kwin - en to ca translation catalogue (32 entries)

en: No Action
ca: Cap acció

en: Peek at Desktop
ca: Ullada a l'escriptori

en: Lock Screen
ca: Bloqueig de la pantalla

en: Show KRunner
ca: Mostra el KRunner

en: Activity Manager
ca: Gestor d'activitats

en: Application Launcher
ca: Llançador d'aplicacions

en: Present Windows
ca: Presenta les finestres

en: %1 - All Desktops
ca: %1 - Tots els escriptoris

en: %1 - Current Desktop
ca: %1 - Escriptori actual

en: %1 - Current Application
ca: %1 - Aplicació actual

en: Toggle window switching
ca: Commuta al canvi de finestres

en: Toggle alternative window switching
ca: Commuta a un canvi de finestres alternatiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: You can trigger an action by pushing the mouse cursor against the corresponding screen edge or corner.
ca: Podeu activar una acció empenyent el cursor del ratolí contra la vora o cantonada corresponent de la pantalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickMaximizeLabel)
en: &Maximize:
ca: &Maximitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderMaximize)
en: Windows dragged to top edge
ca: Finestres arrossegades a la vora superior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickTileLabel)
en: &Tile:
ca: &Mosaic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderTiling)
en: Windows dragged to left or right edge
ca: Finestres arrossegades a la vora dreta o esquerra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Behavior:
ca: Comportament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, remainActiveOnFullscreen)
en: Remain active when windows are fullscreen
ca: Continua actiu quan les finestres són a pantalla completa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, electricBorderCornerRatioLabel)
en: Trigger &quarter tiling in:
ca: Activador de mosaic en &quarts:

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, electricBorderCornerRatioSpin)
en: Outer
ca: Exterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: of the screen
ca: exterior de la pantalla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse cursor is pushed against the edge of the screen
ca: Canvia l'escriptori quan s'empenyi el cursor del ratolí contra la vora de la pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
ca: &Canvia d'escriptori a la vora:

[ctx: Switch desktop on edge]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Disabled
ca: Desactivat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Only When Moving Windows
ca: Només en moure finestres

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Always Enabled
ca: Sempre activat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse cursor to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
ca: Interval de temps requerit quan s'empeny el cursor del ratolí contra la vora de la pantalla abans d'activar l'acció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
ca: Retar&d de l'activació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
ca: Interval de temps requerit després d'activar l'acció fins que pugui ocórrer la següent activació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
ca: Retard de la &reactivació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: You can trigger an action by swiping from the screen edge towards the center of the screen.
ca: Podeu activar una acció lliscant el dit des de la vora de la pantalla cap al centre de la pantalla.
