kwin - en to ca translation catalogue (43 entries)

en: More actions for this window
ca: Més accions per a aquesta finestra

en: Application menu
ca: Menú d'aplicacions

en: On all desktops
ca: A tots els escriptoris

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Close
ca: Tanca

en: Context help
ca: Ajuda contextual

en: Shade
ca: Plega

en: Keep below other windows
ca: Mantén sota les altres finestres

en: Keep above other windows
ca: Mantén sobre les altres finestres

en: Window Decorations
ca: Decoració de les finestres

en: Author
ca: Autor

[ctx: %1 is the name of a border size]
en: Theme's default (%1)
ca: Predeterminat del tema (%1)

en: This tool allows you to set the window decoration theme for the currently active session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
ca: Aquesta eina permet definir el tema de decoració de les finestres per a la sessió activa actual, sense posar-ne accidentalment un que no estigui disponible, o que ja estigui definit.

en: The name of the window decoration theme you wish to set for KWin. Passing a full path will attempt to find a theme in that directory, and then apply that if one can be deduced.
ca: El nom del tema de decoració de les finestres que desitgeu definir per al KWin. En indicar un camí complet s'intentarà trobar un tema en aquest directori, i després aplicar-lo si se'n pot deduir un.

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
ca: Mostra tots els temes disponibles en el sistema (i el quin és el tema actual)

en: Resolved %1 to the KWin Aurorae theme "%2", and will attempt to set that as your current theme.
ca: S'ha resolt %1 al tema «%2» Aurorae del KWin, i s'intentarà establir aquest com a tema actual.

en: You attempted to pass a file path, but this could not be resolved to a theme, and we will have to abort, due to having no theme to set
ca: S'ha intentat indicar un camí de fitxer, però no s'ha pogut resoldre com a tema, per tant cal interrompre-ho, ja que no hi ha cap tema a establir

en: The requested theme "%1" is already set as the window decoration theme.
ca: El tema sol·licitat «%1» ja està establert com tema de decoració de les finestres.

en: Successfully applied the cursor theme %1 to your current Plasma session
ca: El tema de cursor %1 s'ha aplicat correctament a la sessió actual del Plasma

en: Failed to save your theme settings - the reason is unknown, but this is an unrecoverable error. You may find that simply trying again will work.
ca: Ha fallat en desar la vostra configuració del tema. El motiu és desconegut, però hi ha un error no recuperable. Podria ser que funcioni en tornar-ho a intentar.

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
ca: No s'ha pogut trobar el tema «%1». El tema hauria de ser una de les opcions següents: %2

en: You have the following KWin window decoration themes on your system:
ca: En el sistema hi ha els temes següents de decoració de les finestres del KWin:

en: Titlebar
ca: Barra de títol

en: Drop button here to remove it
ca: Deixeu anar el botó aquí per a eliminar-lo

en: Drag buttons between here and the titlebar
ca: Arrossegueu els botons entre aquí i la barra de títol

en: This module lets you configure the window decorations.
ca: Aquest mòdul permet configurar les decoracions de les finestres.

[ctx: tab label]
en: Theme
ca: Tema

[ctx: tab label]
en: Titlebar Buttons
ca: Botons de la barra de títol

[ctx: Selector label]
en: Window border size:
ca: Mida de la vora de la finestra:

[ctx: button text]
en: Get New Window Decorations...
ca: Obtén decoracions noves de finestra...

[ctx: checkbox label]
en: Close windows by double clicking the menu button
ca: Tanca les finestres amb doble clic al botó del menú

[ctx: popup tip]
en: Click and hold on the menu button to show the menu.
ca: Feu clic i manteniu premut el botó del menú per a mostrar el menú.

[ctx: checkbox label]
en: Show titlebar button tooltips
ca: Mostra els consells dels botons a la barra de títol

en: Edit %1 Theme
ca: Edita el tema %1

en: No Borders
ca: Sense vores

en: No Side Borders
ca: Sense vores laterals

en: Tiny
ca: Minúscula

en: Large
ca: Gran

en: Very Large
ca: Molt gran

en: Huge
ca: Enorme

en: Very Huge
ca: Molt enorme

en: Oversized
ca: Fora de mida
