kcmkwinrules - en to bg translation catalogue (152 entries)

en: Copy of %1
bg: Копие на %1

en: Application settings for %1
bg: Настройки за %1

en: Window settings for %1
bg: Настройки за %1

en: Unimportant
bg: Маловажно

en: Exact match
bg: Пълно съвпадение

en: Substring match
bg: Частично съвпадение

en: Regular expression
bg: Регулярен израз

en: Apply initially
bg: Първоначално прилагане

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
bg: Свойството на прозореца ще бъде зададено на дадената стойност само след като прозорецът е създаден.
    Няма да бъдат засегнати допълнителни промени.

en: Apply now
bg: Прилагане сега

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
bg: Свойството на прозореца веднага ще бъде зададено на дадената стойност и няма да бъде променено по-късно
    (това действие ще бъде изтрито след това).

en: Remember
bg: Запомняне

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
bg: Стойността на свойството на прозореца ще бъде запомнена и всеки път, когато прозорецът се създава, ще бъде приложена последната запомнена стойност.

en: Do not affect
bg: Без прилагане

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
bg: Свойството на прозореца няма да бъде променено и следователно ще се използва обработката по подразбиране.
    Посочването на това ще блокира влизането в сила на общите настройки на прозореца.

en: Force
bg: Прилагане

en: The window property will be always forced to the given value.
bg: Свойството на прозореца винаги ще бъде принуждавано да получава зададената стойност.

en: Force temporarily
bg: Временно прилагане

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
bg: Свойството на прозореца ще бъде принудено да получи зададената стойност, докато прозорецът не бъде скрит
    (това действие ще бъде изтрито, след като прозорецът бъде скрит).

en: Settings for %1
bg: Настройки за %1

en: New window settings
bg: Нови настройки на прозореца

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
bg: Зададохте класа на прозореца като маловажен.
    Това означава, че настройките ще са валидни за всички прозорци от всички програми. Ако искате да създадете общи настройки за всички програми, по-добре е да ограничите типа на прозореца, за да бъдат избегнати специалните типове прозорци.

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
bg: Някои приложения определят собствената си геометрия след стартиране, пренебрегвайки първоначалното им настройване за размер и позиция. За да наложите тези настройки, задайте свойство „%1“ на "да".

en: Readability may be impaired with extremely low opacity values. At 0%, the window becomes invisible.
bg: При изключително ниски стойности на непрозрачност четливостта може да бъде нарушена. При 0% прозорецът става невидим.

en: Description
bg: Описание

en: Window matching
bg: Прозорец съответстващ

en: Window class (application)
bg: Клас на прозорец (приложение)

en: Match whole window class
bg: Съответствие на пълния клас на прозорец

en: Whole window class
bg: Пълен клас на прозорец

en: Window types
bg: Типове прозорци

en: Window role
bg: Роля на прозореца

en: Window title
bg: Заглавие на прозореца

en: Machine (hostname)
bg: Машина (име на хост)

en: Position
bg: Позиция

en: Size & Position
bg: Размер и позиция

en: Size
bg: Големина

en: Maximized horizontally
bg: Максимизиран хоризонтално

en: Maximized vertically
bg: Максимизиран вертикално

en: Virtual desktop
bg: Виртуален работен плот

en: Virtual desktops
bg: Виртуални работни плотове

en: Activities
bg: Дейности

en: Screen
bg: Екран

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: Minimized
bg: Минимизиран

en: Shaded
bg: Сгънат

en: Initial placement
bg: Първоначално разположение

en: Ignore requested geometry
bg: Игнориране на заявената геометрия

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications can set their own geometry, overriding the window manager preferences. Setting this property overrides their placement requests.<nl/><nl/>This affects <interface>Size</interface> and <interface>Position</interface> but not <interface>Maximized</interface> or <interface>Fullscreen</interface> states.<nl/><nl/>Note that the position can also be used to map to a different <interface>Screen</interface>
bg: Някои приложения могат да задават своя собствена геометрия, която да замества настройките на мениджъра на прозорци . Задаването на това свойство отменя техните заявки за разполагане.<nl/><nl/>Това влияе върху <interface>размера</interface> и <interface>положението</interface> на прозореца, но не и на  състоянията <interface>Максимализиран</interface> или <interface>Пълен екран</interface>.<nl/><nl/>Забележете, че позицията може да се използва и за поставяне на друг <interface>екран</interface>

