kwin - en to eu translation catalogue (142 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Inactive Inner Window Actions
eu: Barneko leiho ez-aktiboaren ekintzak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Left click:
eu: E&zkerreko klik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
eu: Lerro honetan leiho inaktiboaren barruan egindako ezkerreko klikaren portaera pertsonaliza dezakezu ('barrua' zera da: ez titulu-barra ez markoa).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3)
en: Activate, raise and pass click
eu: Aktibatu, goratu eta pasatu klika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3)
en: Activate and pass click
eu: Aktibatu eta pasatu klika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveT
en: Activate
eu: Aktibatu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveT
en: Activate and raise
eu: Aktibatu eta goratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Middle click:
eu: Er&diko klik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
eu: Lerro honetan leiho inaktiboaren barruan egindako erdiko klikaren portaera pertsonaliza dezakezu ('barrua' zera da: ez titulu-barra ez markoa).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: &Right click:
eu: E&skuineko klik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindow3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
eu: Lerro honetan leiho inaktiboaren barruan egindako eskuineko klikaren portaera pertsonaliza dezakezu ('barrua' zera da: ez titulu-barra ez markoa).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse &wheel:
eu: Saguaren &gurpila:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
eu: Lerro honetan barneko leiho ez-aktibo batera labaintzerakoan portaera pertsonalizatu dezakezu ('barnekoa'-ren esanahia: ez titulu-barra, ez marko).

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: Scroll
eu: Labaindu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: Activate and scroll
eu: Aktibatu eta kiribildu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandWindowWheel)
en: Activate, raise and scroll
eu: Aktibatu, goratu eta kiribildu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Inner Window, Titlebar and Frame Actions
eu: Barneko leihoko, titulu-barrako eta markoko ekintzak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Mo&difier key:
eu: Tekla a&ldatzailea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAllKey)
en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
eu: Hemen zera hautatu dezakezu: Meta tekla edo Alt tekla sakatuta mantenduz hurrengo ekintzak egin ditzakezun ala ez.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: L&eft click:
eu: Ezke&rreko klik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1)
en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
eu: Lerro honetan ezkerreko klikaren portaera pertsonaliza dezakezu markoan edo titulu-barran klikatzen denean.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Move
eu: Mugitu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Activate, raise and move
eu: Aktibatu, goratu eta mugitu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i
en: Toggle raise and lower
eu: Txandakatu goratzea eta beheratzea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Resize
eu: Aldatu tamaina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i
en: Raise
eu: Goratu

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Lower
eu: Beheratu

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Minimize
eu: Minimizatu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Decrease opacity
eu: Txikitu opakutasuna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: Increase opacity
eu: Handitu opakutasuna

