kwin - en to de translation catalogue (9 entries)

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Accessibility
de: Zugangshilfen

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Appearance
de: Erscheinungsbild

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Focus
de: Aktivierung

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Peek at Desktop Animation
de: Blick auf die Arbeitsfläche

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Tools
de: Extras

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Virtual Desktop Switching Animation
de: Animation beim Wechseln der virtuellen Arbeitsfläche

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Window Management
de: Fensterverwaltung

[ctx: Category of Desktop Effects, used as section header]
en: Window Open/Close Animation
de: Animation beim Öffnen/Schließen von Fenstern

en: KWin development team
de: KWin-Entwicklerteam
