kwin - en to eu translation catalogue (8 entries)

en: Some legacy X11 apps require the ability to read keystrokes typed in other apps for certain features, such as handling global keyboard shortcuts. This is allowed by default. However other features may require the ability to read all keys, and this is disabled by default for security reasons. If you need to use such apps, you can choose your preferred balance of security and functionality here.
eu: X11 ondare aplikazio batzuek, ezaugarri jakinetarako, beste aplikazioetan sakatutako teklak irakurtzeko gaitasuna behar dute, teklatuko lasterbide globalek maneiatzeko adibidez. Hori baimenduta dago era lehenetsian. Dena den, beste ezaugarri batzuek tekla guztiak irakurtzeko gaitasuna eska dezakete, eta hori, segurtasun arrazoiengatik, era lehenetsian ezgaituta dago. Halako aplikazioak erabili beharrean bazaude, hemen zure segurtasunaren eta funtzionaltasunaren arteko oreka hobetsia aukera dezakezu.

en: Allow legacy X11 apps to read keystrokes typed in all apps:
eu: Baimendu X11 ondare aplikazioek aplikazio guztietan sakatutako teklakirakurtzea:

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Only Meta, Control, Alt and Shift keys
eu: Meta, Kontrol, Alt, eta Maius teklak bakarrik

en: As above, plus any key typed while the Control, Alt, or Meta keys are pressed
eu: Gainekoa bezala, Kontrol, Alt, edo Meta teklekin batera sakatutako teklak erantsita

en: Always
eu: Beti

en: Additionally include mouse buttons
eu: Saguaren botoiak barne

en: Note that using this setting will reduce system security to that of the X11 session by permitting malicious software to steal passwords and spy on the text that you type. Make sure you understand and accept this risk.
eu: Kontuan izan konfigurazio hori erabiliz gero sistemaren segurtasuna X11 saioko segurtasunera murriztuko dela, software maltzurrei pasahitzak lapurtzea eta tekleatzen duzun testua zelatatzea utziko dielarik. Ziurtatu arrisku hori ulertzen duzula eta onartzen duzula.
