kcmkwinrules - en_US to cs translation catalogue (139 entries)

en_US: Window Rules
cs: Pravidla oken

en_US: Author
cs: Autor

en_US: <p><h1>Window-specific Settings</h1> Here you can customize window settings specifically only for some windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
cs: <p><h1>Nastavení specifická pro okno</h1> Zde můžete upravit nastavení specifická jen pro některá okna.</p><p>Toto nastavení však nebude účinné, pokud nepoužíváte KWin jako správce oken. Pokud používáte jiného správce oken, řiďte se jeho dokumentací. Tam se dozvíte, jak chováni oken upravit.</p>

en_US: Copy of %1
cs: Kopie %1

en_US: Application settings for %1
cs: Nastavení aplikace pro %1

en_US: Window settings for %1
cs: Nastavení okna pro %1

en_US: KWin id of the window for special window settings.
cs: KWin Id okna pro speciální nastavení oken.

en_US: Whether the settings should affect all windows of the application.
cs: Jestli se má nastavení vztahovat na všechna okna aplikace.

en_US: This helper utility is not supposed to be called directly.
cs: Tento pomocný nástroj není určen k samostatnému spouštění.

[ctx: Window caption for the application wide rules dialog]
en_US: Edit Application-Specific Settings
cs: Upravit nastavení specifická pro aplikaci

en_US: Edit Window-Specific Settings
cs: Upravit nastavení specifická pro okno

en_US: Unimportant
cs: Nedůležité

en_US: Exact Match
cs: Přesná shoda

en_US: Substring Match
cs: Shoda podřetězce

en_US: Regular Expression
cs: Regulární výraz

en_US: Apply Initially
cs: Použít na začátku

en_US: Apply Now
cs: Aplikovat nyní

en_US: Remember
cs: Zapamatovat si

en_US: Do Not Affect
cs: Nemá vliv

en_US: Force
cs: Vynutit

en_US: The window property will be always forced to the given value.
cs: Vlastnost okna bude vždy vynucena na danou hodnotu.

en_US: Force Temporarily
cs: Dočasně vynutit

en_US: Select File
cs: Vybrat soubor

en_US: KWin Rules (*.kwinrule)
cs: Pravidla KWinu (*.kwinrule)

en_US: No rules for specific windows are currently set
cs: Žádná pravidla pro konkrétní okna nejsou momentálně nastavena

[ctx: @info]
en_US: Click the <interface>Add New...</interface> button below to add some
cs: Klikněte na tlačítko <interface>Přidat nové...</interface> pro přidání

en_US: Unselect All
cs: Zrušit výběr

en_US: Select All
cs: Vybrat vše

en_US: Save Rules
cs: Uložit pravidla

en_US: Add New...
cs: Přidat nové...

en_US: Import...
cs: Importovat...

en_US: Cancel Export
cs: Zrušit export

en_US: Export...
cs: Exportovat...

en_US: Edit
cs: Upravit

en_US: Duplicate
cs: Duplikovat

en_US: Delete
cs: Smazat

en_US: Import Rules
cs: Importovat pravidla

en_US: Export Rules
cs: Exportovat pravidla

en_US: None selected
cs: Nic nevybráno

en_US: All selected
cs: Vše označené

en_US: %1 selected | %1 selected
cs[0]: %1 vybráno
cs[1]: %1 vybrány
cs[2]: %1 vybráno

en_US: No window properties changed
cs: Nebyly změněny žádné vlastnosti okna

[ctx: @info]
en_US: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
cs: Klikněte na tlačítko <interface>Přidat vlastnost...</interface> níže a přidejte některé vlastnosti okna, které budou pravidlem ovlivněny

en_US: Close
cs: Zavřít

en_US: Add Property...
cs: Přidat vlastnost...

