kcmkwincompositing - en to eo translation catalogue (14 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, glCrashedWarning)
en: OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.
    This was most likely due to a driver bug.
    If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,
    you can reset this protection but be aware that this might result in an immediate crash!
eo: OpenGL-komponado (la defaŭlta) paneis KWin en la pasinteco.
    Ĉi tio estis plej verŝajne pro pelila cimo.
    Se vi pensas, ke vi dume ĝisdatigis al stabila pelilo,
    vi povas restarigi ĉi tiun protekton, sed konsciu, ke tio eble rezultigu tujan paneon!

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, windowThumbnailWarning)
en: Keeping the window thumbnail always interferes with the minimized state of windows. This can result in windows not suspending their work when minimized.
eo: Konservi la fenestran bildeton ĉiam malhelpas la minimumigitan staton de fenestroj. Ĉi tio povas rezultigi fenestrojn ne suspendi sian laboron kiam minimumigita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compositingLabel)
en: Compositing:
eo: Komponado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Enabled)
en: Enable on startup
eo: Ebligi ĉe ekfunkciigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_WindowsBlockCompositing)
en: Applications can set a hint to block compositing when the window is open.
     This brings performance improvements for e.g. games.
     The setting can be overruled by window-specific rules.
eo: Aplikoj povas agordi sugeston por bloki komponadon kiam la fenestro estas malfermita.
     Ĉi tio alportas rendimentajn plibonigojn por ekz. ludoj.
     La agordo povas esti nuligita per fenestrospecifaj reguloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WindowsBlockCompositing)
en: Allow applications to block compositing
eo: Permesi al aplikoj bloki komponadon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, animationSpeedLabel)
en: Animation speed:
eo: Vigligorapideco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Very slow
eo: Tre malrapida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instant
eo: Tuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HiddenPreviews)
en: Keep window thumbnails:
eo: Konservi Fenestrajn Miniaturojn:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Never
eo: Neniam

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Only for Shown Windows
eo: Nur por videblaj fenestroj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Always
eo: Ĉiam

en: Re-enable OpenGL detection
eo: Reebligi OpenGL-detekton
