kwin - en to ca translation catalogue (149 entries)

en: Copy of %1
ca: Còpia de %1

en: Application settings for %1
ca: Valors d'aplicació per a %1

en: Window settings for %1
ca: Valors de la finestra per a %1

en: Unimportant
ca: Sense importància

en: Exact match
ca: Coincidència exacta

en: Substring match
ca: Coincidència parcial

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Apply initially
ca: Aplica inicialment

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
ca: La propietat de la finestra només s'establirà al valor indicat després de crear la finestra.
    Els canvis posteriors no es veuran afectats.

en: Apply now
ca: Aplica ara

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
ca: La propietat de la finestra s'establirà immediatament al valor indicat i no es veurà afectat més tard
    (aquesta acció se suprimirà més tard).

en: Remember
ca: Recorda

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
ca: Es recordarà el valor de la propietat de la finestra, i s'aplicarà el darrer valor recordat cada vegada que es creï la finestra.

en: Do not affect
ca: No afecta

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
ca: La propietat de la finestra no es veurà afectada i, per tant, s'usarà la gestió predeterminada per a ella.
    En especificar això, es blocaran que tinguin efecte les opcions més genèriques de finestra.

en: Force
ca: Força

en: The window property will be always forced to the given value.
ca: La propietat de la finestra sempre es forçarà al valor indicat.

en: Force temporarily
ca: Força temporalment

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
ca: La propietat de la finestra es forçarà al valor indicat fins que s'oculti
    (aquesta acció se suprimirà després d'ocultar la finestra).

en: Settings for %1
ca: Valors per a %1

en: New window settings
ca: Configuració de les finestres noves

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
ca: Heu especificat la classe de finestra com a sense importància.
    Això significa que els valors possiblement aplicaran a les finestres de totes les aplicacions. Si realment voleu crear un arranjament genèric, es recomana que, com a mínim, limiteu els tipus de finestra per tal d'evitar tipus de finestra especials.

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
ca: Diverses aplicacions defineixen la seva pròpia geometria després d'iniciar-se, substituint la vostra configuració inicial de mida i posició. Per a forçar aquesta configuració, forceu també la propietat «%1» a «Sí».

en: Readability may be impaired with extremely low opacity values. At 0%, the window becomes invisible.
ca: La llegibilitat es pot veure afectada amb valors d'opacitat extremadament baixos. Al 0%, la finestra es torna invisible.

en: Description
ca: Descripció

en: Window matching
ca: Coincidència de la finestra

en: Window class (application)
ca: Classe de finestra (aplicació)

en: Match whole window class
ca: Coincideix amb la classe de finestra completa

en: Whole window class
ca: Classe de finestra completa

en: Window types
ca: Tipus de finestra

en: Window role
ca: Funció de la finestra

en: Window title
ca: Títol de la finestra

en: Machine (hostname)
ca: Màquina (nom de la màquina)

en: Position
ca: Posició

en: Size & Position
ca: Mida i posició

en: Size
ca: Mida

en: Maximized horizontally
ca: Maximitzada horitzontalment

en: Maximized vertically
ca: Maximitzada verticalment

en: Virtual desktop
ca: Escriptori virtual

en: Virtual desktops
ca: Escriptoris virtuals

en: Activities
ca: Activitats

en: Screen
ca: Pantalla

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Minimized
ca: Minimitzada

en: Shaded
ca: Plegada

en: Initial placement
ca: Emplaçament inicial

en: Ignore requested geometry
ca: Ignora la geometria demanada

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications can set their own geometry, overriding the window manager preferences. Setting this property overrides their placement requests.<nl/><nl/>This affects <interface>Size</interface> and <interface>Position</interface> but not <interface>Maximized</interface> or <interface>Fullscreen</interface> states.<nl/><nl/>Note that the position can also be used to map to a different <interface>Screen</interface>
ca: Algunes aplicacions poden establir la seva pròpia geometria, substituint les preferències del gestor de finestres. Establir aquesta propietat substitueix les seves sol·licituds de col·locació.<nl/><nl/>Això afecta la <interface>Mida</interface> i la <interface>Posició</interface> però no els estats de <interface>Maximització</interface> o <interface>Pantalla completa</interface>.<nl/><nl/>Tingueu en compte que la posició també es pot emprar per a assignar a una <interface>Pantalla</interface> diferent

en: Minimum Size
ca: Mida mínima

en: Maximum Size
ca: Mida màxima

en: Obey geometry restrictions
ca: Obeeix les restriccions de geometria

[ctx: @info:tooltip]
en: Some apps like video players or terminals can ask KWin to constrain them to certain aspect ratios or only grow by values larger than the dimensions of one character. Use this property to ignore such restrictions and allow those windows to be resized to arbitrary sizes.<nl/><nl/>This can be helpful for windows that can't quite fit the full screen area when maximized.
ca: Algunes aplicacions com els reproductors de vídeo o els terminals poden sol·licitar al KWin que es restringeixin a determinades relacions d'aspecte, o créixer només per a les dimensions d'un caràcter. Useu aquesta propietat per a ignorar aquestes restriccions i permetre que aquelles finestres es redimensionin a mides arbitràries.<nl/><nl/>Això pot ser útil per a les finestres que no es poden ajustar prou bé a l'àrea de la pantalla completa si estan maximitzades.

en: Keep above other windows
ca: Mantén sobre les altres finestres

en: Arrangement & Access
ca: Organització i accés

en: Keep below other windows
ca: Mantén sota les altres finestres

en: Skip taskbar
ca: Ignora la barra de tasques

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Task Manager.
ca: Controla si la finestra apareix o no al Gestor de tasques.

en: Skip pager
ca: Ignora el paginador

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Virtual Desktop manager.
ca: Controla si la finestra apareix o no al gestor d'escriptoris virtuals.

en: Skip switcher
ca: Ignora el commutador

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the <shortcut>Alt+Tab</shortcut> window list.
ca: Controla si la finestra apareix o no a la llista de finestres <shortcut>Alt+Tab</shortcut>.

en: Shortcut
ca: Drecera

en: No titlebar and frame
ca: Sense barra de títol ni marc

en: Appearance & Fixes
ca: Aparença i esmenes

en: Titlebar color scheme
ca: Esquema de color de la barra de títol

en: Active opacity
ca: Opacitat activa

en: Inactive opacity
ca: Opacitat inactiva

en: Focus stealing prevention
ca: Prevenció de robatori de focus

[ctx: @info:tooltip]
en: KWin tries to prevent windows that were opened without direct user action from raising themselves and taking focus while you're currently interacting with another window. This property can be used to change the level of focus stealing prevention applied to individual windows and apps.<nl/><nl/>Here's what will happen to a window opened without your direct action at each level of focus stealing prevention:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None:</emphasis> The window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but  in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> The window will only be raised and focused if it belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> The window will never be raised and focused.</item></list>
ca: El KWin intenta evitar que les finestres que s'han obert sense acció directa de l'usuari s'elevin i prenguin el focus mentre esteu interactuant amb una altra finestra. Aquesta propietat es pot utilitzar per a canviar el nivell de prevenció de robatori de focus aplicat a finestres i aplicacions individuals.<nl/><nl/>Això és el que passarà a una finestra oberta sense la vostra acció directa a cada nivell de prevenció de robatori de focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Sense:</emphasis> La finestra s'elevarà i prendrà el focus.</item><item><emphasis strong='true'>Baixa:</emphasis> S'aplicarà la política de prevenció de robatori de focus, però en cas d'una situació que el KWin consideri ambigua, la finestra s'elevarà i prendrà el focus.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> S'aplicarà la política de prevenció de robatori de focus, però en cas d'una situació que el KWin consideri ambigua, la finestra <emphasis>no</emphasis> s'elevarà ni prendrà el focus. </item><item><emphasis strong='true'>Alta:</emphasis> La finestra només s'elevarà i prendrà el focus si pertany a la mateixa aplicació que la finestra actualment amb focus.</item><item><emphasis strong='true'>Extrema:</emphasis> La finestra mai s'elevarà ni prendrà el focus.</item></list>

en: Focus protection
ca: Protecció del focus

[ctx: @info:tooltip]
en: This property controls the focus protection level of the currently active window. It is used to override the focus stealing prevention applied to new windows that are opened without your direct action.<nl/><nl/>Here's what happens to new windows that are opened without your direct action at each level of focus protection while the window with this property applied to it has focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: Newly-opened windows always raise themselves and take focus.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> Newly-opened windows will only raise themselves and take focus if they belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> Newly-opened windows never raise themselves and take focus.</item></list>
ca: Aquesta propietat controla el nivell de protecció del focus de la finestra actualment activa. S'utilitza per a substituir la prevenció de robatori de focus aplicada a les finestres noves que s'obren sense la vostra acció directa.<nl/><nl/>Això és el que passa a les finestres noves que s'obren sense la vostra acció directa a cada nivell de protecció de focus mentre la finestra amb aquesta propietat té el focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Sense</emphasis>: Les finestres obertes recentment sempre s'eleven i prenen el focus.</item><item><emphasis strong='true'>Baixa:</emphasis> S'aplicarà la prevenció de robatori de focus a les finestres obertes recentment, però en el cas d'una situació que el KWin consideri ambigua, la finestra s'elevarà i prendrà el focus.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> S'aplicarà la prevenció de robatori de focus a les finestres obertes recentment, però en el cas d'una situació que el KWin consideri ambigua, la finestra <emphasis>no</emphasis> s'elevarà ni prendrà el focus.</item><item><emphasis strong='true'>Alta:</emphasis> Les finestres obertes recentment només s'elevaran i prendran el focus si pertanyen a la mateixa aplicació que la finestra actualment amb focus.</item><item><emphasis strong='true'>Extrema:</emphasis> Les finestres obertes recentment mai s'elevaran ni prendran el focus.</item></list>

en: Accept focus
ca: Accepta el focus

en: Controls whether or not the window becomes focused when clicked.
ca: Controla si la finestra prendrà el focus o no quan s'hi fa clic.

en: Ignore global shortcuts
ca: Ignora les dreceres globals

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this property to prevent global keyboard shortcuts from working while the window is focused. This can be useful for apps like emulators or virtual machines that handle some of the same shortcuts themselves.<nl/><nl/>Note that you won't be able to <shortcut>Alt+Tab</shortcut> out of the window or use any other global shortcuts such as <shortcut>Alt+Space</shortcut> to activate KRunner.
ca: Utilitzeu aquesta propietat per a evitar que les dreceres de teclat globals funcionin mentre la finestra tingui el focus. Això pot ser útil per a aplicacions com emuladors o màquines virtuals que gestionen algunes de les mateixes dreceres.<nl/><nl/>Tingueu en compte que no podreu fer <shortcut>Alt+Tab</shortcut> fora de la finestra o utilitzar altres dreceres globals com <shortcut>Alt+Espai</shortcut> per a activar el KRunner.

en: Closeable
ca: Es pot tancar

en: Desktop file name
ca: Nom de fitxer «desktop»

en: Block compositing
ca: Bloqueja la composició

en: Layer
ca: Capa

en: Adaptive sync
ca: Sincronització adaptativa

en: Allow tearing
ca: Permet l'esquinçament

en: Window class not available
ca: Classe de finestra no disponible

[ctx: @info]
en: This application is not providing a class for the window, so KWin cannot use it to match and apply any rules. If you still want to apply some rules to it, try to match other properties like the window title instead.<nl/><nl/>Please consider reporting this bug to the application's developers.
ca: Aquesta aplicació no proporciona cap classe per a la finestra, així que el KWin no la pot utilitzar per a fer-la coincidir i aplicar les regles. Si encara voleu aplicar-hi regles, intenteu fer-hi coincidir altres propietats com el títol de la finestra.<nl/><nl/>Considereu informar d'aquest error als desenvolupadors de l'aplicació.

