kwin - en to eu translation catalogue (44 entries)

en: More actions for this window
eu: Leiho honetarako ekintza gehiago

en: Application menu
eu: Aplikazio-menua

en: On all desktops
eu: Mahaigain guztietan

en: Minimize
eu: Minimizatu

en: Maximize
eu: Maximizatu

en: Close
eu: Itxi

en: Context help
eu: Testuinguru-laguntza

en: Shade
eu: Bildu

en: Keep below other windows
eu: Eutsi beste leihoen azpian

en: Keep above other windows
eu: Eutsi beste leihoen gainean

en: Window Decorations
eu: Leiho-apaindurak

en: Author
eu: Egilea

[ctx: %1 is the name of a border size]
en: Theme's default (%1)
eu: Gaiaren lehenetsitakoa (%1)

en: This tool allows you to set the window decoration theme for the currently active session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
eu: Tresna honen bidez, unean aktibo dagoen saioaren leiho-apaindura gaia ezar dezakezu, nahi gabe, erabilgarri ez dagoen edo konfiguratuta dagoen bat finkatu gabe.

en: The name of the window decoration theme you wish to set for KWin. Passing a full path will attempt to find a theme in that directory, and then apply that if one can be deduced.
eu: KWin-erako ezarri nahi duzun leiho-apaindura gaiaren izena. Bide-izen oso bat pasatuta, direktorio horretan gai bat bilatzen saiatutako da, eta ondoren hura aplikatu baten bat ondorioztatu badaiteke.

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
eu: Erakutsi sisteman erabilgarri dauden gai guztiak (eta uneko gaia zein den)

en: Resolved %1 to the KWin Aurorae theme "%2", and will attempt to set that as your current theme.
eu: %1 KWin Aurorae «%2» gaira ebatzi da, eta saiatuko da hura zure uneko gai gisa ezartzen.

en: You attempted to pass a file path, but this could not be resolved to a theme, and we will have to abort, due to having no theme to set
eu: Fitxategi baten bide-izena pasatzen saiatu zara, baina honek ez du gai batera eraman, eta bertan behera utzi beharko dugu, ezartzeko gaia falta delako

en: The requested theme "%1" is already set as the window decoration theme.
eu: Eskatutako «%1» gaia dagoeneko leihoak apaintzeko gai gisa ezarria dago.

en: Successfully applied the cursor theme %1 to your current Plasma session
eu: %1 kurtsore-gaia ondo aplikatu zaio zure uneko Plasma saioari

en: Failed to save your theme settings - the reason is unknown, but this is an unrecoverable error. You may find that simply trying again will work.
eu: Zure gai-ezarpenak ezartzea huts egin du - arrazoia ezezaguna da, baina errore berreskuraezina da. Gerta liteke berriz saiatuta ondo ibiltzea.

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
eu: Ezin izan du «%1» gaia aurkitu. Gaia ondoko aukeretako bat izan beharko litzateke: %2

en: You have the following KWin window decoration themes on your system:
eu: Zure sisteman ondoko KWin leiho-apainketa gaiak dituzu:

en: Titlebar
eu: Titulu-barra

en: Drop button here to remove it
eu: Jaregin botoia hemen hura kentzeko

en: Drag buttons between here and the titlebar
eu: Arrastatu botoiak hemen eta titulu-barraren artean

en: This module lets you configure the window decorations.
eu: Modulu honek leihoen apaingarriak konfiguratzen uzten dizu.

[ctx: tab label]
en: Theme
eu: Gaia

[ctx: tab label]
en: Titlebar Buttons
eu: Titulu-barrako botoiak

[ctx: Selector label]
en: Window border size:
eu: Leiho-ertzaren neurria:

[ctx: button text]
en: Get New Window Decorations...
eu: Lortu leihoentzako apaingarri berriak...

[ctx: checkbox label]
en: Close windows by double clicking the menu button
eu: Itxi leihoak menu-botoian klik bikoitza eginez

[ctx: popup tip]
en: Click and hold on the menu button to show the menu.
eu: Egin klik eta eutsi menu botoia menua erakusteko

[ctx: checkbox label]
en: Show titlebar button tooltips
eu: Erakutsi titulu-barrako botoien argibideak

en: Edit %1 Theme
eu: Editatu %1 gaia

en: No Borders
eu: Ertzik ez

en: No Side Borders
eu: Alboko ertzik ez

en: Tiny
eu: Ñimiñoa

en: Normal
eu: Arrunta

en: Large
eu: Handia

en: Very Large
eu: Oso handia

en: Huge
eu: Itzela

en: Very Huge
eu: Erraldoia

en: Oversized
eu: Neurriz kanpokoa
