kcmkwincompositing - en to gl translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, glCrashedWarning)
en: OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.
    This was most likely due to a driver bug.
    If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,
    you can reset this protection but be aware that this might result in an immediate crash!
gl: A composición de OpenGL (a predeterminada) quebrou KWin no pasado.
    Posibelmente se debese a un fallo no controlador.
    Se cre que mentres tanto anovou o controlador a unha versión estábel, pode quitar esta protección pero queda avisado de que isto pode causar unha quebra inmediata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, windowThumbnailWarning)
en: Keeping the window thumbnail always interferes with the minimized state of windows. This can result in windows not suspending their work when minimized.
gl: Manter sempre a miniatura da xanela interfire co estado de minimización das xanelas. Isto pode facer que as xanelas non suspendan o seu procesamento mentres están minimizadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compositingLabel)
en: Compositing:
gl: Composición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Enabled)
en: Enable on startup
gl: Activar no inicio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_WindowsBlockCompositing)
en: Applications can set a hint to block compositing when the window is open.
     This brings performance improvements for e.g. games.
     The setting can be overruled by window-specific rules.
gl: As aplicacións poden definir unha pista para bloquear a composición cando se abre a xanela.
    Isto mellora o rendemento, por exemplo, nos xogos.
    As regras específicas de xanelas poden definir un valor distinto para esta opción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WindowsBlockCompositing)
en: Allow applications to block compositing
gl: Permitir que as aplicacións bloqueen a composición.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, animationSpeedLabel)
en: Animation speed:
gl: Velocidade das animacións:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Very slow
gl: Moi lenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instant
gl: Instantánea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HiddenPreviews)
en: Keep window thumbnails:
gl: Manter as miniaturas da xanela:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Never
gl: Nunca

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Only for Shown Windows
gl: Só para as xanelas que se amosan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Always
gl: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, latencyLabel)
en: Latency:
gl: Latencia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Force lowest latency (may cause dropped frames)
gl: Forzar a latencia mínima (poden saltarse fotogramas)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Prefer lower latency
gl: Preferir a latencia mínima

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Balance of latency and smoothness
gl: Equilibrio entre latencia e fluidez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Prefer smoother animations
gl: Preferir animacións máis fluídas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LatencyPolicy)
en: Force smoothest animations
gl: Forzar as animacións máis fluídas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowTearing)
en: Reduce latency by allowing screen tearing artifacts in fullscreen windows
gl: Reducir a latencia permitindo defectos de racha de pantalla en xanelas a pantalla completa.

en: Re-enable OpenGL detection
gl: Activar de novo a detección de OpenGL
