kwin - en to eu translation catalogue (152 entries)

en: Copy of %1
eu: %1(r)(e)n kopia

en: Application settings for %1
eu: %1(r)entzako aplikazio-ezarpenak

en: Window settings for %1
eu: %1(r)entzako leiho-ezarpenak

en: Unimportant
eu: Garrantzirik gabekoa

en: Exact match
eu: Bat-etortze zehatza

en: Substring match
eu: Azpikateen bat-etortzea

en: Regular expression
eu: Adierazpen erregularra

en: Apply initially
eu: Aplikatu hasieran

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
eu: Leihoko propietatea emandako balioan ezarriko da soilik leihoa sortu ondoren.
    Ez da beste aldaketarik ukituko.

en: Apply now
eu: Aplikatu orain

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
eu: Leihoko propietatea emandako balioan ezarriko da berehala eta ondoren ez da ukituko
    (ekintza hori ondoren ezabatuko da).

en: Remember
eu: Gogorarazi

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
eu: Leiho-propietatearen balioa gogoratuko da eta leihoa sortzen den bakoitzean gogoratutako azken balioa ezarriko da.

en: Do not affect
eu: Ez du eraginik

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
eu: Leihoko propietatea ez da ukituko, hori dela eta bere kudeaketa lehenetsia erabiliko da.
    Hau zehazteak leiho ezarpen generikoagoak indarrean sartzea blokeatuko du.

en: Force
eu: Behartu

en: The window property will be always forced to the given value.
eu: Leihoko propietatea beti emandako balioan ezarriko da.

en: Force temporarily
eu: Behartu aldi baterako

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
eu: Leihoko propietatea emandako baliora behartuko da ezkutatu arte
    (ekintza hau ezabatuko da leihoa ezkutatu ondoren).

en: Settings for %1
eu: %1(r)en ezarpenak

en: New window settings
eu: Leiho berrien ezarpenak

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
eu: Leiho klasea garrantzirik gabekotzat zehaztu duzu.
    Beraz, seguru asko, aplikazio guztietako leihoei aplikatuko zaizkie ezarpenak. Ezarpen generikoa sortu nahi baldin baduzu, gomendagarria da gutxienez leiho motak mugatzea, leiho mota bereziak saihesteko.

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
eu: Aplikazio batzuek, abiatu ondoren, beren geometria ezartzen dute, neurri eta kokalekurako zure hasierako ezarpenak gaindituz. Ezarpen hauek betearazteko, behartu «%1» propietatea «Bai» baliora.

en: Readability may be impaired with extremely low opacity values. At 0%, the window becomes invisible.
eu: Irakurgarritasuna urritu daiteke muturreko opakutasun balio baxuekin. % 0an leihoa ikusezin bilakatzen da.

en: Description
eu: Deskribapena

en: Window matching
eu: Leihoaren bat-etortzea

en: Window class (application)
eu: Leiho klasea (aplikazioa)

en: Match whole window class
eu: Bat etorrarazi leiho klase osoarekin

en: Whole window class
eu: Leiho klase osoa

en: Window types
eu: Leiho motak

en: Window role
eu: Leihoren funtzioa

en: Window title
eu: Leihoaren titulua

en: Machine (hostname)
eu: Makina (ostalari-izena)

en: Window tag
eu: Leiho etiketa

en: Position
eu: Kokalekua

en: Size & Position
eu: Tamaina eta kokalekua

en: Size
eu: Tamaina

en: Maximized horizontally
eu: Horizontalki maximizatuta

en: Maximized vertically
eu: Bertikalki maximizatuta

en: Virtual desktop
eu: Alegiazko mahaigaina

en: Virtual desktops
eu: Alegiazko mahaigainak

en: Activities
eu: Jarduerak

en: Screen
eu: Pantaila

en: Fullscreen
eu: Pantaila-betea

en: Minimized
eu: Ikonotuta

en: Initial placement
eu: Hasierako kokapena

en: Ignore requested geometry
eu: Ez-ikusi egin eskatutako geometriari

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications can set their own geometry, overriding the window manager preferences. Setting this property overrides their placement requests.<nl/><nl/>This affects <interface>Size</interface> and <interface>Position</interface> but not <interface>Maximized</interface> or <interface>Fullscreen</interface> states.<nl/><nl/>Note that the position can also be used to map to a different <interface>Screen</interface>
eu: Aplikazio batzuek beren geometria ezar dezakete, leiho-kudeatzaileko hobespenak gaindituz. Propietate hori ezartzeak haien kokapen eskaerak gainditzen ditu.<nl/><nl/>Horrek <interface>Neurria</interface> eta <interface>Kokapena</interface>ri eragiten die, ez ordea <interface>Maximizatuta</interface> edo <interface>Pantaila-betea</interface> egoerei.<nl/><nl/>Kontuan izan kokapena beste <interface>Pantaila</interface> batera mapatzeko ere erabil daitekeela.

en: Minimum Size
eu: Gutxieneko tamaina

en: Maximum Size
eu: Gehieneko tamaina

en: Obey geometry restrictions
eu: Obeditu geometria murrizpenei

[ctx: @info:tooltip]
en: Some apps like video players or terminals can ask KWin to constrain them to certain aspect ratios or only grow by values larger than the dimensions of one character. Use this property to ignore such restrictions and allow those windows to be resized to arbitrary sizes.<nl/><nl/>This can be helpful for windows that can't quite fit the full screen area when maximized.
eu: Aplikazio batzuek, bideo-jotzaileek edo terminalek esaterako, «KWin»eri itxura-proportzio jakin batera behartu ditzan eska diezaiokete edo karaktere bakar baten dimentsioa baino balio handiagoengatik bakarrik haztea. Erabili propietate hori halako murrizketei jaramonik ez egiteko eta leiho haiei neurri arbitrarioetara neurri aldatzen uzteko.<nl/><nl/>Lagungarria izan daiteke, maximizatuta daudenean pantaila osoko azalerara ondo egokitu ezin diren leihoetarako.

en: Keep above other windows
eu: Eutsi beste leihoen gainetik

en: Arrangement & Access
eu: Antolamendua eta atzitzea

en: Keep below other windows
eu: Eutsi beste leiho batzuen azpian

en: Skip taskbar
eu: Saihestu ataza-barra

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Task Manager.
eu: Leihoa ataza-kudeatzailean agertzen den edo ez kontrolatzen du.

en: Skip pager
eu: Saihestu orrialdekatzailea

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the Virtual Desktop manager.
eu: Leihoa alegiazko mahaigain kudeatzailean agertzen den edo ez kontrolatzen du.

en: Skip switcher
eu: Saihestu aldatzailea

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls whether or not the window appears in the <shortcut>Alt+Tab</shortcut> window list.
eu: Leihoa <shortcut>Alt+Tab</shortcut> leiho-zerrendan agertzen den edo ez kontrolatzen du.

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: No titlebar and frame
eu: Titulu-barrarik eta markorik ez

en: Appearance & Fixes
eu: Itxura eta konponketak

en: Titlebar color scheme
eu: Titulu-barrako kolore-antolaera

en: Active opacity
eu: Opakutasun aktiboa

en: Inactive opacity
eu: Opakutasuna inaktiboa

en: Focus stealing prevention
eu: Fokua-lapurtze prebentzioa

[ctx: @info:tooltip]
en: KWin tries to prevent windows that were opened without direct user action from raising themselves and taking focus while you're currently interacting with another window. This property can be used to change the level of focus stealing prevention applied to individual windows and apps.<nl/><nl/>Here's what will happen to a window opened without your direct action at each level of focus stealing prevention:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None:</emphasis> The window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied, but  in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> The window will only be raised and focused if it belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> The window will never be raised and focused.</item></list>
eu: Beste leiho batekin elkarreraginean ari zaren bitartean, KWin saiatzen da erabiltzailearen ekintza zuzenik gabe irekitako leihoek haien burua altxatzea eta fokua hartzea ekiditen. Propietate hori erabil daiteke, banakako leiho eta aplikazioei aplikatutako foku-lapurretaren prebentzioaren maila aldatzeko.<nl/><nl/>Hori da zure ekintza zuzenik gabe irekitako leiho bati, foku-lapurreta prebentzio maila bakoitzean gertatuko zaiona:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Bat ere ez:</emphasis>Leihoa altxatu eta fokua hartuko du.</item><item><emphasis strong='true'>Txikia:</emphasis> Foku-lapurreta prebentzioa aplikatuko da, baina «KWin»ek anbiguotzat jotzen duen egoera batean, leihoa altxatu eta fokua hartuko du.</item><item><emphasis strong='true'>Arrunta:</emphasis> Foku-lapurreta prebentzioa aplikatuko da, baina «KWin»ek anbiguotzat jotzen duen egoera batean, leihoa <emphasis>ez</emphasis> da altxatuko ez eta fokua hartuko ere.</item><item><emphasis strong='true'>Handia:</emphasis> Leihoa altxatu eta fokua hartuko du, bakarrik, unean fokua duen leihoaren aplikazio berari badagokio.</item><item><emphasis strong='true'>Muturrekoa:</emphasis> Leihoa ez da inoiz altxatuko ez eta fokua hartuko ere.</item></list>

