kcmkwinscreenedges - en to bg translation catalogue (41 entries)

en: No Action
bg: Без действие

en: Peek at Desktop
bg: Поглед върху работния плот

en: Lock Screen
bg: Заключване на екрана

en: Show KRunner
bg: Показване на KRunner

en: Activity Manager
bg: Мениджър на дейности

en: Application Launcher
bg: Стартер на приложения

en: Present Windows
bg: Представяне на прозорци

en: %1 - All Desktops
bg: %1 - Всички работни плотове

en: %1 - Current Desktop
bg: %1 - Текущ работен плот

en: %1 - Current Application
bg: %1 - Текущо приложение

en: Overview
bg: Преглед

en: Grid
bg: Мрежа

en: Toggle window switching
bg: Превключване на прозорци

en: Toggle alternative window switching
bg: Алтернативно превключване на прозорци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: You can trigger an action by pushing the mouse cursor against the corresponding screen edge or corner.
bg: Можете да активирате действие, като доближите курсора на мишката до съответния край или ъгъл на екрана.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickMaximizeLabel)
en: &Maximize:
bg: &Максимизиране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderMaximize)
en: Windows dragged to top edge
bg: При завличане на прозорците до горния край на екрана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickTileLabel)
en: &Tile:
bg: &Разделяне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderTiling)
en: Windows dragged to left or right edge
bg: При завличане на прозорците в левия или десния край на екрана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Behavior:
bg: Поведение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, remainActiveOnFullscreen)
en: Remain active when windows are fullscreen
bg: Остават активни, когато прозорците са на цял екран

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, electricBorderCornerRatioLabel)
en: Trigger &quarter tiling in:
bg: Активиране на разделяне след достигане:

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, electricBorderCornerRatioSpin)
en: Outer
bg: външните

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: of the screen
bg: от края екрана

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse cursor is pushed against the edge of the screen
bg: Смяна на работния плот, когато курсорът на мишката достигне края на екрана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
bg: &Превключване на работния плот в края на екрана:

[ctx: Switch desktop on edge]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Disabled
bg: Изключено

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Only when moving windows
bg: Само при преместване на прозорците

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Always enabled
bg: Винаги включено

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse cursor to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
bg: Времето от достигането на курсора на мишката в края на екрана до активирането на действието

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
bg: &Забавяне на активирането:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
bg: Времето за следващо активиране след вече активирано действие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
bg: &Забавяне за повторно активиране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CornerBarrierLabel)
en: &Corner barrier:
bg: &Граница при ъглите:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Here you can enable or disable the virtual corner barrier between screens. The barrier prevents the cursor from moving to another screen when it is already touching a screen corner. This makes it easier to trigger user interface elements like maximized windows' close buttons when using multiple screens.
bg: Тук можете да активирате или деактивирате виртуалната ъглова граница между екраните. Тя не позволява на курсора да се премести на друг екран, когато той докосва ъгъла на екрана. Това улеснява задействането на елементи на интерфейса като бутоните за максимализиране, затваряне на прозорците при използване на множество екрани.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Prevents cursors from crossing at screen corners.
bg: Предотвратява пресичането на курсорите в ъглите на екрана.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EdgeBarrierLabel)
en: &Edge barrier:
bg: &Граница по страните:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Here you can set size of the edge barrier between different screens. The barrier adds additional distance you have to move your pointer before it crosses the edge onto the other screen. This makes it easier to access user interface elements like Plasma Panels that are located on an edge between screens.
bg: Тук можете да зададете размер на крайната граница между различните екрани. Тя добавя допълнително разстояние, което трябва да преместите курсора, преди да пресече страната на другия екран. Това улеснява достъпа до елементи на потребителски интерфейс като панели, които са разположени на страната между екраните.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Additional distance cursor needs to travel to cross screen edges.
bg: Допълнителното разстояние, което курсорът трябва да премине, за да премине в съседния екран.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: You can trigger an action by swiping from the screen edge towards the center of the screen.
bg: Можете да активирате действие, като плъзнете от края към центъра на екрана.
