kwin_effects - en to bs translation catalogue (107 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
bs: Slab

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
bs: Jak

en: Show Desktop Grid
bs: Prikaži mrežu površi

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
bs: Isključeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
bs: Gore

en: Top-Right
bs: Gore desno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
bs: Desno

en: Bottom-Right
bs: Dolje desno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
bs: Dolje

en: Bottom-Left
bs: Dolje lijevo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
bs: Lijevo

en: Top-Left
bs: Gore lijevo

en: Center
bs: Sredina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
bs: Izgled

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
bs: Pejdžer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Automatic
bs: Automatski

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Custom
bs: Posebno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
bs: Ravnanje &imena površi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
bs: Prirodan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
bs: Aktivacija

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en:  milliseconds
bs:  milisekunda

en: Toggle Invert Effect
bs: Efekat izvrtanja

en: Toggle Invert Effect on Window
bs: Efekat izvrtanja na prozoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
bs: Utihni do crnog (samo puni pozdravni ekrani)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
bs: Trajanje animacije:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
bs: Podrazumijevano

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: milliseconds
bs: milisekunda

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
bs: Veličina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
bs: &Širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
bs: &Visina:

en: Toggle Mouse Click Effect
bs: Aktivira efekat klika miša

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
bs: Osnovne postavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
bs: Boja lijevog dugmeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
bs: Boja srednjeg dugmeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
bs: Boja desnog dugmeta:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
bs: Napredne postavke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
bs: Prsteni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
bs: Širina linije:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
bs:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
bs: Trajanje prstena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
bs: Poluprečnik prstena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
bs: Broj prstena:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
bs: Tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
bs: Prikaži tekst:

en: Clear All Mouse Marks
bs: Očisti sve tragove miša

en: Clear Last Mouse Mark
bs: Očisti posljednji trag miša

en: Clear Mouse Marks
bs: Očisti tragove miša

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
bs: &Boja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
bs: Crtajte mišem tako što držite tastere <shortcut>Shift+Meta</shortcut> i pomijerate ga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LayoutMode)
en: Layout mode:
bs: Raspored:

en: Toggle Thumbnail for Current Window
bs: Sličica za tekući prozor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
bs: Najveća &širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
bs: &Razmak:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
bs:  piksel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
bs: &Neprozirnost:

en: Track mouse
bs: Prati miša

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
bs: Providnost

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
bs: Opšte postavke prozirnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
bs: Iskačući spiskovi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
bs: Neprozirno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
bs: Dijalozi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
bs: Prozirno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
bs: Meniji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
bs: Premještani prozori:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
bs: Neaktivni prozori:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
bs: Zasebna neprozirnost za menije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
bs: Padajući meniji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
bs: Iskačući meniji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
bs: Otcjepljeni meniji:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
bs: Prisutni prozori (tekuća površ)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
bs: Prisutni prozori (sve površi)

en: Toggle Present Windows (Window class)
bs: Prisutni prozori (klasa prozora)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
bs: Ignoriši &minimizovane prozore

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
bs: Napredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
bs: &Krutost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
bs: &Otpor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
bs: &Faktor pokreta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
bs: Lelujanje pri &pomijeranju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
bs: Lelujanje pri promjeni &veličine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
bs: &Napredni režim

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
bs: &Lelujavost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
bs: Manje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
bs: Više

en: Move Zoomed Area to Left
bs: Pomjeri uvećano područje lijevo

en: Move Zoomed Area to Right
bs: Pomjeri uvećano područje desno

en: Move Zoomed Area Upwards
bs: Pomjeri uvećano područje gore

en: Move Zoomed Area Downwards
bs: Pomjeri uvećano područje dolje

en: Move Mouse to Focus
bs: Pomjeri miša u fokus

en: Move Mouse to Center
bs: Pomjeri miša u centar

en: Move Left
bs: Pomjeri ulijevo

en: Move Right
bs: Pomjeri udesno

en: Move Up
bs: Pomjeri nagore

en: Move Down
bs: Pomjeri nadolje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
bs: Pri uvećanju i umanjenju promijeni zumiranje za navedeni faktor zumiranja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
bs: Faktor zumiranja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
bs: Omogući praćenje fokusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
bs: Pokazivač miša:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
bs: Vidljivost pokazivača miša.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
bs: Srazmjerno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
bs: Zadrži

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
bs: Sakrij

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
bs: Prati kretanje miša.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
bs: Proporcionalno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
bs: Centrirano

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
bs: Pritisni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
bs: Isključeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
bs: Praćenje miša:
