kwin_clients - en to el translation catalogue (17 entries)

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
el: Μικροσκοπικό

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
el: Κανονικό

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
el: Μεγάλο

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
el: Πολύ μεγάλο

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
el: Τεράστιο

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
el: Υπερ-τεράστιο

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
el: Υπερμεγέθες

en: Button size:
el: Μέγεθος κουμπιού:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
el: Διάλογος διαμόρφωσης

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
el: &Στοίχιση τίτλου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
el: Αριστερά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
el: Κέντρο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
el: Δεξιά

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
el: Όταν επιλεγεί, οι οριογραμμές του παραθύρου σχεδιάζονται χρησιμοποιώντας τα χρώματα της μπάρας τίτλου, ειδάλλως, σχεδιάζονται χρησιμοποιώντας κανονικά χρώματα περιθωρίων.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
el: Χρωματιστή οριογραμμή παραθύρου

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
el: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή αν θέλετε τα κουμπιά να ανάβουν όταν το ποντίκι βρεθεί πάνω τους και να σβήνουν όταν απομακρύνεται από αυτά.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
el: Εφέ κίνησης κουμπιών
