kcmkwinrules - en to cy translation catalogue (28 entries)

en: Unimportant
cy: Dim o bwys

en: Exact Match
cy: Cydweddiad Union

en: Substring Match
cy: Cydweddiad Is-linyn

en: Regular Expression
cy: Mynegiad Rheolaidd

en: Apply Initially
cy: Gweithredu yn Gychwynnol

en: Remember
cy: Cofio

en: Do Not Affect
cy: Dim Effaith

en: Force
cy: Gorfodi

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
cy: Rydych wedi penodi y dosbarth ffenestr fel heb bwys.
    Golyga hyn fel gellir y gosodiadau gael eu gweithredu i ffenestri o bob cymhwysiad.  Os hoffech greu gosodiad generig o ddifrif, argymhellir o leiaf gyfyngu'r mathau ffenestr er mwyn osgoi mathau ffenestr arbennig.

en: Shortcut
cy: Byrlwybr

en: Normal Window
cy: Ffenestr Arferol

en: Dialog Window
cy: Ffenestr Ymgom

en: Utility Window
cy: Ffenestr Ddefnyddioldeb

en: Dock (panel)
cy: Docydd (panel)

en: Toolbar
cy: Bar Offer

en: Splash Screen
cy: Sgrin Croeso

en: Desktop
cy: Penbwrdd

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone Menubar
cy: Bar Dewislen Unigol

en: All Desktops
cy: Pob penbwrdd

en: No Placement
cy: Dim Lleoli

en: Centered
cy: Canolig

en: Random
cy: Hap

en: Under Mouse
cy: Dan Lygoden

en: On Main Window
cy: Ar Brif Ffenestr

en: Low
cy: Isel

en: Normal
cy: Arferol

en: High
cy: Uchel

en: Extreme
cy: Eithaf
