kwin - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Desktop Effects
fr: Effets de bureau

en: Author: %1
    License: %2
fr: Auteur : %1
    Licence : %2

[ctx: @info:tooltip]
en: Show/Hide Video
fr: Afficher / Masquer la vidéo

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure...
fr: Configurer...

en: This module lets you configure desktop effects.
fr: Ce module vous permet de configurer les effets de bureau.

en: Hint: To find out or configure how to activate an effect, look at the effect's settings.
fr: Remarque : pour trouver ou pour savoir comment configurer un effet, veuillez regarder dans les paramètres de l'effet.

en: Configure Filter
fr: Configurer le filtre

en: Exclude unsupported effects
fr: Exclure les effets non pris en charge

en: Exclude internal effects
fr: Exclure les effets internes

en: Get New Desktop Effects...
fr: Obtenir de nouveaux effets de bureau...
