kcmkwindecoration - en to fi translation catalogue (44 entries)

en: More actions for this window
fi: Lisätoimintoja tälle ikkunalle

en: Application menu
fi: Sovelluksen valikko

en: On all desktops
fi: Kaikilla työpöydillä

en: Minimize
fi: Pienennä

en: Maximize
fi: Suurenna

en: Close
fi: Sulje

en: Context help
fi: Kontekstiohje

en: Shade
fi: Rullaa

en: Keep below other windows
fi: Pidä muiden ikkunoiden alla

en: Keep above other windows
fi: Pidä muiden ikkunoiden yllä

en: Window Decorations
fi: Ikkunakehykset

en: Author
fi: Tekijä

[ctx: %1 is the name of a border size]
en: Theme's default (%1)
fi: Teeman oletus (%1)

en: This tool allows you to set the window decoration theme for the currently active session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
fi: Tällä työkalulla voi asettaa ikkunakoristeteeman aktiiviseen istuntoon niin, ettei vahingossa aseta sitä sellaiseksi, joka ei ole käytettävissä tai on jo käytössä.

en: The name of the window decoration theme you wish to set for KWin. Passing a full path will attempt to find a theme in that directory, and then apply that if one can be deduced.
fi: Ikkunakoristeteeman nimi, jota haluat KWinin käyttävän. Välitettäessä kansion sijainti teema yritetään löytää siitä ja ottaa se käyttöön, jos mahdollista.

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
fi: Näytä kaikki järjestelmään asennetut teemat (ja mikä niistä on käytössä)

en: Resolved %1 to the KWin Aurorae theme "%2", and will attempt to set that as your current theme.
fi: Tulkittiin %1 KWinin Aurorae-teemaksi ”%2” ja yritetään asettaa se nykyiseksi teemaksi.

en: You attempted to pass a file path, but this could not be resolved to a theme, and we will have to abort, due to having no theme to set
fi: Yritettiin välittää tiedoston sijainti, mutta sitä ei voitu tulkita teemaksi, joten keskeytetään, koska asetettavaa teemaa ei ole

en: The requested theme "%1" is already set as the window decoration theme.
fi: Pyydetty teema ”%1” on jo asetettu ikkunakoristeteemaksi.

en: Successfully applied the cursor theme %1 to your current Plasma session
fi: Kohdistinteeman %1 käyttöönotto nykyiseen Plasma-istuntoon onnistui

en: Failed to save your theme settings - the reason is unknown, but this is an unrecoverable error. You may find that simply trying again will work.
fi: Asetuksia ei voitu tallentaa; syy on tuntematon, mutta tästä virheestä ei voi palautua. Uudelleen yrittäminen saattaa auttaa.

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
fi: Teemaa ”%1” ei löytynyt. Teeman tulisi olla yksi seuraavista: %2

en: You have the following KWin window decoration themes on your system:
fi: Järjestelmään on asennettu seuraavat KWin-ikkunakoristeteemat:

en: Titlebar
fi: Otsikkopalkki

en: Drop button here to remove it
fi: Poista painike pudottamalla se tähän

en: Drag buttons between here and the titlebar
fi: Vedä painikkeita tämän alueen ja otsikkopalkin välillä

en: This module lets you configure the window decorations.
fi: Tässä voit asettaa ikkunakehykset.

[ctx: tab label]
en: Theme
fi: Teema

[ctx: tab label]
en: Titlebar Buttons
fi: Otsikkopalkin painikkeet

[ctx: Selector label]
en: Window border size:
fi: Ikkunareunuksen koko:

[ctx: button text]
en: Get New Window Decorations...
fi: Hae uusia ikkunakehyksiä…

[ctx: checkbox label]
en: Close windows by double clicking the menu button
fi: Sulje ikkunat kaksoisnapsauttamalla valikkopainiketta

[ctx: popup tip]
en: Click and hold on the menu button to show the menu.
fi: Näytä valikko napsauttamalla ja pitämällä pohjassa valikkopainiketta

[ctx: checkbox label]
en: Show titlebar button tooltips
fi: Näytä otsikkopalkkipainikkeiden työkaluvihjeet

en: Edit %1 Theme
fi: Muokkaa teemaa %1

en: No Borders
fi: Ei reunuksia

en: No Side Borders
fi: Ei sivureunuksia

en: Tiny
fi: Pieni

en: Normal
fi: Tavallinen

en: Large
fi: Suuri

en: Very Large
fi: Hyvin suuri

en: Huge
fi: Valtava

en: Very Huge
fi: Aivan valtava

en: Oversized
fi: Ylisuuri
