kcmkwincompositing - en_US to cs translation catalogue (12 entries)

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en_US: Accessibility
cs: Zpřístupnění

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en_US: Appearance
cs: Vzhled

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en_US: Focus
cs: Zaměření

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en_US: Peek at Desktop Animation
cs: Náhled na animaci pracovní plochy

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en_US: Tools
cs: Nástroje

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en_US: Virtual Desktop Switching Animation
cs: Animace při přepínání virtuálních ploch

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en_US: Window Management
cs: Správa oken

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en_US: Window Open/Close Animation
cs: Animace otevření/zavření okna

en_US: KWin development team
cs: Tým vývojářů KWin

[ctx: Error message]
en_US: Could not locate package metadata
cs: Nelze najít metadata balíčku

[ctx: Required file does not exist]
en_US: %1 does not contain a valid metadata.json file
cs: %1 neobsahuje platný soubor metadata.json

[ctx: Required file does not exist]
en_US: %1 does not exist
cs: %1 neexistuje