en: Focus protection
eu: Fokuaren babesa

[ctx: @info:tooltip]
en: This property controls the focus protection level of the currently active window. It is used to override the focus stealing prevention applied to new windows that are opened without your direct action.<nl/><nl/>Here's what happens to new windows that are opened without your direct action at each level of focus protection while the window with this property applied to it has focus:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>None</emphasis>: Newly-opened windows always raise themselves and take focus.</item><item><emphasis strong='true'>Low:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>Normal:</emphasis> Focus stealing prevention will be applied to the newly-opened window, but in the case of a situation KWin considers ambiguous, the window will <emphasis>not</emphasis> be raised and focused.</item><item><emphasis strong='true'>High:</emphasis> Newly-opened windows will only raise themselves and take focus if they belongs to the same app as the currently-focused window.</item><item><emphasis strong='true'>Extreme:</emphasis> Newly-opened windows never raise themselves and take focus.</item></list>
eu: Propietate horrek unean aktibo dagoen leihoaren foku-babes maila kontrolatzen du. Zure ekintza zuzenik gabe irekitzen diren leiho berriei aplikatzen zaizkien foku-lapurreta prebentzioa gainditzeko erabiltzen da.<nl/><nl/>Hori da zure ekintza zuzenik gabe irekitako leihoei, foku-lapurreta babes maila bakoitzean gertatzen zaiena, propietate hori aplikatuta duen leihoak fokua duen bitartean:<nl/><list><item><emphasis strong='true'>Bat ere ez</emphasis>: Leiho ireki berriak beti altxatzen dira eta fokua hartzen dute.</item><item><emphasis strong='true'>Txikia:</emphasis> Leiho ireki berriari foku-lapurreta prebentzioa aplikatuko zaio, baina «KWin»ek anbiguotzat jotzen duen egoera batean, leihoa altxatu eta fokua hartuko du.</item><item><emphasis strong='true'>Arrunta:</emphasis> Leiho ireki berriari foku-lapurreta prebentzioa aplikatuko zaio, baina «KWin»ek anbiguotzat jotzen duen egoera batean, leihoa <emphasis>ez</emphasis> da altxatuko ez eta fokua hartuko ere.</item><item><emphasis strong='true'>Handia:</emphasis> Leiho ireki berriak altxatu eta fokua hartuko dute, bakarrik, unean fokua duen leihoaren aplikazio berari badagozkio.</item><item><emphasis strong='true'>Muturrekoa:</emphasis> Leiho ireki berriak ez dira inoiz altxatuko ez eta fokua hartuko ere.</item></list>

en: Accept focus
eu: Onartu fokua

en: Controls whether or not the window becomes focused when clicked.
eu: Klik egitean leihoak fokua jasotzen duen edo ez kontrolatzen du.

en: Ignore global shortcuts
eu: Ez ikusi egin lasterbide orokorrei

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this property to prevent global keyboard shortcuts from working while the window is focused. This can be useful for apps like emulators or virtual machines that handle some of the same shortcuts themselves.<nl/><nl/>Note that you won't be able to <shortcut>Alt+Tab</shortcut> out of the window or use any other global shortcuts such as <shortcut>Alt+Space</shortcut> to activate KRunner.
eu: Erabili propietate hori leihoak fokua duen bitartean teklatuko lasterbide orokorrak ibil daitezen eragozteko. Lagungarria izan daiteke lasterbide horietako batzuk maneiatzen dituzten emulatzaileak eta alegiazko makinakgisako aplikazioetarako.<nl/><nl/>Kontuan izan ezingo duzula leihotik kanpora <shortcut>Alt+Tab</shortcut> egin, ez eta «KRunner» aktibatzeko <shortcut>Alt+Zuriunea</shortcut> gisako beste lasterbide orokorrik erabili.

en: Closeable
eu: Itxigarria

en: Desktop file name
eu: Mahaiganeko fitxategiaren izena

en: Block compositing
eu: Bloke-konposizioa

en: Layer
eu: Geruza

en: Adaptive sync
eu: Sinkronizatze moldakorra

en: Allow tearing
eu: Urradura baimendu

en: Window class not available
eu: Leiho klasea ez dago erabilgarri

[ctx: @info]
en: This application is not providing a class for the window, so KWin cannot use it to match and apply any rules. If you still want to apply some rules to it, try to match other properties like the window title instead.<nl/><nl/>Please consider reporting this bug to the application's developers.
eu: Aplikazio honek ez du hornitzen leihorako klaserik, hori dela eta, KWin-ek ezin du erabili bat datorren araurik aurkitu eta ezartzeko. Hala ere, oraindik arau batzuk ezarri nahi badizkiozu, saia zaitez beste propietate batzuekin parekatzen, leihoaren titulua esaterako.<nl/><nl/>Mesedez, kontuan hartu akats hau aplikazioaren garatzaileei jakinarazteko aukera.

