kcmkwinscreenedges - en to bs translation catalogue (17 entries)

en: No Action
bs: Bez radnje

en: Lock Screen
bs: Zaključaj ekran

en: %1 - All Desktops
bs: %1 - Svi desktopi

en: %1 - Current Desktop
bs: %1 - Trenutni Desktop

en: %1 - Current Application
bs: %1 - Trenutna aplikacija

en: Toggle window switching
bs: Uključi/isključi prebacivanje prozora

en: Toggle alternative window switching
bs: Uključi/isključi alternativno prebacivanje prozora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: of the screen
bs: ekrana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse cursor is pushed against the edge of the screen
bs: Promijeni površ kada se pokazivač miša gurne uz ivicu ekrana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
bs: &Prebaci površ na ivici:

[ctx: Switch desktop on edge]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Disabled
bs: Isključeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Only When Moving Windows
bs: Samo pri pomijeranju prozora

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Always Enabled
bs: Uvijek uključeno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse cursor to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
bs: Koliko dugo pokazivač miša mora da se gura uz ivicu ekrana prije nego što se okine radnja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
bs: &Zastoj aktiviranja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
bs: Najmanje vrijeme koje mora da prođe između okidanja dvije akcije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
bs: Zastoj &ponovnog aktiviranja:
