kwin_clients - en to da translation catalogue (16 entries)

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
da: Meget lille

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
da: Stor

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
da: Meget stor

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
da: Enorm

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
da: Meget enorm

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
da: Overstørrelse

en: Button size:
da: Knapstørrelse:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
da: Indstillingsdialog

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
da: Titel&justering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
da: Venstre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
da: Centreret

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
da: Højre

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
da: Markér dette hvis vindueskanterne skal tegnes med navnelistens farver. Ellers tegnes de med baggrundsfarven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
da: Farvet vindueskant

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
da: Markér dette hvis du ønsker at knapper skal dukke op når musen svæver over dem og svinde hen når den flyttes væk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
da: Animér knapper
