kwin_effects - en to eo translation catalogue (38 entries)

en: Show Desktop Grid
eo: Videbligi la labortablan kradon

[ctx: Desktop name alignment:]
en: Disabled
eo: Malŝaltita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
eo: Supra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Right
eo: Dekstra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
eo: Malsupra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Left
eo: Maldekstra

en: Center
eo: Centrigita

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
eo: Aspekto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Pager
eo: Mesaĝricevilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_DesktopLayoutMode)
en: Custom
eo: Propra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: Natural
eo: Natura

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LayoutMode)
en: None
eo: Nenio

en: Toggle Invert Effect
eo: Baskuligi inversan efekton

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
eo: Grando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
eo: &Larĝo:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height)
en:  px
eo:  rm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
eo: &Alto:

[ctx: Left mouse button]
en: Left
eo: Maldekstra

[ctx: Right mouse button]
en: Right
eo: Dekstra

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
eo:  msek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
eo: Teksto

en: Clear All Mouse Marks
eo: Viŝi ĉiujn musospurojn

en: Clear Last Mouse Mark
eo: Viŝi la lastan musospuron

en: Clear Mouse Marks
eo: Viŝi la musospurojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
eo: &Koloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Draw with the mouse by holding Shift+Meta keys and moving the mouse.
eo: Vi povas skizi per la muso, nur premadu la Majusklan+Metan-klavojn kaj movu la muson.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
eo: Baskuligi miniaturan rigardon por nuna fenestro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
eo: &Spacado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
eo: &Opakeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Shift)
en: Shift
eo: Majuskl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
eo: Netravidebla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
eo: Dialogoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
eo: Travidebla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
eo: Plie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
eo: Malpli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
eo: Pli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
eo: Malŝaltita
