kcm_kwindesktop - en to da translation catalogue (17 entries)

en: There was an error connecting to the compositor.
da: Der opstod en fejl ved forbindelse til kompositøren.

en: There was an error saving the settings to the compositor.
da: Der opstod en fejl ved forsøg på at gemme indstillingerne til kompositøren.

en: There was an error requesting information from the compositor.
da: Der opstod en fejl ved anmodning om information fra kompositøren.

en: This module lets you configure the navigation, number and layout of virtual desktops.
da: Dette modul lader dig indstille navigation, antal og layout af virtuelle skriveborde.

[ctx: @info:tooltip]
en: Rename
da: Omdøb

[ctx: @info:tooltip]
en: Confirm new name
da: Bekræft nyt navn

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove
da: Fjern

en: Virtual desktops have been changed outside this settings application. Saving now will overwrite the changes.
da: Virtuelle skriveborde er blevet ændret udenfor dette indstillingsprogram. Ændringerne overskrives hvis der gemmes nu.

en: Row %1
da: Række %1

[ctx: @action:button]
en: Add
da: Tilføj

en: 1 Row | %1 Rows
da[0]: 1 række
da[1]: %1 rækker

en: Options:
da: Indstillinger:

en: Navigation wraps around
da: Navigering starter forfra når slutningen er nået

en: Show animation when switching:
da: Vis animation når der skiftes:

en: Show on-screen display when switching:
da: Vis skærmdisplay når der skiftes:

en: Show desktop layout indicators
da: Vis indikatorer af skrivebordslayout

en: Virtual Desktops
da: Virtuelle skriveborde