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3) i18n: ectx: property (text), item, wi
en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Middle &click:
eu: Erdiko &klik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll2)
en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
eu: Lerro honetan erdiko klikaren portaera pertsonaliza dezakezu markoan edo titulu-barran klikatzen denean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Right clic&k:
eu: Eskuineko kli&k:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAll3)
en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
eu: Lerro honetan eskuineko klikaren portaera pertsonaliza dezakezu markoan edo titulu-barran klikatzen denean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Mo&use wheel:
eu: Sag&uaren gurpila:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel)
en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
eu: Hemen, leiho batean saguaren gurpila mugitzean tekla aldatzaile bat sakatzen duzun bitartean, KDEk izango duen portaera pertsonaliza dezakezu.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Raise/lower
eu: Goratu/Beheratu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Shade/unshade
eu: Bildu/Zabaldu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Maximize/restore
eu: Maximizatu/Lehengoratu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Keep above/below
eu: Mantendu gainetik/azpitik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Move to previous/next desktop
eu: Mugitu aurreko/hurrengo mahaigainera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandAllWheel) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Change opacity
eu: Aldatu opakutasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadeHoverLabel)
en: Window &unshading:
eu: Leihoa &zabaltzea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShadeHover)
en: <html><head/><body><p>If this option is enabled, a shaded window will unshade automatically when the mouse pointer has been over the titlebar for some time.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Aukera hau gaituta badago, leiho bildua automatikoki zabalduko da kurtsorea titulu-barraren gainean aldi batez egonez gero.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShadeHover)
en: On titlebar hover after:
eu: Titulu-barra gainetik denbora igarotzean:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_ShadeHoverInterval)
en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
eu: Saguaren kurtsorea bildutako leiho baten gainera doanetik leiho hori zabaltzen den bitarteko denbora milisegundutan ezartzen du.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_DelayFocusInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AutoRaiseInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ShadeHoverInterval)
en:  ms
eu:  mseg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowPlacementLabel)
en: Window &placement:
eu: Leiho koka&pena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: <html><head/><body><p>The placement policy determines where a new window will appear on the desktop.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Smart</span> will try to achieve a minimum overlap of windows</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximizing</span> will try to maximize every window to fill the whole screen. It might be useful to selectively affect placement of some windows using the window-specific settings.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Random</span> will use a random position</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centered</span> will place the window centered</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Zero-cornered</span> will place the window in the top-left corner</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Under mouse</span> will place the window under the pointer</li></ul></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Kokapen gidalerroak zehazten du leiho berri bat mahaigainean non agertuko den.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Adimentsua</span> leihoen arteko gainezartze minimoa bilatuko du</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximizatzea</span> leiho guztiak maximizatzen saiatuko da pantaila osoa bete nahian. Baliagarria izan liteke, leihoen berariazko ezarpenak erabiliz, leiho batzuen kokapenari eragitea.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;"> Auzaz</span> ausazko kokapena erabiliko du</li><li style="margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Erdiratuta</span> leihoa erdiratuta ipiniko du</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Zero-ertzean</span> leihoa goi-ezkerreko ertzean ipiniko du</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Saguaren azpian</span> leihoa erakuslearen azpian ipiniko du</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Minimal Overlapping
eu: Gutxieneko gainezarpena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Maximized
eu: Maximizatuta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Random
eu: Ausaz

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Centered
eu: Erdiratua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: In Top-Left Corner
eu: Goi-ezkerreko izkinan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Placement)
en: Under mouse
eu: Saguaren azpian

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AllowKDEAppsToRememberWindowPositions)
en: When turned on, apps which are able to remember the positions of their windows are allowed to do so. This will override the window placement mode defined above.
eu: Aukera hau aktibatuta dagoenean, bere leihoen kokapena gogoratzeko gai diren aplikazioei hori egiten uzten zaie. Horrek, goian definitutako leihoak  kokatzeko modua gainditzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowKDEAppsToRememberWindowPositions)
en: Allow apps to remember the positions of their own windows, if they support it
eu: Onartu aplikazioek beren leihoen kokapena gogoratzea, hori egitea onartzen badute

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, specialWindowsLabel)
en: &Special windows:
eu: Leiho &bereziak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUtilityWindowsForInactive)
en: When turned on, utility windows (tool windows, torn-off menus,...) of inactive applications will be hidden and will be shown only when the application becomes active. Note that applications have to mark the windows with the proper window type for this feature to work.
eu: Piztuta dagoenean, aplikazio inaktiboen utilitate leihoak (tresna leihoak, menu hedagarriak...) ezkutatuko dira eta bistaratuko dira aplikazioa berriz aktiboa denean. Ohar zaitez aplikaziok haien leihoei dagozkien motekin markatu behar dituztela, hau funtziona dadin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUtilityWindowsForInactive)
en: Hide utility windows for inactive applications
eu: Ezkutatu utilitate leihoak aktiboan ez dauden aplikazioetarako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDesktopPolicyLabel)
en: Virtual Desktop behavior:
eu: Alegiazko mahaigainaren jokabidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDesktopPolicyDescriptionLabel)
en: When activating a window on a different Virtual Desktop:
eu: Alegiazko beste mahaigain batean leiho bat aktibatzean:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_ActivationDesktopPolicy)
en: <html><head/><body><p>This setting controls what happens when an open window located on a Virtual Desktop other than the current one is activated. </p><p><span style=" font-style:italic;">Switch to that Virtual Desktop</span> will switch to the Virtual Desktop where the window is currently located. </p><p><span style=" font-style:italic;">Bring window to current Virtual Desktop</span> will cause the window to jump to the active Virtual Desktop. </p></body></html>
eu: <html><head/><body><p> Ezarpen honek agintzen du, unekoan ez, alegiazko beste mahaigain batean dagoen leiho bat aktibatzen denean zer gertatzen den.</p><p><span style=" font-style:italic;">Aldatu alegiazko beste mahaigain horretara</span> leihoa dagoen alegiazko mahaigainera aldatuko da. </p><p><span style=" font-style:italic;">Ekarri leihoa uneko mahaigainera</span> leihoa, aktibo dagoen alegiazko mahaigainera aldatzea eragingo du. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActivationDesktopPolicy)
en: Switch to that Virtual Desktop
eu: Aldatu alegiazko mahai horretara

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ActivationDesktopPolicy)
en: Bring window to current Virtual Desktop
eu: Ekarri leihoa uneko alegiazko mahaigainera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowFocusPolicyLabel)
en: Window &activation policy:
eu: Leihoak &aktibatzeko gidalerroa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: With this option you can specify how and when windows will be focused.
eu: Aukera honekin zehaztu dezakezu leihoak nola eta noiz fokuratuko diren.

[ctx: sassa asas]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Click to focus
eu: Klik egin fokua emateko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Click to focus (mouse precedence)
eu: Klik egin fokua emateko (saguak lehentasuna)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Focus follows mouse
eu: Fokuak saguari jarraitzen dio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Focus follows mouse (mouse precedence)
eu: Fokuak saguari jarraitzen dio (saguak lehentasuna)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Focus under mouse
eu: Fokua saguaren azpian

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, windowFocusPolicy)
en: Focus strictly under mouse
eu: Fokua hertsiki saguaren azpian beti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, delayFocusOnLabel)
en: &Delay focus by:
eu: &Atzeratu fokua hainbestean:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_DelayFocusInterval)
en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
eu: Hau, leihoaren gainean kurtsorea kokatzen denetik leiho horrek automatikoki fokua jaso bitarteko atzeraldia da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, focusStealingLabel)
en: Focus &stealing prevention:
eu: Foku-&lapurtze prebentzioa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: <html><head/><body><p>This option specifies how much KWin will try to prevent unwanted focus stealing caused by unexpected activation of new windows. (Note: This feature does not work with the <span style=" font-style:italic;">Focus under mouse</span> or <span style=" font-style:italic;">Focus strictly under mouse</span> focus policies.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">None:</span> Prevention is turned off and new windows always become activated.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Low:</span> Prevention is enabled; when some window does not have support for the underlying mechanism and KWin cannot reliably decide whether to activate the window or not, it will be activated. This setting may have both worse and better results than the medium level, depending on the applications.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Medium:</span> Prevention is enabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">High:</span> New windows get activated only if no window is currently active or if they belong to the currently active application. This setting is probably not really usable when not using mouse focus policy.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extreme:</span> All windows must be explicitly activated by the user.</li></ul><p>Windows that are prevented from stealing focus are marked as demanding attention, which by default means their taskbar entry will be highlighted. This can be changed in the Notifications control module.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Aukera honek zehazten du KWin zenbateraino saiatuko den leiho berrien ustekabeko aktibazioek eragindako nahi gabeko foku-lapurtzeak saihesten. (Oharra: eginbide hau ez dabil <span style=" font-style:italic;">Fokua sagu azpian</span> edo <span style=" font-style:italic;">Fokua zorrozki sagu azpian</span> gidalerroekin.)</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Bat ere ez:</span> Prebentzioa itzaltzen da eta leiho berriak beti bilakatzen dira aktibo.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Apala:</span> Prebentzioa gaituta dago; leihoren batek azpian dagoen mekanismoaren euskarririk ez duenean eta KWin-ek ezin duenean fidagarritasunez erabaki leihoa aktibatu edo ez, aktibatu egingo da. Ezarpen honek ondorio biak izan ditzake, maila ertainak baino emaitza okerragoak eta hobeak, aplikazioaren arabera.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Ertaina:</span>  Prebentzioa gaituta dago.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Altua:</span> Leiho berriak aktibatuko dira soilik une horretan beste leiho aktiborik ez badago edo une horretan aktibo dagoen aplikazioari badagozkio. Ezarpen hau ez da erabilgarria segur aski saguaren foku-emate gidalerrorik erabili ezean.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Muturrekoa:</span> Leiho guztiak erabiltzaileak esplizituki aktibatu behar ditu.</li></ul><p>Fokua lapurtzea eragozten zaien leihoak arreta eskatzaile gisa nabarmentzen dira, lehenetsian beraien ataza-barrako sarrera nabarmenduko da. Hau aldatu daiteke Jakinarazpenen aginte moduluan.</p></body></html>