en: All window types
eu: Leiho mota denak

en: Normal window
eu: Leiho arrunta

en: Dialog window
eu: Elkarrizketa-leihoa

en: Utility window
eu: Utilitate-leihoa

en: Dock (panel)
eu: Atrakatu (panela)

en: Toolbar
eu: Tresna-barra

en: Torn-off menu
eu: Bereizitako menua

en: Splash screen
eu: Plasta pantaila

en: Desktop
eu: Mahaigaina

note: i18n("Unmanaged Window")},  deprecated
en: Standalone menubar
eu: Menu-barra autonomoa

en: On-screen display
eu: Pantaila gainean bistaratzea

en: All desktops
eu: Mahaigain denak

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
eu: Jarri leihoa mahaigain guztietan erabilgarri

en: All activities
eu: Jarduera denak

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
eu: Jarri leihoa ekintza guztietan erabilgarri

en: Default
eu: Lehenetsia

en: No placement
eu: Kokapenik gabe

en: Minimal overlapping
eu: Gutxieneko gainezarpena

en: Maximized
eu: Maximizatuta

en: Centered
eu: Erdiratuta

en: Random
eu: Ausazkoa

en: In top-left corner
eu: Goi-ezkerreko izkinan

en: Under mouse
eu: Saguaren azpian

en: On main window
eu: Leiho nagusian

en: None
eu: Bat ere ez

en: Low
eu: Txikia

en: Normal
eu: Arrunta

en: High
eu: Altua

en: Extreme
eu: Muturrekoa

en: Below
eu: Azpian

en: Above
eu: Gainean

en: Notification
eu: Jakinarazpena

en: Popup
eu: Gainerakorra

en: Critical notification
eu: Jakinarazpen kritikoa

en: Overlay
eu: Estalgarria

en: Unmanaged window
eu: Kudeatu gabeko leihoa

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
eu: Ezin dira hauteman leihoaren propietateak. Leihoa ez du KWin-ek kudeatzen.

en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

en: KWin Rules (*.kwinrule)
eu: KWin arauak (*.kwinrule)

en: Add New…
eu: Gehitu … berria

en: Import…
eu: Inportatu…

en: Cancel Export
eu: Utzi esportatzea

en: Export…
eu: Esportatu…

en: No rules for specific windows are currently set
eu: Une honetan ez dago berariazko leihoetarako ezarritako araurik

[ctx: @info]
en: Click <interface>Add New…</interface> to add some
eu: Egin klik <interface>Gehitu … berria</interface>ri batzuk gehitzekogehitzeko

en: Select the rules to export
eu: Hautatu esportatu beharreko arauak

en: Unselect All
eu: Desautatu denak

en: Select All
eu: Hautatu denak

en: Save Rules
eu: Gorde arauak

en: Edit
eu: Editatu

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Import Rules
eu: Inportatu arauak

en: Export Rules
eu: Esportatu arauak

en: None selected
eu: Ez da ezer hautatu

en: All selected
eu: Denak hautatu dira

en: %1 selected | %1 selected
eu[0]: %1 hautatu da
eu[1]: %1 hautatu dira

en: No window properties changed
eu: Ez da leiho-propietaterik aldatu

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
eu: Egin klik azpiko <interface>Gehitu propietatea…</interface> botoian, arauak eragingo dien leiho-propietate batzuk gehitzeko

en: Add Property...
eu: Gehitu propietatea…

en: Detect Window Properties
eu: Hauteman leihoaren propietateak

en: Instantly
eu: Bat-batekoa

en: After %1 second | After %1 seconds
eu[0]: Segundo %1 igarota
eu[1]: %1 segundo igarota

en: Add property to the rule
eu: Gehitu propietate bat arauari

[ctx: @info:placeholder]
en: No properties left to add
eu: Ez da gelditzen gehitu beharreko propietaterik

[ctx: @info:placeholder %1 is a filter text introduced by the user]
en: No properties match "%1"
eu: Ez dago "%1"(e)rekin bat datorren propietaterik

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: %1 %
eu: %%1
