kcmkwindecoration - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Application menu
da: Programmenu

en: On all desktops
da: På alle skriveborde

en: Minimize
da: Minimér

en: Maximize
da: Maksimér

en: Close
da: Luk

en: Context help
da: Sammenhængsafhængig hjælp

en: Shade
da: Skyg

en: Window Decorations
da: Vinduesdekorationer

en: Author
da: Ophavsmand

en: Titlebar
da: Titellinje

en: Drop button here to remove it
da: Slip knappen her for at fjerne den

en: Drag buttons between here and the titlebar
da: Træk knapper her og fra/til titellinjen

en: This module lets you configure the window decorations.
da: Med dette modul kan du indstille vinduesdekorationerne.

[ctx: tab label]
en: Theme
da: Tema

[ctx: tab label]
en: Titlebar Buttons
da: Titellinjeknapper

[ctx: button text]
en: Get New Window Decorations...
da: Hent nye vinduesdekorationer...

[ctx: checkbox label]
en: Close windows by double clicking the menu button
da: Luk vinduer ved at dobbeltklikke på menuknap

[ctx: checkbox label]
en: Show titlebar button tooltips
da: Vis værktøjstip for titellinjeknapper

en: Edit %1 Theme
da: Redigér temaet %1

en: No Borders
da: Ingen kanter

en: No Side Borders
da: Ingen sidekanter

en: Tiny
da: Meget lille

en: Large
da: Stor

en: Very Large
da: Meget stor

en: Huge
da: Enorm

en: Very Huge
da: Meget enorm

en: Oversized
da: Overstørrelse