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_BorderSnapZone) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_WindowSnapZone) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_CenterSnapZone) i18n: ectx: property (
en: None
eu: Bat ere ez

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Low
eu: Txikia

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Medium
eu: Ertaina

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: High
eu: Handia

note: i18n: Focus Stealing Prevention Level i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_FocusStealingPreventionLevel)
en: Extreme
eu: Muturrekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, raisingWindowsLabel)
en: Raising windows:
eu: Leiho goratzea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ClickRaise)
en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
eu: Aukera hau gaituta dagoenean, leihoaren barne aldean klik egitean leiho aktiboa goratuta izango da. Leiho inaktiboetan ere hala gerta dadin, Ekintzak fitxako ezarpenetan aldaketak egin beharko dituzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ClickRaise)
en: &Click raises active window
eu: &Klikak leiho aktiboa goratzen du

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRaise)
en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
eu: Aukera hau gaituta dagoenean, atzeko planoan dagoen leihoa aurreko planora etorriko da kurtsorea bere gainean denboraldi batez egonez gero.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoRaise)
en: &Raise on hover, delayed by:
eu: &Goratu gainetik igarotzean, atzerapena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutoRaiseInterval)
en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
eu: Hau, leihoaren gainean kurtsorea kokatzen denetik leiho hori aurreko aldera etorri bitarteko atzeraldia da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, multiscreenBehaviorLabel)
en: Multiscreen behavior:
eu: Pantaila-aniztun jokabidea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ActiveMouseScreen)
en: When this option is enabled, the active screen (where new windows appear, for example) is the screen containing the mouse pointer. When disabled, the active screen is the screen containing the focused window.
eu: Aukera hau gaituta dagoenean, pantaila aktiboa (Leiho berriak agertzen diren pantaila, adibidez) saguaren erakuslea duen pantaila da. Ezgaituta dagoenean, pantaila aktiboa arreta duen leihoa duena da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ActiveMouseScreen)
en: Active screen follows &mouse
eu: Pantaila aktiboak &sagua jarraitzen du

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SeparateScreenFocus)
en: When this option is enabled, focus operations are limited only to the active screen
eu: Aukera hau gaituta dagoenean, arreta eragiketak pantaila aktibora mugatzen dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SeparateScreenFocus)
en: &Separate screen focus
eu: &Bereizi pantailen fokua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowFocusPolicyDescriptionLabel)
en: Window activation policy description
eu: Leihoak aktibatzeko gidalerroen azalpena

en: &Focus
eu: &Fokua

en: Titlebar A&ctions
eu: Titulu-barrako e&kintzak

en: W&indow Actions
eu: Le&ihoetako ekintzak

en: Mo&vement
eu: M&ugimendua

en: Adva&nced
eu: Au&rreratua

en: Window Behavior Configuration Module
eu: Leihoen portaera konfiguratzeko modulua

en: (c) 1997 - 2002 KWin and KControl Authors
eu: (c) 1997 - 2002 KWin-en eta KControl-en egileak