en: Minimum Size
bg: Минимален размер

en: Maximum Size
bg: Максимален размер

en: Obey geometry restrictions
bg: Спазване на геометричните ограничения

[ctx: @info:tooltip]
en: Some apps like video players or terminals can ask KWin to constrain them to certain aspect ratios or only grow by values larger than the dimensions of one character. Use this property to ignore such restrictions and allow those windows to be resized to arbitrary sizes.<nl/><nl/>This can be helpful for windows that can't quite fit the full screen area when maximized.
bg: Някои приложения, като видео плейъри или терминали, могат да поискат от KWin да ги ограничи до определени съотношения на страните или да растат само със стойности, по-големи от размерите на един символ. Използвайте това свойство, за да игнорирате такива ограничения и да позволите на тези прозорци да се променят до произволни размери.<nl/><nl/>Това може да бъде полезно за прозорци, които не могат да се поберат напълно в цялата площ на екрана, когато са максимално увеличени.

en: Keep above other windows
bg: Задържане над другите прозорци

en: Arrangement & Access
bg: Подреждане и достъп

en: Keep below other windows
bg: Задържане под другите прозорците

en: Skip taskbar
bg: Извън лентата със задачи

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Task Manager.
bg: Определя дали прозорецът да се появява в лентата за управление на прозорците.

en: Skip pager
bg: Извън превключвателя

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Virtual Desktop manager.
bg: Определя дали прозорецът да се появява в панела на управление на виртуалните работни среди.

en: Skip switcher
bg: Пропускане на превключвател

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the <shortcut>Alt+Tab</shortcut> window list.
bg: Определя дали прозорецът да се появява в списъка на прозорци, извикван с клавишната комбинация <shortcut>Alt+Tab</shortcut>.

en: Shortcut
bg: Бърз клавиш

en: No titlebar and frame
bg: Без заглавна лента и рамка

en: Appearance & Fixes
bg: Външен вид и корекции

en: Titlebar color scheme
bg: Цветова схема на заглавната лента

en: Active opacity
bg: Активна непрозрачност

en: Inactive opacity
bg: Неактивна непрозрачност

en: Focus stealing prevention
bg: Предотвратяване на отнемане на фокус

[ctx: @info:tooltip]
en: KWin tries to prevent windows that were opened without direct user action from raising themselves and taking focus while you're currently interacting with another window. This property can be used to change the level of focus stealing prevention applied to individual windows and apps.<nl/><nl/>Here's what will happen to a window opened without your direct action at each level of focus stealing prevention:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None:</emphasis> The window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but  in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> The window will only be raised and focused if it belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> The window will never be raised and focused.</item></list>
bg: KWin се опитва да предотврати отварянето на прозорци, които са били отворени без пряко действие на потребителя да се отварят и да заемат фокуса, докато в момента взаимодействате с с друг прозорец. Това свойство може да се използва за промяна на степента на отнемане на фокуса  за отделни прозорци и приложения:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Без:</emphasis> Прозорецът ще бъде повдигнат и фокусиран.</item><item><emphasis strong='true'>Ниска:</emphasis> предотвратяването на отнемането на фокус ще бъде приложено, но в случай на ситуация, която KWin счита за двусмислена, прозорецът ще бъде повдигнат и фокусиран.</item><item><emphasis strong='true'>Нормална:</emphasis> Ще бъде приложено предотвратяване на отнемането  на фокуса, но в случай на ситуация която KWin счита за двусмислена, прозорецът <emphasis>няма</emphasis> да бъде повдигнат и да се фокусира.</item><item><emphasis strong='true'>Висока:</emphasis> Прозорецът ще бъде повдигнат и фокусиран само ако принадлежи на същото приложение на в момента фокусирания прозорец.</item><item><emphasis strong='true'>Екстремна:</emphasis> Прозорецът никога няма да бъде повдигнат и фокусиран.</item></list>

