kwin_clients - en to bs translation catalogue (14 entries)

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
bs: normalna

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
bs: velika

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
bs: vrlo velika

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
bs: ogromna

en: Button size:
bs: Veličina dugmadi:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
bs: Dijalog za podešavanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
bs: &Ravnanje naslova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
bs: lijevo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
bs: sredina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
bs: desno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
bs: Uključite za ivicu prozora u boji naslovne trake. Inače će biti u boji pozadine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
bs: Obojena ivica prozora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
bs: Uključite da bi se dugmad pretapala kako pokazivač miša prolazi preko njih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
bs: Animirana dugmad
