kwin_effects - en to el translation catalogue (117 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
el: Ελαφρύ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
el: Ισχυρό

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
el: Επιλογή θέσης για επιλογή χρώματος με αριστερό κλικ ή enter.
    Esc ή δεξί κλικ για ακύρωση.

en: Show Desktop Grid
el: Εμφάνιση καννάβου επιφάνειας εργασίας

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
el: Ανενεργό

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
el: Πάνω

en: Top-Right
el: Πάνω-δεξιά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
el: Δεξιά

en: Bottom-Right
el: Κάτω-δεξιά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
el: Κάτω

en: Bottom-Left
el: Κάτω-αριστερά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
el: Αριστερά

en: Top-Left
el: Πάνω-αριστερά

en: Center
el: Κέντρο

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
el: Εμφάνιση

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
el: Πίνακας σελίδων

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Automatic
el: Αυτόματο

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, layoutRowsLabel)
en: N&umber of rows:
el: Αριθμός &γραμμών:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Desktop &name alignment:
el: Στοίχιση ο&νόματος επιφάνειας εργασίας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowAddRemove)
en: Show buttons to alter count of virtual desktops
el: Εμφάνιση κουμπιών για την τροποποίηση του αριθμού των εικονικών επιφανειών εργασίας

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
el: Φυσική

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: None
el: Κανένα

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Activation
el: Ενεργοποίηση

en: Toggle Invert Effect
el: Εναλλαγή εφέ αντιστροφής

en: Toggle Invert Effect on Window
el: Εναλλαγή εφέ αντιστροφής στο παράθυρο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
el: Ομαλή μετάβαση σε μαύρο (μόνο αρχικές οθόνες πλήρους οθόνης)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
el: Διάρκεια κίνησης:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
el: Προκαθορισμένο

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
el: Μέγεθος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
el: Π&λάτος:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height)
en:  px
el:  εικ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
el: Ύ&ψος:

en: Toggle Mouse Click Effect
el: Εναλλαγή εφέ ποντικιού

[ctx: Left mouse button]
en: Left
el: Αριστερό

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
el: Μεσαίο

[ctx: Right mouse button]
en: Right
el: Δεξιό

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
el: Χρώμα αριστερού πλήκτρου ποντικιού:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
el: Χρώμα μεσαίου πλήκτρου ποντικιού:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
el: Χρώμα δεξιού πλήκτρου ποντικιού:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
el: Δαχτυλίδια

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
el: Πλάτος γραμμής:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
el: Διάρκεια δαχτυλιδιού:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
el: Ακτίνα δαχτυλιδιού:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
el: Αριθμός δαχτυλιδιών:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
el: Κείμενο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
el: Εμφάνιση κειμένου:

en: Clear All Mouse Marks
el: Καθαρισμός σημαδιών του ποντικιού

en: Clear Last Mouse Mark
el: Καθαρισμός τελευταίου σημαδιού του ποντικιού

en: Clear Mouse Marks
el: Καθαρισμός σημαδιών του ποντικιού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
el: Π&λάτος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
el: &Χρώμα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
el: Σχεδιάστε μα το ποντίκι κρατώντας πατημένα τα πλήκτρα Shift+Meta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LayoutMode)
en: Layout mode:
el: Λειτουργία διάταξης:

[ctx: Notification caption that a screenshot got saved to file]
en: Screenshot
el: Στιγμιότυπο οθόνης

[ctx: Notification with path to screenshot file]
en: Screenshot saved to %1
el: Αποθηκεύτηκε στιγμιότυπο οθόνης στο %1

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
el: Επιλογή παραθύρου στο στιγμιότυπο οθόνης με αριστερό κλικ ή enter.
    Esc ή δεξί κλικ για ακύρωση.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
el: Δημιουργία στιγμιοτύπου οθόνης με αριστερό κλικ ή enter.
    Esc ή δεξί κλικ για ακύρωση.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
el: Εναλλαγή εικόνας επισκόπησης για το τρέχον παράθυρο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
el: Μέγιστο &πλάτος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
el: Α&πόσταση:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
el:  εικονοστοιχεία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
el: &Αδιαφάνεια:

en: Track mouse
el: Εντοπισμός ποντικιού

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
el: Διαφάνεια

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
el: Γενικές ρυθμίσεις διαφάνειας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
el: Αναδυόμενα πλαίσια συνδυασμών:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
el: Αδιαφανές

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
el: Διάλογοι:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
el: Διαφανές

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
el: Μενού:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
el: Μετακίνηση παραθύρων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
el: Ανενεργά παράθυρα:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
el: Ορισμός διαφάνειας μενού ανεξάρτητα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
el: Κυλιόμενα μενού:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
el: Αναδυόμενα μενού:

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
el: Εναλλαγή παρουσίασης παραθύρων (τρέχουσα επιφάνεια)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
el: Εναλλαγή παρουσίασης παραθύρων (όλες τις επιφάνειες)

en: Toggle Present Windows (Window class)
el: Εναλλαγή παρουσίασης παραθύρων (κατηγορία παραθύρου)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
el: Αγνόηση &ελαχιστοποιημένων παραθύρων

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
el: Για προχωρημένους

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
el: &Δυσκαμψία:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
el: Βραδύ&τητα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
el: Συντελεστής &κίνησης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
el: Ταλάντευση κατά την &κίνηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
el: Ταλάντευση κατά την α&λλαγή μεγέθους

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
el: Ενεργοποίηση &προχωρημένης λειτουργίας

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
el: &Ταλάντευση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
el: Λιγότερη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
el: Περισσότερη

en: Move Zoomed Area to Left
el: Μετακίνηση εστιασμένης περιοχής προς τα αριστερά

en: Move Zoomed Area to Right
el: Μετακίνηση εστιασμένης περιοχής προς τα δεξιά

en: Move Zoomed Area Upwards
el: Μετακίνηση εστιασμένης περιοχής προς τα επάνω

en: Move Zoomed Area Downwards
el: Μετακίνηση εστιασμένης περιοχής προς τα κάτω

en: Move Mouse to Focus
el: Μετακίνηση ποντικιού στην εστίαση

en: Move Mouse to Center
el: Μετακίνηση ποντικιού στο κέντρο

en: Move Left
el: Μετακίνηση αριστερά

en: Move Right
el: Μετακίνηση δεξιά

en: Move Up
el: Μετακίνηση πάνω

en: Move Down
el: Μετακίνηση κάτω

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
el: Στο πλησίασμα και στην απομάκρυνση να αλλάζει το ζουμάρισμα με βάση το καθορισμένο παράγοντα ζουμαρίσματος.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
el: Παράγοντας εστίασης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
el: Ενεργοποίηση εντοπισμού εστίασης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
el: Δείκτης ποντικιού:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
el: Ορατότητα του δείκτη ποντικιού.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
el: Κλιμάκωση

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
el: Διατήρηση

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
el: Απόκρυψη

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
el: Εντοπισμός κίνησης ποντικιού.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
el: Αναλογικό

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
el: Κεντρικό

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
el: Ώθηση

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
el: Ανενεργό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
el: Εντοπισμός ποντικιού:
