kwin - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
de: Arbeitsflächen-Effekte

en: Author: %1
    License: %2
de: Autor: %1
    Lizenz: %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
de: Video anzeigen/ausblenden

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
de: Einrichten ...

en: This module lets you configure desktop effects.
de: Mit diesem Modul können Sie Arbeitsflächen-Effekte einrichten.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
de: Tipp: Wie ein Effekt ausgelöst und eingerichtet wird, erfahren Sie in den Effekt-Einstellungen

en: Configure Filter
de: Filter einrichten

en: Exclude unsupported effects
de: Nicht unterstützte Effekte ausschließen

en: Exclude internal effects
de: Interne Effekte ausschließen

en: Get New Desktop Effects...
de: Neue Arbeitsflächen-Effekte holen ...
