kwin - en to fi translation catalogue (14 entries)

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
fi: Ei mitään

en: Global animation speed:
fi: Yleinen animointinopeus:

[ctx: @info:tooltip]
en: Some applications do not support this setting: In particular, GTK applications cannot change animation duration, but will still disable animations when <interface>animation speed</interface> is <interface>Instant</interface>.
fi: Jotkin sovellukset eivät tue tätä asetusta. Erityisesti Gtk-sovellukset eivät voi muuttaa animoinnin kestoa, mutta poistavat animoinnit silti käytöstä, kun <interface>animointinopeudeksi</interface> on asetettu <interface>välitön</interface>.

[ctx: Animation speed]
en: Slow
fi: Hidas

[ctx: Animation speed]
en: Instant
fi: Välitön

[ctx: @title:group]
en: Desktop animations
fi: Työpöytäanimoinnit

[ctx: @label:listbox]
en: Window open/close:
fi: Ikkunan avaaminen tai sulkeminen:

[ctx: @label:listbox]
en: Window maximize:
fi: Ikkunan suurentaminen:

[ctx: @label:listbox]
en: Window minimize:
fi: Ikkunan pienentäminen:

[ctx: @label:listbox]
en: Window full screen:
fi: Ikkuna koko näytölle:

[ctx: @label:listbox]
en: Peek at desktop:
fi: Kurkista työpöydälle:

[ctx: @label:listbox]
en: Virtual desktop switching:
fi: Virtuaalityöpöydän vaihtaminen:

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
fi: Asetukset…

[ctx: @title:group translate as short as possible]
en: More effects settings:
fi: Lisää tehosteasetuksia:
