kcmkwinrules - en to bs translation catalogue (56 entries)

en: <p><h1>Window-specific Settings</h1> Here you can customize window settings specifically only for some windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
bs: <h1>Posebne postavke za prozor</h1><p>Ovdje možete prilagoditi postavke prozora specijalno za neke određene prozore.</p><p>Ova postava je na snazi samo ako koristite KWin kao menadžer prozora. Ako koristite drugi menadžer, pogledajte njegovu dokumentaciju za podešavanje ponašanja prozora.</p>

en: Application settings for %1
bs: Programske postavke za „%1“

en: Window settings for %1
bs: Prozorske postavke za „%1“

en: Whether the settings should affect all windows of the application.
bs: Da li postavke utiču na sve prozore istog programa.

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
bs: Ova pomoćna alatka ne bi trebalo da se poziva direktno.

[ctx: Window caption for the application wide rules dialog]
en: Edit Application-Specific Settings
bs: Uredi aplikacijski specifične postavke

en: Edit Window-Specific Settings
bs: Izmijeni postavke specifične za prozor

en: Unimportant
bs: Nevažno

en: Exact Match
bs: Tačno poklapanje

en: Substring Match
bs: Poklapanje podniske

en: Regular Expression
bs: Regularni izraz

en: Apply Initially
bs: Primijeni na početku

en: Apply Now
bs: Primijeni sada

en: Remember
bs: Zapamti

en: Do Not Affect
bs: Bez uticaja

en: Force
bs: Nametni

en: Force Temporarily
bs: Nametni privremeno

en: Edit
bs: Izmijeni

en: Delete
bs: &Obriši

en: Import Rules
bs: Uvezi pravila

en: Settings for %1
bs: Postavke klase %1

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
bs: Zadali ste klasu prozora kao nevažnu.
    Ovo znači da se postavke mogu primijeniti na prozore svih programa. Ako stvarno želite da napravite opšte postavke, preporučljivo je da barem ograničite tipove prozora kako biste izbjegli posebne tipove.

en: Screen
bs: Ekran

en: Windows can ask to appear in a certain position.
    By default this overrides the placement strategy
    what might be nasty if the client abuses the feature
    to unconditionally popup in the middle of your screen.
bs: Prozori mogu tražiti da se pojave na određenoj poziciji.
    Normalno ovo mijenja tu strategiju pozicioniranja
    što može biti ružno ako klijent zloupotrebljava ovu mogućnost
    da se uvijek namjesti usred ekrana.

en: Obey geometry restrictions
bs: Prati geometrijska ograničenja

en: Eg. terminals or video players can ask to keep a certain aspect ratio
    or only grow by values larger than one
    (eg. by the dimensions of one character).
    This may be pointless and the restriction prevents arbitrary dimensions
    like your complete screen area.
bs: Npr. terminali ili video plejeri mogu tražiti određene ekranske proporcije
    ili da rastu samo po veličinama većim od jedan
    (npr. za dimenziju jednog znaka).
    To može biti besmisleno i ograničenje sprječava proizvoljne dimenzije
    poput cijelog ekrana.

en: Window shall (not) appear in the taskbar.
bs: Prozor se (ne) treba pojaviti u traci zadataka.

en: Window shall (not) appear in the manager for virtual desktops
bs: Prozor se (ne) pojavljuje u menadžeru za virtuelne radne površine

en: Window shall (not) appear in the Alt+Tab list
bs: Prozor se (ne) pojavljuje u Alt+Tab listi

en: Shortcut
bs: Prečica

en: KWin tries to prevent windows from taking the focus
    ("activate") while you're working in another window,
    but this may sometimes fail or superact.
    "None" will unconditionally allow this window to get the focus while
    "Extreme" will completely prevent it from taking the focus.
bs: Kwin pokušava da sprikeči prozore od dobivanja fokusa
    ("aktiviraju se") dok radite u drugom prozoru,
    ali mogu ponekad da ne uspiju ili budu previše aktivni.
    "Ništa" će bezuslovno dopustiti prozor da dobije fokus dok
    "Ekstremno" će ga potpuno spriječiti od dobivanja fokusa.

en: Windows may prevent to get the focus (activate) when being clicked.
    On the other hand you might wish to prevent a window
    from getting focused on a mouse click.
bs: Prozori mogu spriječiti da dobiju fokus (aktiviraju se) kada se klikne na njih.
    S druge strane, možda želite spriječiti prozor
    da dobije fokus na klik miša.

en: Ignore global shortcuts
bs: Ignoriši globalne prečice

en: When used, a window will receive
    all keyboard inputs while it is active, including Alt+Tab etc.
    This is especially interesting for emulators or virtual machines.
    
    Be warned:
    you won't be able to Alt+Tab out of the window
    nor use any other global shortcut (such as Alt+F2 to show KRunner)
    while it's active!
bs: Kada se koristi, prozor će primiti
    sve ulaze tastature uključuijući Alt+Tab i slično.
    To je posebno korisno za emulatore ili virtuelne mašine.
    
    Pažnja:
    možda nećete moći uraditi Alt+Tab izvan prozora
    ili koristiti globalne prečice (poput Alt+F2 da pokrenete KRunner)
    dok je ovo aktivno!

en: Block compositing
bs: Kompozicija blokova

en: Normal Window
bs: Normalan prozor

en: Dialog Window
bs: Dijalog-prozor

en: Utility Window
bs: Priručni prozor

en: Dock (panel)
bs: Sidrište (panel)

en: Toolbar
bs: Traka alatki

en: Torn-Off Menu
bs: Otcijepljen meni

en: Splash Screen
bs: Uvodni ekran

en: Desktop
bs: Površ

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone Menubar
bs: Samostalna traka menija

en: All Desktops
bs: Sve površi

en: All Activities
bs: Sve aktivnosti

en: Default
bs: Podrazumijevano

en: No Placement
bs: Bez postavljanja

en: Centered
bs: Centrirano

en: Random
bs: Nasumično

en: Under Mouse
bs: Ispod miša

en: On Main Window
bs: Na glavnom prozoru

en: Low
bs: Nisko

en: Normal
bs: Normalno

en: High
bs: Visoko

en: Extreme
bs: Ekstremno