en: Focus protection
bg: Защита на фокуса

[ctx: @info:tooltip]
en: This property controls the focus protection level of the currently active window. It is used to override the focus stealing prevention applied to new windows that are opened without your direct action.<nl/><nl/>Here's what happens to new windows that are opened without your direct action at each level of focus protection while the window with this property applied to it has focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: Newly-opened windows always raise themselves and take focus.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> Newly-opened windows will only raise themselves and take focus if they belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> Newly-opened windows never raise themselves and take focus.</item></list>
bg: Това свойство контролира нивото на защита на фокуса на текущо активния прозорец. То се използва, за да отмени защитата от отнемане на фокус, прилагана към нови прозорци, които се отварят без ваше пряко действие.<nl/><nl/>Ето какво се случва с нови прозорци, които се отварят без ваше пряко действие в зависимост от степента на защита на фокуса, докато прозорецът с това свойство, приложен към него има фокус:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Без</emphasis>: Ново отворените прозорци винаги се повдигат и поемат фокуса.</item><item><emphasis strong='true'>Ниска:</emphasis> Предотвратяването на отнемането на фокуса ще се прилага към новоотворения прозорец, но в случай на ситуация, която KWin счита двусмислена, прозорецът ще бъде повдигнат и фокусиран.</item><item><emphasis strong='true'>Нормална:</emphasis> Предотвратяването на отнемането на фокус ще бъде приложено към новооткрития прозорец, но в случай на ситуация, която KWin счита за двусмислена, прозорецът <emphasis>няма</emphasis> да бъде повдигнат и фокусиран</item><item>><emphasis strong='true'>Висока:</emphasis> Новооткрити прозорци ще се повдигнат и ще вземат фокус само ако принадлежат на същото приложение на в момента фокусирания прозорец.</item><item><emphasis strong='true'>Екстремна:</emphasis>Новооткритите прозорци никога не се повдигат и не поемат фокус.</item></list>

en: Accept focus
bg: Приемане на фокус

en: Controls whether or not the window becomes focused when clicked.
bg: Определя дали прозорецът се фокусира при кликване върху него.

en: Ignore global shortcuts
bg: Пренебрегване на общите бързи клавиши

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this property to prevent global keyboard shortcuts from working while the window is focused. This can be useful for apps like emulators or virtual machines that handle some of the same shortcuts themselves.<nl/><nl/>Note that you won't be able to <shortcut>Alt+Tab</shortcut> out of the window or use any other global shortcuts such as <shortcut>Alt+Space</shortcut> to activate KRunner.
bg: Използвайте това свойство, за да предотвратите работата на глобалните клавишни комбинации, докато прозорецът е фокусиран. Това може да е полезно за приложения като емулатори или виртуални машини, които сами обработват някои от същите клавишни комбинации.<nl/><nl/>Забележете че няма да можете с <shortcut>Alt+Tab</shortcut> да излизате от прозореца или да използвате други глобални преки пътища, като например <shortcut>Alt+Space</shortcut>, за да да активирате KRunner.

en: Closeable
bg: Може да бъде затворен

en: Desktop file name
bg: Име на файла за работния плот

en: Block compositing
bg: Блоково композиране

en: Layer
bg: Слой

en: Adaptive sync
bg: Адаптивно синхронизиране

en: Allow tearing
bg: Разрешаване на разкъсването

en: Window class not available
bg: Не е наличен клас на прозорец

[ctx: @info]
en: This application is not providing a class for the window, so KWin cannot use it to match and apply any rules. If you still want to apply some rules to it, try to match other properties like the window title instead.<nl/><nl/>Please consider reporting this bug to the application's developers.
bg: Това приложение не предоставя клас за прозореца, така че KWin не може да го използва, за да съпостави и приложи някакви правила. Ако все пак искате да приложите някои правила, вместо това се опитайте да съпоставите други свойства като заглавието на прозореца.<nl/><nl/>Моля, помислете дали да не съобщите за тази грешка на разработчиците на приложението.

