kwin - en to cs translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
cs: Efekty na ploše

en: Author: %1
    License: %2
cs: Autor: %1
    Licence: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
cs: Zobrazit/skrýt video

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
cs: Nastavit...

en: This module lets you configure desktop effects.
cs: Tento modul vám umožní nastavit efekty pracovní plochy.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
cs: Rada: více informací o efektu najdete v jeho nastavení.

en: Configure Filter
cs: Nastavení filtru

en: Exclude unsupported effects
cs: Vyjmout nepodporované efekty

en: Exclude internal effects
cs: Vyjmout interní efekty

en: Get New Desktop Effects...
cs: Získat nové efekty pracovní plochy...