en: <p><h1>Window Behavior</h1> Here you can customize the way windows behave when being moved, resized or clicked on. You can also specify a focus policy as well as a placement policy for new windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
eu: <p><h1>Leihoen portaera</h1> Hemen egokitu dezakezu leihoek, haiek mugitzean, neurria aldatzean edo klik egitean duten jokabidea. Gainera, fokua emateko gidalerroak ezezik leiho berriak kokatzeko gidalerroak ere zehaztu ditzakezu.</p> <p>Ohartu konfigurazio honek ez duela eraginik izango KWin zure leiho kudeatzaile gisa erabiltzen ez baduzu. Beste leiho-kudeatzaile bat erabiltzen baduzu, ikusi haren dokumentazioan leihoen jokabidea nola egokitu.</p>

en: &Titlebar Actions
eu: &Titulu-barrako ekintzak

en: Window Actio&ns
eu: Leihoetako &ekintzak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Titlebar Actions
eu: Titulu-barrako ekintzak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: &Double-click:
eu: klik &bikoitza:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand)
en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
eu: Titulu-barrako klik <em>bikoitza</em>ren portaera.

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMi
en: Maximize
eu: Maximizatu

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMi
en: Vertically maximize
eu: Bertikalki maximizatu

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMi
en: Horizontally maximize
eu: Horizontalki maximizatu

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Shade
eu: Bildu

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1
en: Close
eu: Itxi

note: i18n: @item:inlistbox behavior on double click i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TitlebarDoubleClickCommand)
en: Show on all desktops
eu: Erakutsi mahaigain guztietan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandTitlebarWheel)
en: Behavior on <em>mouse wheel</em> scroll over the titlebar.
eu: Jokabidea <em>saguaren gurpila</em> titulu-barraren gainean biratzean.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Titlebar and Frame Actions
eu: Titulu-barrako eta markoko ekintzak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Active
eu: Aktiboa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Inactive
eu: Inaktiboa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
eu: Leiho <em>aktiboa</em>ren titulu-barran edo markoan egindako <em>ezkerreko</em> klikaren portaera.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandActiveTitlebar2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QCombo
en: Show actions menu
eu: Erakutsi ekintzen menua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar3)
en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
eu: Leiho <em>inaktiboa</em>ren titulu-barra edo markoan egindako <em>ezkerreko</em> klikaren portaera.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar1) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_CommandInactiveTitlebar3)
en: Activate and lower
eu: Aktibatu eta beheratu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Maximize Button Actions
eu: Maximizatzeko botoiaren ekintzak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonLeftClickCommand)
en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
eu: Maximizatzeko botoian <em>ezkerreko</em> klikaren portaera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonMiddleClickCommand)
en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
eu: Maximizatzeko botoian <em>erdiko</em> klikaren portaera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Middle c&lick:
eu: Erdiko k&lik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MaximizeButtonRightClickCommand)
en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
eu: Maximizatzeko botoian <em>eskuineko</em> klikaren portaera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, borderSnapLabel)
en: Screen &edge snap zone:
eu: Pantaila &ertzen atxikitze eremua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BorderSnapZone)
en: Here you can set the snap zone for screen edges, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the border when moved near it.
eu: Hemen pantailaren ertzetako atxikitze eremua ezar dezakezu, hau da, leihoak ertzera hurbiltzean, bertan itsatsiko dituen eremu magnetikoaren 'indarra'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, windowSnapLabel)
en: &Window snap zone:
eu: Le&iho atxikitze eremua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_WindowSnapZone)
en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
eu: Hemen leihoen atzikitze eremua ezar dezakezu, hau da, leihoak elkarrengana hurbiltzean, bata besteari itsatsiko dion eremu magnetikoaren 'indarra'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, centerSnaplabel)
en: &Center snap zone:
eu: E&rdiguneko atxikitze eremua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_CenterSnapZone)
en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
eu: Hemen pantailaren ertzetako atxikitze eremua ezar dezakezu, hau da, leihoak erdira hurbiltzean, bertan itsatsiko dituen eremu magnetikoaren 'indarra'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, OverlapSnapLabel)
en: &Snap windows:
eu: At&xiki leihoak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_SnapOnlyWhenOverlapping)
en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
eu: Hemen leihoak elkarren gainean ipintzen dituzunean baino ez atxikitzea ezar dezakezu, hau da, atxikitzea gertatzeko ez da nahikoa izanen beste leiho edo ertz batetik hurbil egotea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SnapOnlyWhenOverlapping)
en: Only when overlapping
eu: Soilik gainezartzen direnean

en: <em>Click to focus:</em> A window becomes active when you click into it. This behavior is common on other operating systems and likely what you want.
eu: <em>Klik egin fokuratzeko:</em> Leiho bat aktibo bilakatzen da klik egiten zaionean. Jokabide hau arrunta da beste sistema eragile batzuetan eta segur aski zuk nahi duzuna da.

en: <em>Click to focus (mouse precedence):</em> Mostly the same as <em>Click to focus</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Unusual, but possible variant of <em>Click to focus</em>.
eu: <em>Klik egin fokuratzeko (Saguak lehentasuna):</em> Nagusiki <em>Klik egin fokuratzeko</em> bezalakoa da. Sistemak leiho aktibo bat hautatu behar badu (demagun dela aktibo zegoena itxi delako), sagu azpiko leihoa da hautagai hobetsia. Ezohikoa, baino <em>Klik egin fokuratzeko</em>ren aldaera posible bat da.

en: <em>Focus follows mouse:</em> Moving the mouse onto a window will activate it. Eg. windows randomly appearing under the mouse will not gain the focus. <em>Focus stealing prevention</em> takes place as usual. Think as <em>Click to focus</em> just without having to actually click.
eu: <em>Fokuak saguari jarraitzen dio:</em> Sagua leiho baten gainera mugitzean hura aktibatuko du. Saguaren azpian ausaz agertzen diren leihoek ez dute fokua bereganatuko. <em>Foku-lapurtze prebentzioa</em> ohi bezala arituko da. <em>Klik egin fokuratzeko</em> bezalakoa, baino klik egin beharrik gabe.

en: This is mostly the same as <em>Focus follows mouse</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Choose this, if you want a hover controlled focus.
eu: Hau nagusiki <em>Fokuak saguari jarraitzen dio</em> bezalakoa da. Sistemak leiho aktibo bat hautatu behar badu (demagun dela aktibo zegoena itxi delako), sagu azpiko leihoa da hautagai hobetsia. Hautatu hau, pasaerak kontrolatutako fokua nahi baduzu.

en: <em>Focus under mouse:</em> The focus always remains on the window under the mouse.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
eu: <em>Fokua sagu azpian:</em> Fokua beti geratzen da sagu azpiko leihoan. <br/><strong>Abisua:</strong> <em>Foku-lapurtze prebentzioa</em> eta <em>fitxa-kutxa ('Alt+Tab')</em> gidalerroarekin kontraesankorrak dira eta ez dira ibiliko. Ziur aski, <em>Fokuak saguari jarraitzen dio (Saguak lehentasuna)</em> erabili nahiko duzu honen ordez!

en: <em>Focus strictly under mouse:</em> The focus is always on the window under the mouse (in doubt nowhere) very much like the focus behavior in an unmanaged legacy X11 environment.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
eu: <em>Fokua hertsiki sagu azpian:</em> Fokua beti dago sagu azpiko leihoan (zalantzarik balego inon ere ez) kudeatu-gabeko X11 ingurune zahar bateko foku jokabidearen oso antzera.<br/><strong>Abisua:</strong><em>Foku-lapurtze prebentzioa</em> eta <em>fitxa-kutxa ('Alt+Tab')</em> gidalerroarekin kontraesankorrak dira eta ez dira ibiliko. Ziur aski, <em>Fokuak saguari jarraitzen dio (Saguak lehentasuna)</em> erabili nahiko duzu honen ordez!
