kwin - en to br translation catalogue (47 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
br: Prenester

en: KDE window manager
br: Merour prenester KDE

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
br: A-us

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
br: Traoñ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
br: Prenestr ar gefluniadur

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
br: Reizhi&adur an titl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
br: Kreizennad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
br: Enaouiñ an nozelioù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
br: Ebet

en: Walk Through Windows
br: Mont-dont e-mesk ar prenester

en: Walk Through Windows (Reverse)
br: Mont-dont e-mesk ar prenester (urzh eilpennet)

en: &Move
br: &Dilec'hiañ

en: Keep &Above Others
br: Mirout a-&us an holl re

en: Keep &Below Others
br: Mirout a-&is an holl re

en: &Fullscreen
br: Skramm &leun

en: Ma&ximize
br: &Astenn

en: Mi&nimize
br: &Izelaat

en: &Close
br: &Serriñ

en: &All Desktops
br: &An holl vurevioù

en: Window Operations Menu
br: Lañser obererezh ar prenestr

en: Close Window
br: Serriñ ar prenestr

en: Maximize Window
br: Astenn ar prenestr

en: Maximize Window Vertically
br: Uhelaat ar prenestr a-blomm

en: Maximize Window Horizontally
br: Uhelaat ar prenestr a-blaen

en: Minimize Window
br: Kilbleget ar prenestr

en: Shade Window
br: Rollañ ar prenestr

en: Move Window
br: Fiñval ar prenestr

en: Resize Window
br: Adventañ ar prenestr

en: Raise Window
br: Uhelaat ar prenestr

en: Lower Window
br: Uhelaat ar prenestr

en: Make Window Fullscreen
br: Lakaat ar brenestr e mod skramm leun

en: Setup Window Shortcut
br: Kefluniañ berradennoù ar brenestr

en: Keep Window on All Desktops
br: Mirout ar brenestr war pep burev

en: Window to Next Desktop
br: Prenestr da vurev a heul

en: Window to Previous Desktop
br: Prenestr da vurev diaraok

en: Window One Desktop to the Right
br: Gwintañ d'ur burev a zehou

en: Window One Desktop to the Left
br: Gwintañ d'ur burev a gleiz

en: Window One Desktop Up
br: Gwintañ d'ur burev uheloc'h

en: Window One Desktop Down
br: Gwintañ d'ur burev izeloc'h

en: Kill Window
br: Lazhañ ar prenestr

en: Desktop %1
br: Burev %1

en: Switch to Next Desktop
br: Gwintañ d'ur burev a heul

en: Switch to Previous Desktop
br: Gwintañ da vurev diaraok

en: Switch One Desktop to the Right
br: Gwintañ d'ur burev a zehou

en: Switch One Desktop to the Left
br: Gwintañ d'ur burev a gleiz

en: Switch One Desktop Up
br: Gwintañ d'ur burev uheloc'h

en: Switch One Desktop Down
br: Gwintañ d'ur burev izeloc'h
