bg: Преместване надясно

en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Move Down
bg: Преместване надолу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
bg: Увеличаване и намаляване на мащаба се променя според дефинирания коефициент на мащабиране.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
bg: Коефициент на мащабиране:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
bg: Активиране на проследяването на фокусираното местоположение. Това изисква QAccessible да е активирано за приложението ("export  QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON = 1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
bg: Включване следене на фокуса

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
bg: Активиране на проследяването на текстовия курсор. Това изисква QAccessible да е активирано за приложението ("export  QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON = 1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
bg: Активиране на проследяването на курсора на текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
bg: Курсор на мишката:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
bg: Видимост на курсора на мишката

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
bg: Мащабиране

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
bg: Запазване

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
bg: Скриване

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
bg: Проследяване на движението на мишката.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
bg: Пропорционално

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
bg: Центрирано

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
bg: Натиснат

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
bg: Изключено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
bg: Следене на мишката:
