kwin - en to ca@valencia translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, glCrashedWarning)
en: OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.
    This was most likely due to a driver bug.
    If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,
    you can reset this protection but be aware that this might result in an immediate crash!
ca@valencia: La composició OpenGL (de manera predeterminada) ha trencat KWin en el passat.
    Probablement era degut a una fallada en el controlador.
    Si penseu que mentrestant l'heu actualitzat a un controlador estable, podeu reiniciar esta protecció però sent conscient que podria produir-se una fallada immediata!

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, windowThumbnailWarning)
en: Keeping the window thumbnail always interferes with the minimized state of windows. This can result in windows not suspending their work when minimized.
ca@valencia: Mantindre la miniatura de la finestra sempre interferix amb l'estat minimitzat de les finestres. Açò pot resultar en finestres que no suspenen el seu treball quan es minimitzen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compositingLabel)
en: Compositing:
ca@valencia: Composició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Enabled)
en: Enable on startup
ca@valencia: Activa a l'inici

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_WindowsBlockCompositing)
en: Applications can set a hint to block compositing when the window is open.
     This brings performance improvements for e.g. games.
     The setting can be overruled by window-specific rules.
ca@valencia: Les aplicacions poden establir un senyal per a blocar la composició quan la finestra està oberta.
     Açò aporta millores de rendiment als jocs, per exemple.
     L'opció es pot sobreescriure amb regles específiques de finestra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WindowsBlockCompositing)
en: Allow applications to block compositing
ca@valencia: Permet que les aplicacions bloquen la composició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, animationSpeedLabel)
en: Animation speed:
ca@valencia: Velocitat de l'animació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Very slow
ca@valencia: Molt lenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instant
ca@valencia: Instantània

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HiddenPreviews)
en: Keep window thumbnails:
ca@valencia: Mantín les miniatures de les finestres:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Never
ca@valencia: Mai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Only for Shown Windows
ca@valencia: Només per a les finestres visualitzades

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Always
ca@valencia: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, latencyLabel)
en: Latency:
ca@valencia: Latència:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Force lowest latency (may cause dropped frames)
ca@valencia: Força una latència més baixa (pot provocar la pèrdua de fotogrames)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Prefer lower latency
ca@valencia: Preferix una latència baixa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Balance of latency and smoothness
ca@valencia: Equilibri entre latència i suavitat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Prefer smoother animations
ca@valencia: Preferix animacions més suaus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Force smoothest animations
ca@valencia: Força animacions més suaus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowTearing)
en: Reduce latency by allowing screen tearing artifacts in fullscreen windows
ca@valencia: Reduïx la latència permetent defectes d'esquinçament de la pantalla en les finestres a pantalla completa

en: Re-enable OpenGL detection
ca@valencia: Torna a activar la detecció d'OpenGL