en: All window types
ca: Tots els tipus de finestra

en: Normal window
ca: Finestra normal

en: Dialog window
ca: Finestra de diàleg

en: Utility window
ca: Finestra d'utilitat

en: Dock (panel)
ca: Acoblador (plafó)

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Torn-off menu
ca: Menú separable

en: Splash screen
ca: Pantalla de presentació

en: Desktop
ca: Escriptori

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone menubar
ca: Barra de menús autònoma

en: On-screen display
ca: Visualització en pantalla

en: All desktops
ca: Tots els escriptoris

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
ca: Fa que la finestra estigui disponible en tots els escriptoris

en: All activities
ca: Totes les activitats

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
ca: Fa que la finestra estigui disponible en totes les activitats

en: Default
ca: Omissió

en: No placement
ca: Sense emplaçament

en: Minimal overlapping
ca: Superposició mínima

en: Maximized
ca: Maximitzada

en: Centered
ca: Centrada

en: Random
ca: Aleatòria

en: In top-left corner
ca: A la cantonada superior esquerra

en: Under mouse
ca: Sota el ratolí

en: On main window
ca: A la finestra principal

en: None
ca: Sense

en: Low
ca: Baixa

en: High
ca: Alta

en: Extreme
ca: Extrema

en: Below
ca: Sota

en: Above
ca: Damunt

en: Notification
ca: Notificació

en: Popup
ca: Emergent

en: Critical notification
ca: Notificació crítica

en: Overlay
ca: Superposició

en: Unmanaged window
ca: Finestra no gestionada

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
ca: No s'han pogut detectar les propietats de la finestra. El KWin no gestiona aquesta finestra.

en: Select File
ca: Selecció de fitxer

en: KWin Rules (*.kwinrule)
ca: Regles del KWin (*.kwinrule)

en: Add New…
ca: Afegeix nova…

en: Import…
ca: Importa…

en: Cancel Export
ca: Cancel·la l'exportació

en: Export…
ca: Exporta…

en: No rules for specific windows are currently set
ca: Actualment no s'han definit regles per a finestres específiques

[ctx: @info]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add some
ca: Feu clic al botó <interface>Afegeix nova…</interface> per a afegir-ne

en: Select the rules to export
ca: Selecció de les regles a exportar

en: Unselect All
ca: Desselecciona-ho tot

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Save Rules
ca: Desa les regles

en: Edit
ca: Edita

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Import Rules
ca: Importa algunes regles

en: Export Rules
ca: Exporta les regles

en: None selected
ca: Res seleccionat

en: All selected
ca: Tot seleccionat

en: %1 selected | %1 selected
ca[0]: %1 seleccionat
ca[1]: %1 seleccionats

en: No window properties changed
ca: No han canviat les propietats de les finestres

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
ca: Feu clic al botó <interface>Afegeix propietat...</interface> de sota per a afegir diverses propietats de les finestres que seran afectades per la regla

en: Add Property...
ca: Afegeix una propietat...

en: Detect Window Properties
ca: Detecta les propietats de la finestra

en: Instantly
ca: Instantàniament

en: After %1 second | After %1 seconds
ca[0]: Després d'%1 segon
ca[1]: Després de %1 segons

en: Add property to the rule
ca: Afegeix una propietat a la regla

[ctx: @info:placeholder]
en: No properties left to add
ca: No queden propietats per a afegir

[ctx: @info:placeholder %1 is a filter text introduced by the user]
en: No properties match "%1"
ca: Cap propietat coincideix amb «%1»

en: Yes
ca: Sí
