kwin - en to cs translation catalogue (18 entries)

[ctx: A numbered name for virtual desktops]
en: Desktop %1 | Desktop %1
cs[0]: Plocha %1
cs[1]: Plocha %1
cs[2]: Plocha %1

en: There was an error connecting to the compositor.
cs: Došlo k chybě při připojování ke kompozitoru.

en: There was an error saving the settings to the compositor.
cs: Došlo k chybě při ukládání nastavení kompozitoru.

en: There was an error requesting information from the compositor.
cs: Došlo k chybě při získávání informací z kompozitoru.

en: This module lets you configure the navigation, number and layout of virtual desktops.
cs: Tento modul vám umožní nastavit ovládání, počet a rozvržení virtuálních pracovních ploch.

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename
cs: Přejmenovat

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm new name
cs: Potvrdit nový název

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
cs: Odstranit

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
cs: Pracovní plochy byly změněny mimo nastavení v této aplikaci. Uložení nastavení tyto změny přepíše.

en: Row %1
cs: Řádek %1

[ctx: @action:button]
en: Add
cs: Přidat

en: 1 Row | %1 Rows
cs[0]: 1 řádek
cs[1]: %1 řádky
cs[2]: %1 řádků

en: Options:
cs: Možnosti:

en: Navigation wraps around
cs: Přepínání rotuje dokola

en: Show animation when switching:
cs: Při přepínání zobrazit animaci:

en: Show on-screen display when switching:
cs: Zobrazit On Screen Display při přepínání:

en: Show desktop layout indicators
cs: Zobrazit ukazatele rozložení plochy

en: Virtual Desktops
cs: Virtuální plochy