en_US: Detect Window Properties
cs: Detekovat vlastnosti okna

en_US: Instantly
cs: Okamžitě

en_US: After %1 second | After %1 seconds
cs[0]: Po %1 sekundě
cs[1]: Po %1 sekundách
cs[2]: Po %1 sekundách

en_US: Add property to the rule
cs: Přidat do pravidla vlastnost

en_US: Yes
cs: Ano

en_US: No
cs: Ne

en_US: Settings for %1
cs: Nastavení pro %1

en_US: New window settings
cs: Nové nastavení okna

en_US: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
cs: Nastavili jste třídu okna jako nedůležitou.
    Tato nastavení se pravděpodobně použijí na všechna okna aplikací. Pokud si skutečně přejete vytvořit generické nastavení, je doporučeno omezit alespoň typ oken a zabránit tak zvláštním typům oken.

en_US: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
cs: Některé aplikace nastavují vlastní rozměry po spuštění, čímž přepíší vaše původní nastavení pro velikost a umístění. Abyste tato nastavení vynutili, vynuťte taky vlastnost "%1" na "Ano".

en_US: Description
cs: Popis

en_US: Window matching
cs: Shoda okna

en_US: Window class (application)
cs: Třída okna (aplikace)

en_US: Match whole window class
cs: Odpovídá celé třídě okna

en_US: Whole window class
cs: Celá třída okna

en_US: Window types
cs: Typy oken

en_US: Window role
cs: Role okna

en_US: Window title
cs: Titulek okna

en_US: Machine (hostname)
cs: Počítač (název)

en_US: Position
cs: Pozice

en_US: Size & Position
cs: Velikost a umístění

en_US: Size
cs: Velikost

en_US: Maximized horizontally
cs: Maximalizované vodorovně

en_US: Maximized vertically
cs: Maximalizované svisle

en_US: Virtual Desktop
cs: Virtuální plocha

en_US: Virtual Desktops
cs: Virtuální plochy

en_US: Activities
cs: Aktivity

en_US: Screen
cs: Obrazovka

en_US: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en_US: Minimized
cs: Minimalizované

en_US: Shaded
cs: Sbalené

en_US: Initial placement
cs: Úvodní umístění

en_US: Ignore requested geometry
cs: Ignorovat požadovanou geometrii

en_US: Windows can ask to appear in a certain position.
    By default this overrides the placement strategy
    what might be nasty if the client abuses the feature
    to unconditionally popup in the middle of your screen.
cs: Okno může požadovat zobrazení na určité pozici.
    Toto standardně potlačí strategii umístění,
    což může být nepříjemné, pokud klient tuto vlastnost
    zneužije pro bezpodmínečné zobrazení uprostřed vaší obrazovky.

en_US: Minimum Size
cs: Minimální velikost

en_US: Maximum Size
cs: Maximální velikost

en_US: Obey geometry restrictions
cs: Řídit se omezenou geometrií

en_US: Eg. terminals or video players can ask to keep a certain aspect ratio
    or only grow by values larger than one
    (eg. by the dimensions of one character).
    This may be pointless and the restriction prevents arbitrary dimensions
    like your complete screen area.
cs: Například terminály nebo video přehrávače mohou požádat o dodržení  poměru stran
    nebo jen zvětšit o hodnoty větší než jedna
    (například dle velikosti jednoho znaku).
    Toto může být zbytečné a omezení zabrání nastavení libovolných rozměrů,
    například na plnou plochu obrazovky.

en_US: Keep above other windows
cs: Ponechat nad jinými okny

en_US: Arrangement & Access
cs: Uspořádání a přístup

en_US: Keep below other windows
cs: Podržet pod ostatními okny

en_US: Skip taskbar
cs: Přeskočit panel úloh

en_US: Window shall (not) appear in the taskbar.
cs: Okno se zobrazí nebo nezobrazí v panelu úloh.

en_US: Skip pager
cs: Přeskočit přepínač ploch

en_US: Window shall (not) appear in the manager for virtual desktops
cs: Okno se zobrazí nebo nezobrazí ve správci virtuálních ploch

en_US: Skip switcher
cs: Přeskočit přepínač

en_US: Window shall (not) appear in the Alt+Tab list
cs: Okno se zobrazí nebo nezobrazí v Alt+Tab seznamu.