en: All window types
bg: Всички типове прозорци

en: Normal window
bg: Обикновен прозорец

en: Dialog window
bg: Диалогов прозорец

en: Utility window
bg: Прозорец с инструменти

en: Dock (panel)
bg: Системен панел

en: Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: Torn-off menu
bg: Откачено меню

en: Splash screen
bg: Начален екран

en: Desktop
bg: Работен плот

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone menubar
bg: Независимо меню

en: On-screen display
bg: Екранни надписи

en: All desktops
bg: Всички работни плотове

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
bg: Наличност на прозореца на всички работни плотове

en: All activities
bg: Всички дейности

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
bg: Наличност на прозореца на всички дейности

en: Default
bg: По подразбиране

en: No placement
bg: Без разположение

en: Minimal overlapping
bg: Минимално припокриване

en: Maximized
bg: Максимизиран

en: Centered
bg: Центрирано

en: Random
bg: Случайно

en: In top-left corner
bg: В горния ляв ъгъл

en: Under mouse
bg: Под мишката

en: On main window
bg: В главния прозорец

en: None
bg: Без

en: Low
bg: Слабо

en: Normal
bg: Нормално

en: High
bg: Силно

en: Extreme
bg: Крайно

en: Below
bg: Отдолу

en: Above
bg: Отгоре

en: Notification
bg: Известие

en: Popup
bg: Изскачащ прозорец

en: Critical notification
bg: Критични известия

en: Overlay
bg: Припокриване

en: Unmanaged window
bg: Неуправляван прозорец

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
bg: Не може да открие свойствата на прозореца. Прозорецът не се управлява от Kwin.

en: Select File
bg: Избиране на файл

en: KWin Rules (*.kwinrule)
bg: Правила на KWin (* .kwinrule)

en: Add New…
bg: Добавяне на ново…

en: Import…
bg: Импортиране…

en: Cancel Export
bg: Анулиране на експортирането

en: Export…
bg: Експортиране…

en: No rules for specific windows are currently set
bg: Понастоящем няма зададени правила за конкретни прозорци

[ctx: @info]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add some
bg: Щракнете върху бутона<interface> Добавяне на нов… </interface>

en: Select the rules to export
bg: Изберете правилата за експортиране

en: Unselect All
bg: Размаркиране на всички

en: Select All
bg: Избиране Всички

en: Save Rules
bg: Запазване на правилата

en: Edit
bg: Редактиране

en: Duplicate
bg: Дублиране

en: Delete
bg: Изтриване

en: Import Rules
bg: Правила за внасяне

en: Export Rules
bg: Експортиране на правила

en: None selected
bg: Няма избрани

en: All selected
bg: Всички избрани

en: %1 selected | %1 selected
bg[0]: Избран е %1
bg[1]: Избран е %1

en: No window properties changed
bg: Свойства на прозореца не са променени

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
bg: Щракнете върху бутон а<interface> Добавяне на свойство... </interface>по-долу, за да добавите няколко свойства на прозореца, които ще бъдат засегнати от правилото

en: Add Property...
bg: Добавяне на свойство...

en: Detect Window Properties
bg: Определяне на свойствата на прозореца

en: Instantly
bg: Незабавно

en: After %1 second | After %1 seconds
bg[0]: След %1 секунда
bg[1]: След %1 секунди

en: Add property to the rule
bg: Добавяне на свойство към правилото

[ctx: @info:placeholder]
en: No properties left to add
bg: Няма свойства, които да бъдат добавени

[ctx: @info:placeholder %1 is a filter text introduced by the user]
en: No properties match "%1"
bg: Няма свойства, които отговарят на „%1“

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

[ctx: (x, y) coordinates separator in size/position]
en: x
bg: х