en_US: Shortcut
cs: Zkratka

en_US: No titlebar and frame
cs: Bez titulku a rámu

en_US: Appearance & Fixes
cs: Vzhled a opravy

en_US: Titlebar color scheme
cs: Barevné schéma titulkového pruhu

en_US: Active opacity
cs: Aktivní krytí

en_US: Inactive opacity
cs: Neaktivní krytí

en_US: Focus stealing prevention
cs: Prevence ztráty zaměření

en_US: KWin tries to prevent windows from taking the focus
    ("activate") while you're working in another window,
    but this may sometimes fail or superact.
    "None" will unconditionally allow this window to get the focus while
    "Extreme" will completely prevent it from taking the focus.
cs: KWin se pokusí zabránit oknu v získání zaměření
    ("aktivaci"), pokud budete pracovat v jiném okně.
    Nicméně toto může někdy selhat nebo být až moc účinné.
    "Žádná" povolí oknu bezpodmínečné získání zaměření, zatímco
    "Extrémní" může oknu zcela zabránit v získání zaměření.

en_US: Focus protection
cs: Ochrana zaměření

en_US: Accept focus
cs: Přijmout zaměření

en_US: Windows may prevent to get the focus (activate) when being clicked.
    On the other hand you might wish to prevent a window
    from getting focused on a mouse click.
cs: Okna mohou bránit získání zaměření (aktivaci) při kliknutí.
    Na druhou stranu si můžete přát zabránit oknům získat
    zaměření po kliknutí myší.

en_US: Ignore global shortcuts
cs: Ignorovat globální zkratky

en_US: When used, a window will receive
    all keyboard inputs while it is active, including Alt+Tab etc.
    This is especially interesting for emulators or virtual machines.
    
    Be warned:
    you won't be able to Alt+Tab out of the window
    nor use any other global shortcut (such as Alt+F2 to show KRunner)
    while it's active!
cs: Pokud je použito a pokud je okno aktivní, obdrží
    všechny vstupy z klávesnice, včetně Alt+Tab a jiné.
    Toto je mimořádně zajímavé pro emulátory a virtuální stroje.
    
    Upozornění:
    Pokud bude okno aktivní nebudete moci použít Alt+Tab pro přepnutí
    do dalšího okna a ani další globální zkratky
    (například Alt+F2 pro zobrazení KRunneru).

en_US: Closeable
cs: Lze zavřít

en_US: Set window type
cs: Nastavit typ okna na

en_US: Desktop file name
cs: Název souboru plochy

en_US: Block compositing
cs: Zablokovat kompozici

en_US: Window class not available
cs: Třída okna není dostupná

en_US: All Window Types
cs: Všechny typy oken

en_US: Normal Window
cs: Normální okno

en_US: Dialog Window
cs: Dialogové okno

en_US: Utility Window
cs: Nástrojové okno

en_US: Dock (panel)
cs: Dok (panel)

en_US: Toolbar
cs: Panel nástrojů

en_US: Torn-Off Menu
cs: Vytržená nabídka

en_US: Splash Screen
cs: Úvodní obrazovka

en_US: Desktop
cs: Pracovní plocha

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en_US: Standalone Menubar
cs: Samostatná nabídka

en_US: All Desktops
cs: Všechny plochy

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en_US: Make the window available on all desktops
cs: Zpřístupnit okna na všech plochách

en_US: All Activities
cs: Všechny aktivity

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en_US: Make the window available on all activities
cs: Zpřístupnit okno ve všech aktivitách

en_US: Default
cs: Výchozí

en_US: No Placement
cs: Bez umístění

en_US: Minimal Overlapping
cs: Minimální překrytí

en_US: Maximized
cs: Maximalizováno

en_US: Centered
cs: Na střed

en_US: Random
cs: Náhodné

en_US: In Top-Left Corner
cs: V levém horním rohu

en_US: Under Mouse
cs: Pod myší

en_US: On Main Window
cs: Na hlavním okně

en_US: None
cs: Nic

en_US: Low
cs: Nízká

en_US: Normal
cs: Normální

en_US: High
cs: Vysoká

en_US: Extreme
cs: Extrémní

en_US: Unmanaged window
cs: Nespravované okno
